IZZO: Caffe Espresso 100% Arabica (Gold)

Subiektywne opinie Forumowiczów o smaku poszczególnych kaw.
mickm
zagląda od święta
Sprzęt: saeco via veneto
młynek tchibo

Re: IZZO: Caffe Espresso 100% Arabica (Gold)

Postautor: mickm » ndz 01 kwie 2012, 20:22

witam wszystkich.
to mój pierwszy post :)
wg. mnie
kawa ciemno ziarnista i jak na espresso jest dla mnie za mocna jednak do Cappuccino bądź innej mlecznej wariacji doskonała, dzięki wyraźnemu smakowi, który pozostaje nawet po zabieleniu. lekką gorycz czuć, jednak jak już powtarzałem z mlekiem jest cool.
nie będę się wypowiadał więcej gdyż nie godzi się laikowi dopowiadać mistrzów, jednak swoje zdanie musiałęm napisać.
ocena:
z mlekiem 10/10
espresso 6/10

Miro_MJ
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: STEEL UNO PROF PID + i-2 steel

Postautor: Miro_MJ » czw 19 lip 2012, 23:43

Napiszę krótko, bo dużo kaw po przejściu na jasną stronę mocy prze de mną i choć w przeciwieństwie do mojej żonki rzadko piję kawę z mlekiem, to ta kawa w połączeniu z mlekiem była wprost bajeczna.
Intensywna, przypominająca czasy kiedy jako dziecko pogryzałem ziarenka, które z nie małym wysiłkiem udało się rodzicom wówczas kupić.
Co do espresso to powiem jedynie że było nie złe, ale 250gr. puszka za szybko się skończyła by się rozpisywać.
Pewnym jest że na pewno jeszcze do niej wrócę.

Awatar użytkownika
Geralt0073
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, Mazzer Super Jolly, LaCimbali Cadet, Tiamo Mini Slim Hybrid, Turecki młynek ręczny

Postautor: Geralt0073 » ndz 14 paź 2012, 19:14

Zupełnie zapomniałem o opinii na temat tej kawy.
Kawa mocna, wrazista, ale nie urzekła mnie.
Przyjemna goryczka, ale jak się bardziej w smak zagłębiałem, to czułem jakby przypaloną podeszwę :wink:
Podsumowując: kawa dobra, ale nic poza tym.
Temperatura - nie mam pojęcia (ach ta Gaggia) :wink: , doza - ok. 8-10g, i tradycyjne 25/25
Jestem monarchistą.

Awatar użytkownika
bobwoj
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Siemens EQ.5 macchiato TE515209RW

Postautor: bobwoj » pt 25 sty 2013, 10:29

Kawa kupiona w Delizia.pl. Polecam zakupy w tym sklepie, szybka przesyłka, gratisy i dobra cena :) . Kawa parzona w automacie Siemens 503209. Młynek ustawiony na środkowe położenie. Nie mam dużego doświadczenia, więc nie będę jej porównywał do innych. Właśnie z żoną skończylismy 1Kg puszkę. Kawa nam smakowała. Ma dość intensywny smak, ale nie pozostawia nieprzyjemnego posmaku spalenizny jak kawy marketowe. Poza tym mam wrażliwy żołądek, więc kawa często go podrażnia, ale nie IZZO GOLD. Tę kawę mogę pić nawet na czczo bez śniadania, lub późnym popłudniem i nic mi nie jest - rewelacja.
"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Awatar użytkownika
h2o
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: ASCASO Dream + i2 mini

Postautor: h2o » sob 26 sty 2013, 23:12

ta kawa ma tyle rozbieżnych opinii na całej skali, że jednak zamówię puszkę, bo to chyba jedyny sposób się czegoś od niej dowiedzieć. Wcześniej zmieliłem IZZO Silver. Była dobra, tylko żona narzekała, że kwaskowa (dla niej kwaśna).
Pozdrawiam, Krzysiek

Awatar użytkownika
bobwoj
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Siemens EQ.5 macchiato TE515209RW

Postautor: bobwoj » sob 26 sty 2013, 23:21

Dla mnie i mojej żony - Izzo Gold zero kwaskowatości, za to szlachetna goryczka jak w gorzkim prawdziwym kakao.
"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

rbart
zagląda od święta
Sprzęt: moka, aero, Hario Skerton

Postautor: rbart » pt 14 lis 2014, 18:55

Potwierdzam opinię bobwoj'a
Dokładnie takie odczucia imałem przy pierwszym piciu złotego Izzo. To ulubiona kawa całej mojej rodziny, przekonała się do niej też koleżanka, zagorzała fanka Lavazzy :)
Testowałem też dużo innych sprawdzonych i mniej sprawdzonych marek w różnych cenach, ale zawsze wracałem do Izzo.

Awatar użytkownika
h2o
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: ASCASO Dream + i2 mini

Postautor: h2o » ndz 16 lis 2014, 22:09

Po zakupie ekspresu Lavazza poszła w odstawkę ;-) Polecam jeszcze Wam spróbować Universalcafe Oro, a także kilka innych pozycji z tej palarni.
Pozdrawiam, Krzysiek

Wróć do „Kawy jednorodne i mieszanki - subiektywne opinie”