Inna dysza spieniania do Gaggii Classic?

Tylko dla orłów!!! Dyskusje o przeróbkach, doróbkach, zmianach, słowem: o tuningowaniu maszyn :) O zamianie dysz też tutaj :)
Awatar użytkownika
dsc
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

re

Postautor: dsc » wt 12 cze 2007, 22:25

Witam,

MQ: przyznaje się, mam jakieś zboczenie na punkcie używania materiałów nie do tego do czego są normalnie przeznaczone;)

Felini: rewelacja!!:) już pisze na PW.

Pozdrawiam,
dsc.
ZR-71, Guatemala i inne

Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Felini » śr 13 cze 2007, 1:02

W związku z reakcją miedzi z aluminium może warto spróbować posrebrzyć dyszę. W aptekach można było kupić azotan srebra, tzw. lapis. Myślę, że jako sól powinien dać się rozpuścić w wodzie. Odtłuszczoną dyszę należy umieścić w nasyconym roztworze i powinna się pokryć cienką warstewką srebra. Chyba, że coś pokręciłem z szeregiem elektrochemicznym.
Co do wykonania wylotu otworu w kształcie stożka, do głowy przychodzi mi stomatolog albo zegarmistrz, a raczej ich narzędzia. Mam jednego i drugiego znajomego. Popytam.

Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Felini » śr 20 cze 2007, 20:56

Spróbuj nawiercać wiertłem niewiele większym np. 1 mm pogłębiając otwór od strony gwintu o np. 5 mm i sprawdź tego efekt, potem znów 4 - 5 mm i znów sprawdź. Gdy brak będzie poprawy możesz zwiększać średnicę wiertła postępując analogicznie jak wyżej. W ten sposób sprawdzisz w jakimś stopniu wpływ głębokości i średnicy otworu na strumień pary.

Arti
stale zagląda do filiżanki

Postautor: Arti » czw 14 lut 2008, 14:13

Witam,
tak gwoli ciekawości, temat był mocno opisywany, ale nie wiem, czy zdecydował się w końcu ktoś z Was na wymianę dyszy na tą z Silvii. Proszę o info czy taka: http://www.wholelattelove.com/Rancilio/ ... m_pipe.cfm będzie pasować, jak tak to zaszaleję :D

Pozdr.
Arti

Awatar użytkownika
kszmigie
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: kszmigie » śr 20 lut 2008, 23:39

No wlasnie, stosowal kto? i z jakim efektem? tez bym moze dysze zmienil.
La Nuova Era Cuadra na warsztacie razem z + Mahlkoenig Vario Home + Espro clicker.

Arti

Postautor: Arti » czw 13 mar 2008, 21:03

Witam,
dysza założona! :)
Długością nieporównywalna z oryginałem (na plus), założenie błyskawiczne.
Jedynie trzeba delikatnie odgiąć (dosłownie minimalnie) oryginalną rurkę żeby ściągnać nakrętkę (ta z Sylvii nie pasuje) oraz też minimalnie spiłować tą część rurki (nowej), która wchodzi w miedzianą nakrętkę (różnica w średnicy zewnętrznej ok. +0,4 mm).
Niezdecydowanym polecam, spieniam i spieniam i sobie rysuję... :)
Pozdr.
Arti

Awatar użytkownika
kat-kos

Postautor: kat-kos » sob 19 lip 2008, 7:32

Jak taki dobry efekt, to też bym chętnie zmieniła. Moja cierpliwość po 6 miesiącach ćwiczeń jest już na wyczerpaniu :sciana: . Kontaktowałam się z Espressoparts i na razie nie mają, ale prawdopodobnie będą mieć pod koniec miesiąca. Może ktoś jeszcze jest chętny?
Gaggia Classic + Ascaso I-mini

Awatar użytkownika
robinx

Postautor: robinx » pt 01 sie 2008, 20:01

Witam
Aktualna jeszcze ta propozycja? Chętnie dołączę do zamówienia; rozbijemy koszty przesyłki. Próbowałem kupić tutaj: www.openup24.de
ale niestety nie mają na stanie :(
Wąchacz spalin Obrazek
Gaggia Baby Class / Demoka M203

Awatar użytkownika
kat-kos

Postautor: kat-kos » pt 01 sie 2008, 20:50

Niestety już kupiłam w Espressoparts. Ponieważ kupiłam dopiero wczoraj więc o ile nie wysłali jeszcze, może by się udało dokupić jeszcze jedną...Zaraz spróbuję się zorientować i dam Ci znać na priv.
Ostatnio zmieniony sob 02 sie 2008, 9:40 przez kat-kos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
coretto
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: coretto » pt 01 sie 2008, 21:17

Ja też byłbym chętny, ale czy ta dysza będzie pasować do Gaggii Dose (red)? Orientuje się ktoś?

Awatar użytkownika
Long Johnny
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Long Johnny » pt 01 sie 2008, 21:19

Kurde, przecież w Baby Twin była ta sama dysza z nasadką. Wszystko się tym dało spienić jak marzenie!
Upadek nie jest klęską. Nisko zawieszona poprzeczka — i owszem

.: Isomac Tea : Innova Ascaso i-mini | Ocaree TCA-3 : Solis Maestro Plus :.

Arti

Postautor: Arti » pt 01 sie 2008, 21:23

Cześć, jeśli w Dose dysza ma przegub kulowy (można ją odchylać), to musisz szukać z Sylwii też z przegubem kulowym, taka jak do Classica nie będzie pasować, choć głowy nie dam.
Pozdr.

Awatar użytkownika
coretto
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: coretto » pt 01 sie 2008, 21:27

LJ - w Dose jest podobna co w Twin, ale plastikowa. Po zdjęciu tego zakończenia spienia się fajnie, ale jest trochę krótka (w dzbanku 300ml jedynie). Myślę, jak to wydłużyć. A przegub kulowy.
Dzięki za szybką odpowiedź.

Awatar użytkownika
kat-kos

Postautor: kat-kos » sob 02 sie 2008, 9:49

Jak się okazało moja dysza została wysłana natychmiast, więc ze wspólnej przesyłki niestety nici. Jak ktoś jednak chce nabyć to osobiście uważam, że moment jest świetny. Płaciłam Paypalem, więc koszty przelewu odpadły, a w związku z niskim kursem dolara / :D / dysza razem z przesyłką kosztowała mnie 95 Pln. Miła pani, z którą załatwiałam wszystko poszła na urlop, ale podała mi z kim się kontaktować jeżeli ktoś jeszcze jest chętny: [email protected].

Awatar użytkownika
robinx

Postautor: robinx » sob 02 sie 2008, 10:59

Ah… jaka szkoda, ze nie przeczytałem Twojego posta o zamówieniu dyszy dzień wcześniej. No nic… nie ma co rozpaczać. Będę szukał dalej albo zamówię tam gdzie Ty.
Wąchacz spalin Obrazek
Gaggia Baby Class / Demoka M203

Wróć do „Tuning”