GAGGIA CLASSIC 2 (2017) Naprawa

Tylko dla orłów!!! Dyskusje o przeróbkach, doróbkach, zmianach, słowem: o tuningowaniu maszyn :) O zamianie dysz też tutaj :)
andrzej6a
Sprzęt: GAGGIA CLASSIC 2 (2017)

GAGGIA CLASSIC 2 (2017) Naprawa

Postautor: andrzej6a » śr 04 paź 2017, 22:06

Witam,

Mam problem z GAGGIA CLASSIC 2 generacji, wydaje mi się, że padł moduł sterujący, gdyż jednoczesnie przestał działać bojler (nie grzeje) i pompa. Wogóle jak to się stało to wybiło korki w mieszkaniu, chwile po włączeniu ekspresu. Teraz zaświeca się w nim tylko lampka włączenia ekspresu i nic się wiecej nie da zrobić. Po rozkreceniu sprzetu sprawdziłem, że nie ma napiecia ani na pompie ani na bojlerze. Wyjąłem płytkę z elektroniką, ale nie wiem jak ją sprawdzić? chyba że jeszcze coś powinienem sprawdzić? Proszę o rady.

Sprzęt kupiłem na włoskim Amazon.it i nie wiem do końca jak jest z gwarancją w Polsce. Firma wbita w karte gwarancyjną wypiera się, że nie ma podpisanej umowy na serwisowanie gwarancyjne z Amazon. Ekspres kosztował 205EUR nowy z przesyłką do PL (a w Posce 1300zł!), więc się opłaca, szkoda tylko, że padł.

Moduł wygląda podobnie do tego na zdjeciu pod linkiem poniżej, tylko jak sprawdzić czy to napewno on padł?

https://north.pl/karta/modul-zasilania- ... D-8NL.html

Dzięki za wszelkie rady
Andrzej

Awatar użytkownika
Tedi
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Ekspres Gastro 2 X 2 GR, 1 X 1 GR, Termoblok Graef ES85, Młynek Fiorenzato EVO 64, Macap MXD, La San Marco SM 92, Graef CM 800

Re: GAGGIA CLASSIC 2 (2017) Naprawa

Postautor: Tedi » ndz 08 paź 2017, 18:08

Jak korki wywala, to grubsza sprawa. Sprawdź wszystko po kolei. Możesz zacząć od kabla, później włącznik. Być może grzałka padła. Ja bym ją od razu odłączył.
Co do płytki, idź do jakiegoś serwisu który trudni się naprawą sprzętu AGD.
Najważniejsze. Jest prąd, woda, wysoka temperatura, niema z tym żartów. Nie czujesz się na siłach, zanieś cały ekspres do serwisu. Robisz wszystko na własną odpowiedzialność.

kowale
Sprzęt: brak
Kontaktowanie:

Postautor: kowale » śr 20 gru 2017, 15:26

a zwarcie?

rutek
zagląda od święta
Sprzęt: Gaggia Classic + Graef CM800

Postautor: rutek » wt 23 sty 2018, 21:55

podepnę się pod temat z Gaggia Classic
Nie bardzo mam ochotę i czas grzebać w ekspresie, a wstyd się przyznać zaniedbałem go bardzo i potrzebuję go przeserwisować. Czy możecie polecić jakiś serwis lub serwisanta ;) w Warszawie, który by mojemu Classicowi zrobił gruntowne odkamienianie/wymiany uszczelek/wymiany innych elementów jeśli trzeba - taki gruntowny serwis?

Awatar użytkownika
Tedi
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Ekspres Gastro 2 X 2 GR, 1 X 1 GR, Termoblok Graef ES85, Młynek Fiorenzato EVO 64, Macap MXD, La San Marco SM 92, Graef CM 800

Postautor: Tedi » wt 06 lut 2018, 9:25

Nie wiem czy to będzie pomocne, z tego co orientuję się w Warszawie lub jej okolicy jest firma która remontuje i sprzedaje używane ekspresy.(patrz olx) Być może oni podejmą się naprawy. :roll:

Wróć do „Tuning”