Dallmayr

Subiektywne opinie Forumowiczów o smaku poszczególnych kaw.
witoldzik20007
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Zelmer CM2004M + Młynek turecki ręczny
French Press; Moka Pot

Re: Odp: Dallmayr

Postautor: witoldzik20007 » pt 08 sie 2014, 21:47

Gusta ma się różne :grin: a crema wyszła ładna, bo najprawdopodobniej masz adapter cremy w sitku
Sorrki, w tapatalku nie widziałem, że korzystasz z automatu ;)
No to pewnie trafiasz na świeżą dostawe kawy ;)

Awatar użytkownika
Worasek1
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Była Nivona 620, jest Jura C70

Re: Dallmayr

Postautor: Worasek1 » wt 04 lis 2014, 13:43

Witam

Zakupiłem ten specyfik w Lidlu i załadowałem do mojego expresu automatycznego, cena całkiem OK. Wrażenia takie sobie, przyzwyczajony jestem do kawy od Antonia i jak właduję jakąkolwiek inną sklepową kawę od razu czuć różnicę.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kawa, owa odtrutka wina, popędza wyobraźnię i usuwa w ten sposób ból głowy i troski, nie zachowując ich, jak tamten trunek, na dzień następny. :-)))

polab
zagląda od święta
Sprzęt: french press, kawiarka, tani ekspres ;)

Postautor: polab » śr 31 gru 2014, 12:11

Wg mnie Dallmayr Prodomo (mielona, kupiona w Berlinie ale raczej nie odbiega jakością od obecnych, niemieckich, w naszym Lidlu) nie odbiega od Jacobs Kronung (również tego made in Germany) - próbowałem zarówno tego Prodomo jak i Kronung w tanim ekspresie ciś. i moce: nie nadają się do moki (kwas + 2x mniej aromatu niż z ekspresu), natomiast z ekspresu jako podstawa do kawy mlecznej są fajne (przyjmując, że nie chce się wychodzić poza kawy marketowe...)
Jak ktoś nie lubi kwaskowatości kawy (a kwaśność, kwaskowatość jest b.różna w kawach...) a pija czarną to raczej nie polubi tej Dallmayr (jak i Kronunga).

Raf76
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: nie mam

Postautor: Raf76 » sob 16 lip 2016, 22:20

dallmayr classic kupiłem i zakwalifikował bym je jako dobre tanie ziarna, smakowo w porządku, doopy nie urywa ale jest OK

Wróć do „Kawy jednorodne i mieszanki - subiektywne opinie”