Kimbo In Grani

Subiektywne opinie Forumowiczów o smaku poszczególnych kaw.
compi
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Kimbo In Grani

Postautor: compi » pt 16 mar 2007, 0:12

Ziarna różnej wielkości, ciemno palona ale bez zapachu "spalenizny". Aromat po przemieleniu łagodniejszy i bardziej zbliżony do tego najbardziej pożądanego, intensywny. Zapach kawy unosi się w całej kuchni.
Kawa mieli się dość równomiernie i uzyskuje się po zaparzeniu dobrą ekstrakcję. Pianka we właściwym kolorze (orzech) obfita z małą ilością nieregularnych bąbelków. Smak i aromat naparu dość "rasowy" z wyczuwalną niewielką ilością robusty. Dla mnie b.odpowiedni - kawa mocniejsza od wcześniej parzonej Arcaffe - Roma.
Za ziarno (wygląd aromat) 6pkt.
Za aromat i smak naparu 8pkt.
Za cremę 9 pkt.
Ogólna ocena 8/10

jacmal
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: jacmal » śr 12 mar 2008, 5:14

Podpisuje się pod powyzszym postem.

marcin102
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: marcin102 » śr 02 gru 2009, 14:33

Wygląd j.w.
Ektrakcja - crema ciemno-brązowa ale można osiągnąć nawet 2mm jednak kosztem koloru
Smak - dość intensywna, mocna, nie jest kwaśna.
Silnie wyczuwalna w napojach mlecznych ale oczywiście mleko wygładza smak.
cena 1kg ok 55zł - stosunek jakość/cena bardzo dobry 9/10
Za ziarno (wygląd aromat) 7pkt.
Za aromat i smak naparu 8pkt.
Za cremę 9 pkt.
Ogólna ocena 8.25/10 :D
La Pavoni Cellini + ECM Manuale 64 + QuickMill Tamper 58mm

Les

Kimbo In Grani

Postautor: Les » wt 19 sty 2010, 7:52

Kończęwłaśnie kilogram tej wspaniałej kawy.
Ekspres Bosch TCA 5802 Benvenuto classic, termin przydatności kawy do spożycia 30.04.2011.
Ziarna kawy ciemne, o różnym jednak zabarwieniu i wielkości, zapach ziaren delikatny, ale bardzo przyjemny.Dużo więcej, ale równie przyjemnych wrażeń zapachowych w czasie ekstrakcji.
Krema ciemno orzechowa, niezbyt wysoka, ale trwała. Świetna kawa, espresso aromatyczne, o smaku przyjemnie lekko kwaskowym.
Moja ocena 9/10
Dobra kawa czyni cuda

Kasa

Re: Kimbo In Grani

Postautor: Kasa » śr 12 lut 2014, 19:52

Witam !
Niedawno okazało się, tak mnie poinformowano, że tej kawy nie ma już na rynku. Nie wiem jak innym ale mi bardzo przypadła do gustu. Była ciut słodkawa z nutą rodzynek. Parzona w Moka Express lub Gaggia classic Polecono mi Izzo Supermiscela i Passalacqua Harem. Niestety obie okazały się nie tym czego oczekiwałem. Czy ktoś z forumowiczów mógłby służyć radą i pomóc mi znaleźć podobną w smaku kawę ? Z góry dziękuję.

Wróć do „Kawy jednorodne i mieszanki - subiektywne opinie”