Czujnik niskiego poziomu wody

Tylko dla orłów!!! Dyskusje o przeróbkach, doróbkach, zmianach, słowem: o tuningowaniu maszyn :) O zamianie dysz też tutaj :)
Awatar użytkownika
remigio
zagląda od święta
Sprzęt: RS V3 , Quick Mill Omre

Re: Czujnik niskiego poziomu wody

Postautor: remigio » sob 24 mar 2012, 14:11

Zrobiłem do filtra FRO "osmoza" odzysk wody , którą używam do spłukiwania toalety , w pokrywie zbiornika umieściłem kawałek rurki a w niej patyczek zakończony od dołu korkiem od wina i pokazuje mi aktualny poziom wody , bez prądu, kabli i innych wynalazków . Pokrywa chyba nie ucierpi od małej dziurki .
Coś podobnego zrobię w ekspresie , tylko ładniejsze , myślę że zda egzamin .Pokrywa chyba nie ucierpi od małej dziurki . Poziom widoczny w każdym momencie .
Nie zaskoczy cię nagłe piszczenie czujnika

StaSZek
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Rancilio Silvia V3 + Compak K6 Pro-Barista
Behmor 1600
Clever Coffee Dripper
Ręczny Tiamo
Moka 2 cups

Postautor: StaSZek » wt 08 maja 2012, 2:17

Cześć!

Chcę zrobić sygnalizator niskiego poziomu wody. Myśle, żeby zastosować dwie szklane menzurki; w jednej kontraktron (szczelnie zatkana) a w drugiej (obciętej) magnes neodymowy w jakimś pływaku. Tylko co zrobić, żeby magnes był w odpowiedniej pozycji względem kontraktronu? Wyczytałem, że magnes neodymowy wytwarza pole magnetyczne w jednej płaszczyźnie (mając magnes w kształcie monety pole magnetyczne znajduje się tam gdzie orzeł i reszka).

sinus3121
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Rancilio Silvia + PID, Macap MC4

Postautor: sinus3121 » czw 23 sie 2012, 23:10

I jak?
Udało się taki sygnalizator wykonać?

Też jestem na etapie konstrukcji sygnalizatora i zastanawiam się nad konstrukcją.
Pomysł z kontraktonem wydaje się być ciekawy, tylko pozostaje pytanie jakim magnesem go załączać.

StaSZek
Sprzęt: Rancilio Silvia V3 + Compak K6 Pro-Barista
Behmor 1600
Clever Coffee Dripper
Ręczny Tiamo
Moka 2 cups

Postautor: StaSZek » wt 04 gru 2012, 22:34

Odpuściłem. Głównie z powodu braku materiałów (obawa przed wpływaniem na smak wody, wydzielaniem jakiś związków). Ideałem byłaby rurka, a wokół niej magnes w jakimś pływaku. Ale dochodzi problem zamontowania i utrzymania pozycji pionowej. Można coś takiego kupić, ale raczej nie do kontaktu z wodą pitną.

A i odkąd sPIDowałem Silvie to mniej wody zużywam i jakoś się przyzwyczaiłem i raczej nie zdarza mi się opróżnić zbiornika do zera.

Niemniej jeśli jednak komuś by się taki patent udał w rozsądnych pieniądzach to chętnie sam bym coś takiego zrobił.

Awatar użytkownika
marek_aa
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Obecnie CATLER ES 8012

Postautor: marek_aa » śr 05 gru 2012, 7:48

chętnie sam bym coś takiego zrobił
A ciekawe czy nie dało by się zaadoptować i przeskalować do tej funkcji hydrostat np ze zmywarki czy pralki ???.

sinus3121
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: sinus3121 » pn 23 gru 2013, 9:41

Zamówiłem czujnik poziomu wody z http://sklep.termoregulatory.pl/index.p ... &id_lang=2

Jest wykonany ze stali chromowo-niklowej 304, więc podobnie jak większość sztućców, stalowych garnków, więc jeżeli chodzi o uwalnianie się szkodliwych substancji powinno być ok.

Czujnik HT45 planuję umieścić na dnie zbiornika.
Napiszę jak będzie gotowe.

sinus3121
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: sinus3121 » śr 01 sty 2014, 13:04

Czujnik dotarł, został zamontowany.

Rozłącza/załącza się przy poziomie ok 3 - 3,5cm od dna zbiornika, co, w przypadku zbiorniczka Sylvii, odpowiada poziomowi krzyżyka mocującego rurkę.
Dla Sylvii jest to ok, choć dla innych ekspresów, w zależności od miejsca poboru wody, może być niewystarczające.

Poziom załączenia, w przypadku tego czujnika, można teoretycznie podnieść jeszcze o ok 1cm, do 4-4,5cm, po zastosowaniu kilku uszczelek, jedna na drugą.

Niski poziom wody w zbiorniku sygnalizuję na wyświetlaczu mojego sterownika migającym komunikatem "Fill" wraz z krótkim beep'erem.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
blazko
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Profitec Pro700, Mazzer Mini - E
Kontaktowanie:

Postautor: blazko » śr 26 lut 2014, 16:22

A czy wiecie może gdzie kupić czujnik który mógłbym zamontować w bojlerze?
Pisałem do Rogera, ale milczy jak zaklęty

a generalnie szukam takiej oto drobnicy: czujnika poziomu wody, dwóch kabelków (1 na połączenie czujnika wody z kostką) i takich plastikowych trójników (sztuk 4) na rurki wodne w Isomacu. Nie mam pomysłów gdzie mógłbym taki secik kupić :)

mmorka
Sprzęt: Bezzera Bz10, Bieletti Brikka 4cups, Moka express 6cups, Aeropress, Hario v60-02, 01, FP Tesco, Eureka Mignon i parę ręcznych młynków

Re: Odp: Czujnik niskiego poziomu wody

Postautor: mmorka » czw 27 lut 2014, 13:50

Trójniki produkuje norma - szukaj na allegro - części samochodowe - układ paliwowy - lpg - akcesoria. Wężyki silikonowe to w modelarskich sklepach - silikonowych używa się do paliwa.

sinus3121
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: sinus3121 » czw 27 lut 2014, 16:07

Tu chyba chodzi o materiały przeznaczone do kontaktu z żywnością/wodą pitną, by się przy okazji nie podtruwać.

W jakim celu chcesz mierzyć poziom wody w bojlerze?

mmorka
Sprzęt: Bezzera Bz10, Bieletti Brikka 4cups, Moka express 6cups, Aeropress, Hario v60-02, 01, FP Tesco, Eureka Mignon i parę ręcznych młynków

Re: Odp: Czujnik niskiego poziomu wody

Postautor: mmorka » sob 01 mar 2014, 1:10

Trójniki to pp - instalacje wodne się z tego robi. Silikonowe wężyki ( użyte np w moim bz10 są bardziej obohętne niż marketowy igielit przeznaczony do kontaktu z żywnością.

Awatar użytkownika
blazko
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Profitec Pro700, Mazzer Mini - E
Kontaktowanie:

Postautor: blazko » pn 03 mar 2014, 8:24

W jakim celu chcesz mierzyć poziom wody w bojlerze?
w przypadku maszyn HX to zdaje się norma :)

Wróć do „Tuning”