Szukam kawy lepszej od KIMBO

Subiektywne opinie Forumowiczów o smaku poszczególnych kaw.
Kacp3r7
Sprzęt: DeLonghi ECAM23210B

Szukam kawy lepszej od KIMBO

Postautor: Kacp3r7 » wt 02 lut 2016, 12:15

Cześć,
już ponad rok poszukuję swojej kawy i za bardzo nie mogę na nią trafić, a życie jest za krótkie, żeby marnować je na niesmaczną :)
Urzeczony przepysznymi kawami jakie są nam serwowane w kawiarniach, postanowiłem kupić do domu ekspress DeLonghi, żebym mógł w zaciszu swoich czterech ścian, zrobić pyszną kawę.

Jak na razie piję KIMBO Presige (ma mocny smak i ładną cremę, ale brakuje jej głębi i takiej ciekawości) - nie jest tak aromatyczna, jakbym chciał.

Natomiast nie podeszły mi zupełnie:
- Lucaffe Espresso Bar
- Lavazza Quality ORO
- Segafredo czerwona
- Woseba Arabica
najkrócej można je ocenić jako rozwodnione i w części kwaśne. Czy macie jakieś propozycję do kaw zbliżonych smakiem do KIMBO?

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Re: Szukam kawy lepszej od KIMBO

Postautor: ded » wt 02 lut 2016, 23:32

Te najpyszniejsze to były raczej z kolby. Lavazza to kiepścizna, Woseba to chyba najniższa półka więc nic dziwnego, że Ci nie pasują. Wejdź do jednego ze sklepów/palarnii polecanych na forum i poszukaj kawy, która będzie jak najświeższa z możliwie dużą ilością arabiki. Robusta da cremę i moc ale i goryczkę, ja lubię jak jest jej 10, max 20%. Z reguły kupuję coś w okolicy 80-100zł i jedna jest lepsza, druga gorsza ale jeszcze się nigdy boleśnie nie zawiodłem. Za każdym razem staram się kupić kawę, której jeszcze nie próbowałem (zwykle biorę 2kg jednorazowo i jedna obowiązkowo jakaś nowa).

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » śr 03 lut 2016, 10:12

Urzeczony przepysznymi kawami jakie są nam serwowane w kawiarniach, postanowiłem kupić do domu ekspress (automatyczny) DeLonghi, żebym mógł w zaciszu swoich czterech ścian, zrobić pyszną kawę.
szkoda że nie zajrzałeś za bar na jakich urządzeniach parzą kawę w dobrych kawiarniach - stoją tam ekspresy kolbowe i młynki żarnowe. Ekspres automatyczny nie ma takich możliwości i nic dziwnego, że kawa ci nie smakuje.

Kacp3r7
Sprzęt: DeLonghi ECAM23210B

Postautor: Kacp3r7 » śr 03 lut 2016, 11:29

Wiesz, ale taka kawa zawsze jest lepsza niż zwykła parzocha :)
a często ratuje mi życie rano przed wyjściem do pracy, albo jak mam np. 6 gości - coś kosztem czego ... no może w przyszłości.

artsusmm
zagląda od święta
Sprzęt: Siemens EQ.5 TE515209RW i BOSCH Tassimo TAS 4000

Postautor: artsusmm » pt 05 lut 2016, 11:45

Polecam kawę Vaspiatta Classic Roma 1000G, daje gęstą creme i doskonale smakuje.
Od jakiegoś czasu bywając w Szwecji kupuje także kawy Löfbergs Black Mystery i Crescendo, również smakują wyśmienicie.
Załączniki
kawa-ziarnista-sir-williams-vaspiatta-mattino-1000g_181855_209152_350x350.jpg

KONESSO.pl
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: La Marzocco, Faema, Casadio, Ascaso, Jura, Nivona, Baratza, Aeropress, Chemex,
Kontaktowanie:

Postautor: KONESSO.pl » pn 08 lut 2016, 19:36

@Kacp3r7 może spróbujesz coś z palarni Diemme lub Bazzara? Kawy zdecydowanie lepsze aniżeli Lavazza czy Woseba. Kwestia gustu, ale myślę że od Kimbo też może Ci bardziej posmakować.
Sklep z włoską kawą KONESSO.pl - kawy, herbaty, ekspresy dla miłośników dobrego smaku!

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » pn 08 lut 2016, 23:53

masz szczęście ..... pole do popisu jest bardzo duże :)
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Luizka
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Brak

Postautor: Luizka » czw 25 lut 2016, 21:19

Jaki masz dokładnie ekspres?

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » pt 26 lut 2016, 12:36

Jak kupować kawę?
https://www.youtube.com/watch?v=S8xRUT2xJAI

WIELKI TEST KAW Z MARKETU
https://www.youtube.com/watch?v=meJ0LlxM25Y

Kawę kupuje się w palarniach, a nie w marketach. Cena zazwyczaj idzie w parze z jakością, dobry surowiec jest po prostu drogi. Szukanie świetnej kawy wśród tanich marketówek przypomina szukanie najlepszych gatunków mięs wśród parówek - cudów nie ma.

Awatar użytkownika
renqien
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: La Pavoni Puccino, Mazzer Super Jolly

Postautor: renqien » pt 26 lut 2016, 14:34

Szukanie świetnej kawy wśród tanich marketówek przypomina szukanie najlepszych gatunków mięs wśród parówek
Poeta :smiech:

al9
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: al9 » sob 12 lis 2016, 14:56

Kimbo to zacna palarnia. Popatrz też na Izzo, Pasalaqua, nawet Illy. Sam lubię La Brasilianę zwłaszcza mieszankę Marfisa

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » sob 12 lis 2016, 16:35

nawet Illy.
Wow :mrgreen:

al9
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: al9 » czw 17 lis 2016, 14:15

Antonio Twoje wpisy tu są jakoś dziwnie złośliwe... Illy to wielka palarnia, dlatego NAWET. Nie bądź krytykantem - jak jesteś zmęczony - może sobie odpocznij? Piszesz tu od lat - wpadasz w tony z którymi Ci nie do twarzy. Nawet jak nie widać tego w tym wątku.. to na pewno w innych...

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 18 lis 2016, 19:43

Illy od pozostałych wymienionych odstaje, nie pasuje. Myślę, że promocja włoskiego przemysłu, tak czy owak, jest dzisiaj passe. Ta reszta to tylko słabej jakości ziarna, raczej szybko palone, ciemno palone. Tak ciemno, że dominuje zapach medycyny. Cały ten Neapol jest tylko dla specyficznych i twardych facetów ;).
Może warto odpuścić sobie ekspresik DeLonghi, z którym i tak nie da się zrobić espresso. Może warto kupić dobrą kawę i zaparzyć ją przy użyciu dziecinnie prostego i taniego zaparzacza z Wietnamu?

al9
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: al9 » wt 27 cze 2017, 12:15

Może warto odpuścić sobie ekspresik DeLonghi, z którym i tak nie da się zrobić espresso. Może warto kupić dobrą kawę i zaparzyć ją przy użyciu dziecinnie prostego i taniego zaparzacza z Wietnamu?
---
No właśnie. Twoja arogancja kołobrzeska :-(
Skad pewnośc, że OPRÓCZ deLonghi nie mam automatu Jury? Kolbowej gaggi? Aeropressu i dripa? Nie mówiąc o szeregu kawiarek?

Wróć do „Kawy jednorodne i mieszanki - subiektywne opinie”