Sitko La Marzocco i Gaggia Classic

Tylko dla orłów!!! Dyskusje o przeróbkach, doróbkach, zmianach, słowem: o tuningowaniu maszyn :) O zamianie dysz też tutaj :)
donkichote
zagląda od święta
Sprzęt: gaggia classic, graef cm 80

Sitko La Marzocco i Gaggia Classic

Postautor: donkichote » pt 20 sty 2012, 14:05

witam
zakupiłem podwójne sitko LaMa z pasmarose, dokładnie to: http://www.pasmarose.de/catalog/spout-t ... ac3d11cd6e

1. po włożeniu do PF dość łatwo jest je zdjąć, chociaż w sumie czuć że trzyma się w miarę dobrze, więc tu nie ma problemu
2. po założeniu PF z sitkiem na grupe i po zdjęciu go, sitko zostało na grupie, musiałem je podważać śrubokrętem celem zdjęcia..

wygląda na to że średnica 'wewnętrzna' jest +/- taka sama jak średnica grupy/prysznica i sitko dość mocno wpasowuje się w grupę i ciężko je wyciągnąć. Na stronie sklepu jest informacja "Often used for Gaggia - here is a little modifikation needed (metal rasp)." Czy ktoś wie o jaką modyfikację chodzi? Trzeba coś delikatnie zeszlifować od środka żeby sitko miało odrobinkę większą średnicę ? Szukałem i szukałem ale nie znalazłem..

dzięki

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: sitko La Marzocco i Gaggia Classic

Postautor: antonio » pt 20 sty 2012, 15:13

Bez sensu szlifować sitko... niewiele jest tu do szlifowania ;). Moim skromnym zdaniem tego typu sitkami nie warto się fascynować... ;)

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 20 sty 2012, 15:33

Jeżeli masz jakiś pomysł, co zrobić, żeby sitko dopasować, to proszę o podpowiedź, bo pytanie nie brzmiało czy warto się fascynować czy nie. :bat:
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

loock
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: do kawy...
Kontaktowanie:

Postautor: loock » pt 20 sty 2012, 15:38

Nie sitko hehhe tylko prysznic dookoła trza zeszlifować lekko...A to co na pasmarose wypisują to nabijanie ludzi w zwyczajną butelke...wyższość sitek LM tyczy się tylko tych pojedynczych...chociaż też łatwe nie są.
Codo podwójnych sitek od LM to wcale nie są lepsze od oryginałów gaggi. Dla kogoś kto i tak bardzo chce kombinować i miec "lepsza kawę" z takiego' lepszego sitka od LM''' to do GC lepiej pasuje sitko bez przetłoczenia jak w LM, standardu NS o pionowych, a nie skośnych ściankach i nieco większej średnicy od LM. Dna mają takie same.

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » pt 20 sty 2012, 15:53

Jeżeli masz jakiś pomysł, co zrobić, żeby sitko dopasować, to proszę o podpowiedź, bo pytanie nie brzmiało czy warto się fascynować czy nie. :bat:
Mądrej głowie dość dwie słowie.

donkichote
zagląda od święta
Sprzęt: gaggia classic, graef cm 80

Postautor: donkichote » pt 20 sty 2012, 16:11

Nie sitko hehhe tylko prysznic dookoła trza zeszlifować lekko...A to co na pasmarose wypisują to nabijanie ludzi w zwyczajną butelke...wyższość sitek LM tyczy się tylko tych pojedynczych...chociaż też łatwe nie są.
Codo podwójnych sitek od LM to wcale nie są lepsze od oryginałów gaggi. Dla kogoś kto i tak bardzo chce kombinować i miec "lepsza kawę" z takiego' lepszego sitka od LM''' to do GC lepiej pasuje sitko bez przetłoczenia jak w LM, standardu NS o pionowych, a nie skośnych ściankach i nieco większej średnicy od LM. Dna mają takie same.
dzięki tak coś czułem ;) chyba jednak się nie zdecyduje na szlifowanie prysznica , tylko zamówie sitko gaggi..

jareczek36
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .

Postautor: jareczek36 » pt 20 sty 2012, 17:41

Sitko La Marzocco co prawda pojedyncze,wchodzi na prysznic dość ciasno,tak jak by je trzymało przetłoczenie od sprężyny ustalającej.
Wszystkie inne sitka mają duży luz,np;Vibiemme,Rancilio silvia.
Poniżej będzie pokazany prysznic,z uwagi ze jest to odlew,powiedzmy aluminium,nieraz pozostaje wypływka po odlewie.
Te pozostałości możesz usunąć pilnikiem,papierem ściernym i zarazem dopasować sitko,szlifując po obwodzie prysznic .
Do wykręcenia śrub prysznica klucz imbusowy nr 5,jak były by problemy z wyjęciem prysznica,można wkręcić dłuższą śrubę 5 w miejsce gdzie było przykręcone sitko prysznica.
Śruba będzie działała jak ściągacz.
http://www.caffeprego.pl/phpBB3/viewtop ... enie+grupy

Awatar użytkownika
Katalonczyk
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Gaggia Classic SS
Ascaso I-mini I2 Alu, Hario V60

Postautor: Katalonczyk » śr 01 lut 2012, 21:54

Konstrukcja prysznica nie stanowi tu problem, tylko sitka od LaMy gdyż mają nieco mniejszą średnicę,
Kołnierz sitka od LaMy nie wpasowuje się idealnie w krawędź PF, więc sitko ma tendencje to unoszenia się
o jakieś 0,5 mm co powoduje że ciężko jest zamknąć PF z takim sitkiem. Jedynym rozwiązaniem usunięcia
tej niedogodności byłby szlif kołnierza po jego wewnętrznej części, skorzystać z usług tokarza
lub włożyć je wraz z PF pod prasę hydrauliczną ;)

jareczek36
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .

Postautor: jareczek36 » śr 01 lut 2012, 22:15

Mój opis nie bierze się z gdybania,tylko biorę prysznic i sitko i przymierzam.
Z włożeniem sitka do uchwytu tez nie mam problemów,nieraz gorzej jest z wyjęciem.
Widocznie jestem chłopem z j..gorzej jak okażę się ze bez.

Awatar użytkownika
Geralt0073
Sprzęt: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, Mazzer Super Jolly, LaCimbali Cadet, Tiamo Mini Slim Hybrid, Turecki młynek ręczny

Postautor: Geralt0073 » ndz 21 paź 2012, 20:14

Uległem temu sitku (pojedynczemu), ale jakiejś zbytniej różnicy w smaku nie ma. Zwykłe, pojedyncze sitko Gaggii okiełznałem, a z tym same problemy :wink:
Ale to sitko LaMy ma pewien poważny plus: grupa jest czysta (jak po zrobieniu kawy odpinam PF i przepłukuję wodą, to ku mojemu zdziwieniu woda leci czysta, a jak korzystam ze zwykłego sitka, to podczas płukania z grupy odpadają jakieś grudki, woda leci brązowa).
Natomiast osobiście nie mam problemów z włożeniem, czy wyjęciem sitka z grupy.
Jestem monarchistą.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » pn 22 paź 2012, 8:39

To sitko LaMy wymaga tego specjalnego tamperka 41mm, bez niego raczej cieżko cokolwiek sensownego uzyskać.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
Geralt0073
Sprzęt: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, Mazzer Super Jolly, LaCimbali Cadet, Tiamo Mini Slim Hybrid, Turecki młynek ręczny

Re: Sitko La Marzocco i Gaggia Classic

Postautor: Geralt0073 » pn 22 paź 2012, 16:10

Zaaranżowałem do tej roli drugą stronę plastikowego tampera dodanego do Gaggi (39mm) i dobrze się to sprawdzało. Kawę mieliłem tylko do tej węższej części, przygniatałem i zapinałem kolbę. Aktualnie wróciłem do starego, pojedynczego sitka od Gaggi. Eksperymenty wznowię jak trafię na kawę, której mi nie będzie żal. :wink:
Jestem monarchistą.

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » pn 22 paź 2012, 17:16

Profilowanie ciśnienia też by się przydało do tego sitka ;) albo pare barów zdjąć, by uspokoić ekstrakcję na takiej małej dozie.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
Geralt0073

Postautor: Geralt0073 » pn 22 paź 2012, 17:26

Oj przydałoby się, bo nawet na oko coś mi się za duże to ciśnienie wydaje. Miałem też Classica PIDować, ale aktualnie inny projekt związany z kawą absorbuje pieniądze :wink:
Jestem monarchistą.

Wróć do „Tuning”