Starbucks Tribute Blend Coffee

Subiektywne opinie Forumowiczów o smaku poszczególnych kaw.
Awatar użytkownika
szymontb
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Starbucks Tribute Blend Coffee

Postautor: szymontb » śr 01 cze 2011, 18:50

Nazwa: Starbucks Tribute Blend Coffee
Obrazek

Cena: 28 zł/250g
Hardware: Ascaso dream, i2-mini,
Skład: ziarna z Sumatry, Ethiopii, Columbii, Papua New Guinea ( wszystkie Arabica) Ziarna były wypalane osobno przed mieszaniem.
Termin przydatności: 28.07.2011
Data palenia: 2.12.2010
ziarna: duże, nieco połamane
kolor ziarna - ciemne, tłuste
Zapach mielonej kawy: intensywny, przyjemny bardzo aromatyczny - zapach rozchodzi się po całym domu.

ObrazekObrazek

Uwagi przy przygotowaniu espresso: miele dość miałko, łatwa w zaparzeniu, crema wspaniała.
Moje espresso: aromat bardzo przyjemny, mocny, czekoladowy
efekty zaparzania: nuty kwaskowate, korzenne, kwaskowość wyraźna ale neutralna, cytrusowa, trochę mlekowa
cielistość - głęboka, kremowa, o przyjemnym aksamitnym zakończeniu
smaki: czekolada, miód, orzechy, cytrusy
Finish: kremowy, pełny, zdecydowanie owocowy.

Obrazek

Komentarz - przypadek sprawił że musiałem wejść do SB i kupić kawę. Zaryzykowałem. Trochę zaniepokoiła mnie data palenia (dość odległa). Skoro jest taka fantastyczna po 5 mc nie mogę sobie wyobrazić jak musiała smakować 14 dni po wypaleniu.
Podobno Howard Shultz powiedział o tej mieszance że to było najlepsze espresso jakie kiedykolwiek pił...
– ja mu wierzę.
Wszystkim nastawionym negatywnie do SB polecam(!) zrobić wyjątek i spróbować tej mieszanki. Stawiam ją na równej półce z IZZO, Manuel, Cellini (i biorę za swoje słowa odpowiedzialność)
Zdecydowania warta swojej ceny
My Ascaso DREAM came true... + i-2 mini

Wróć do „Kawy jednorodne i mieszanki - subiektywne opinie”