Bellarom Espresso extra Dark roast z Lidl co sądzicie ?

Subiektywne opinie Forumowiczów o smaku poszczególnych kaw.
Raf76
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: nie mam

Bellarom Espresso extra Dark roast z Lidl co sądzicie ?

Postautor: Raf76 » pt 23 wrz 2016, 20:46

Jeszcze jej nie próbowałem, data końcowa 18 luty 2018...
Psie pieniądze za 1kg :) temat powinien wylądować w kategorii "tanie ziarna" da się pić ? próbował ktoś ? :)
sam kupuje ziarna w zależności co mi zostało w portfelu raz drożej raz taniej, ciekawy jestem opinii .

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Re: Bellarom Espresso extra Dark roast z Lidl co sądzicie ?

Postautor: piomic » pt 23 wrz 2016, 21:26

Dark z lidla to musi być wyzwanie. Nie wolisz wypić filiżanki dobrej kawy niż wiadro kiepskiej? Szkoda życia na byleco.
Wiem, tanie wina są dobre bo tanie (właśnie sączę chianti za 2,5 euro i daje radę choć zdecydowanie odbiega od tego za 10) - z kawą jakoś tak nie potrafię.

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » pt 23 wrz 2016, 22:49

"extra dark roast" - czyli bardzo ciemno palone. Inacze mówiąc zwęglone. Tak mocne palenie stosuje się by ukryć wady i niską jakość surowca. W tej cenie prawdopodobnie jest to 100% robusta.
Spotkałem się z następującą recenzją tej kawy:
" dodano: Rafał, 16-06-2016, 22:07, Kupiłem w czerwcu 2016r .Bardzo kiepska w smaku, kompletnie mi nie smakuje, jest wręcz dziwna, niby nie kwaśna ale jakaś taka bez wyrazu, smakuje trochę dymem papierosowym. Nie polecam. Zalety:Tania, Wady: Dziwny kompletnie nie ciekawy smak"

poszukiwania supertaniej żywności poniżej kosztów jej produkcji to zachęta dla wszelkiej maści oszustów, którzy chętnie zarobią na naiwnych klientach wciskając im ładnie opakowane śmieci udające prawdziwy produkt. Jeden z marketów sprzedaje np. "kiełbasę" za 7,99zł/kg, kiełbasę w której praktycznie nie ma mięsa: http://supermarket.blox.pl/2014/05/Co-j ... wosci.html

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Postautor: ded » pn 26 wrz 2016, 6:30

Zależność ceny w stosunku do jakości wszyscy znają ale wielu jeszcze chce upewnić się czy nic się na tym polu nie zmieniło ;-)

Wysłane z 1+2

Awatar użytkownika
Kekacz
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Jest: RS PID + Fiorenzato F4 Nano, Gaggia MDF, Aeropress. Było: Gaggia Baby Twin.
Kontaktowanie:

Postautor: Kekacz » pn 26 wrz 2016, 16:51

"extra dark roast" - czyli bardzo ciemno palone. Inacze mówiąc zwęglone. Tak mocne palenie stosuje się by ukryć wady i niską jakość surowca. W tej cenie prawdopodobnie jest to 100% robusta.
Opakowanie mówi o 100% arabice. Unia unią, polskie dobre normy poszły się paść przez nią, ale przynajmniej informacje o składzie zazwyczaj nie kłamią.

Nie znam polskiej ceny, przeliczałem z 7,99€ co daje circa about 35 zł czyli pewnie 34,99 zł?

Edit:
29,99 zł/kg
| RS PID + G_MDF Teflon stepless ;) | Espresso Gear Barista Black | Aeropress |

Raf76
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Raf76 » wt 27 wrz 2016, 21:45

Pewnie za 2 , 3 dni ją spróbuję, u mnie w domu kilogram idzie chyba w miesiąc, Bellarom espresso (ta w bordowym opakowaniu) jest całkiem akceptowalna na pewno lepsza niż trochę nijaka Woseba, jak mam więcej środków wybieram coś droższego a jak nie, taka wystarczy aby się wybudzić rano.

Raf76
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Raf76 » czw 29 wrz 2016, 20:04

Spróbowałem... smakuje jak spalone drzazgi z ogniska ;)
Zrobiłem mocną kawę ale aromatu kawy jak na lekarstwo, za to bardzo mocny palony posmak.
Mieliście rację.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 29 wrz 2016, 23:49

Nie wiem jak to, ale zwykle bardzo ciemne palenie jakiejkolwiek kawy (bo wtedy każda jest podobna) daje specyficzny aromat, moim zadaniem uryny. Czasem w pustym piecu telepie się jakieś zapomniane ziarno. Gdy je wyrzucam jest już czarne. Zawsze próbuję z zawodowej ciekawości. Rozgryzam i wypluwam ;).

Raf76
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Raf76 » wt 04 paź 2016, 18:41

Może byłem trochę nie sprawiedliwy, po tygodniu picia nawet mi smakuje, po prostu nigdy wcześniej nie próbowałem tego typu kawy ale zdecydowanie tęsknię za dobrą, mocą w smaku kawą. Chyba kupię coś z Santos'a bo to pierwsza kawa ziarnista kupiona z ekspresem, Brazylijska kawa mi smakuje, Etiopska nie.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 04 paź 2016, 20:16

Teraz zostaje już tylko proste pytanie: "Co Ty wiesz o kawie?" ;)

Awatar użytkownika
Delizia.pl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Siemens
Kontaktowanie:

Postautor: Delizia.pl » śr 07 gru 2016, 23:08

Pić Bellarom Espresso z Lidla to tak jak pić piwo Gobin w puszcze za 1.7zł. Niestety ale dobra jakościowo kawa kosztuje i nie ważne czy będzie to włoszczyzna czy kawa z polskich palarni.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Raf76
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Raf76 » wt 01 sie 2017, 22:42

Z tanich ziaren przyzwoita jest Bellarom Bio coffe z lidla, smakuje poprawnie jak kawa z stacji benzynowej..smaczna bez wodotrysków. Za to miło zaskoczony jestem MK Cafe wersja z różnych strom świata, cena mała, z mlekiem super ;)

Wróć do „Kawy jednorodne i mieszanki - subiektywne opinie”