Młynki Graef

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof Pid, Nuova Simonelli Musica, Mahlkönig Vario Home, Fiorenzato F6 D, Saeco MAC, Chemex, drippery, aeropress, syfon, phin.

Re: Młynki Graef

Postautor: WojSob » pn 07 paź 2013, 9:44

W tym modelu młynka hopper można chyba zdjąć, ziarna sypać bezpośrednio do komory, a otwór nad nią czymś zasłonić. Nie znam średnicy w Graefie, ale do Mazzera SJ idealnie pasuje 58 mm sitko albo tamper o takiej średnicy.
Poza tym nie mam wrażenia, żeby w hopperze kawa nadmiernie wietrzała w porównaniu z tą w opakowaniu czy pudełku, kiedyś robiłem takie porównanie. Ale może zależy to od szybkości jej zużywania. Zwykle używam 250 g porcji kawy (większe opakowania dzielę na ćwiartki), i taka porcja starcza na 3-4 dni. Jedną część dozowałem prawie po aptekarsku, drugą w całości wsypałem do hoppera i nie było różnicy w smaku, nie musiałem przestawiać młynka.

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Postautor: ded » pn 07 paź 2013, 12:53

Jak mam w młynku porcję na 2-3 doppio, to ziarenka już brzydko skaczą. Wtedy więcej się rozsypuje i wolniej miele. Sypię do pełna i dosypuję jak kończą się ziarenka. Uważam, że usunięcie hoppera to nie jest dobry pomysł.

WojSob
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Ascaso Steel Uno Prof Pid, Nuova Simonelli Musica, Mahlkönig Vario Home, Fiorenzato F6 D, Saeco MAC, Chemex, drippery, aeropress, syfon, phin.

Postautor: WojSob » pn 07 paź 2013, 14:41

Może i tak. Graefa nie znam, radziłem na podstawie znajomości z innymi/lepszymi młynkami, w których zdjęcie hoppera się sprawdza. Ale w młynkach z niewielkimi żarnami, jak Graef, popcorning jest częstym zjawiskiem.

Awatar użytkownika
thesiu
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic + Graef CM 70,
Ascaso Steel Uno Prof + Graef CM 800,
Aeropress

Postautor: thesiu » śr 16 paź 2013, 22:13

Jeśli ktoś jest zainteresowany to Graef CM 70 od dziś za 75 EUR na niemieckim amazonie. Przed chwilą zamówiłem (czekałem od kilku dni aż obniżą cenę z 89 EUR), z przesyłką wyszło 81,95 EUR. W Polsce na chwilę obecną taniej nie znalazłem. Po lekturze forum i innych stron zdecydowałem się właśnie na ten model - kawę mam zamiar mielić głównie pod espresso. Mam nadzieję, że będę zadowolony :)

Awatar użytkownika
hawlik
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Bezzera BZ07 + Macap M4D
Chemex, Tiamo V02 + KitchenAid

Postautor: hawlik » czw 17 paź 2013, 8:30

Czy ktoś testował te młynki w przemiale do dripa? Bardzo pylą?

muzyszyn
zagląda od święta
Sprzęt: GAT Vallentina+AP+V60

Postautor: muzyszyn » śr 23 paź 2013, 22:15

Czy da się w tym młynku zamiast dołączonego wielkiego hoppera używać jakiegoś małego zamiennika na 1-2 porcje kawy, np. kubeczka?
Witam,
Jeśli pytasz o CM800-to wbrew temu, co napisał ktoś wcześniej - nie da się zdjąć hoppera; tzn. da się, tyle że nie włączysz wtedy młyna-tak jest sprytnie skonstruowany... ;)
Czy ktoś testował te młynki w przemiale do dripa? Bardzo pylą?
Używam CM800-a kafke pijam głównie z dripa.
Moim zdaniem - taka a nie inna konstrukcja młynka powoduje, że mieli nierówno i pyli, jednak nie na tyle by dyskwalifikować go do tej metody parzenia...

arni978
Sprzęt: Rancilio Silvia,Eureka Mignon,Moka Bialetti 1 cup

Postautor: arni978 » sob 02 lis 2013, 11:51

Też chcę kupić mlynek Graef cm 70,ale teraz na amazon.de stoi po 89Euro .Nie wiem jakie są koszty przesyłki?

Awatar użytkownika
thesiu
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Aeropress

Re: Odp: Młynki Graef

Postautor: thesiu » sob 02 lis 2013, 15:25

Jeśli nie zależy Ci na czasie to poczekaj, co jakiś czas obtaniają na te 75€. Tylko trzeba sprawdzać ceny codziennie bo utrzymuje się ona tylko przez kilka dni. Koszt przesyłki to około 5€ plus do młynka doliczają 2€ z kawałkiem jakiejś opłaty. Na paczkę czekałem równy tydzień i póki co jestem z młynka bardzo zadowolony :)
Ostatnio zmieniony sob 02 lis 2013, 16:55 przez thesiu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Macap MX-P

Postautor: ded » sob 02 lis 2013, 16:35

97euro daje 405zł, do tego jakaś mała opłata manipulacyjna za pajpala i brak gwarancji. Myślę, że przy tej kasie warto kupić w PL. Ja swój kupiłem za 444zł z wysyłką pobraniową w cenie. Ja odliczam vat, więc mi się zakupy za granicą średnio kalkulują ale przy takiej różnicy to bym i tak brał w PL.

Awatar użytkownika
thesiu
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Aeropress

Postautor: thesiu » sob 02 lis 2013, 17:08

Dlaczego brak gwarancji? Przecież producent daje normalnie gwarancję 2 lata. Wiadomo, prościej kupić w PL i w razie czego łatwiej reklamować produkt. Ja, płacąc kartą kredytową, w przeliczeniu dałem około 350 zł, więc różnica prawie 100 zł (kilogram dobrej kawy :))

Proszę nie cytować w całości postów, które bezpośrednio poprzedzają Twój post. //cyrus

arni978
Sprzęt: Rancilio Silvia,Eureka Mignon,Moka Bialetti 1 cup

Postautor: arni978 » sob 02 lis 2013, 19:13

Ten młynek jest w Anglii(chyba w Anglii) graef.co.uk za 40 funtów tj ok 200zł!Coś podejrzanie niska cena,zna ktoś tę stronę:
http://www.graef.co.uk/Graef-CM70-Coffe ... 78571.aspx
Nawet z przesyłką wychodzi b.tanio.

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » sob 02 lis 2013, 20:34

Ale skoro to strona producenta, to czemu podejrzanie niska cena? ;)
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Macap MX-P

Postautor: ded » sob 02 lis 2013, 20:56

Wszystko dobrze, jest info, że wyprzedany :P

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » sob 02 lis 2013, 20:59

Spotkałem się już z sytuacjami gdy sklep po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy znacznie obniża cenę gdy produkt jest niedostępny. Nie wiem po co, może dla wzbudzenia zainteresowania, w każdym razie produkt w takiej cenie nigdy się realnie nie pojawia, gdy przychodzi nowa dostawa to cena też jest nowa ;)

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Macap MX-P

Postautor: ded » ndz 03 lis 2013, 8:03

Myślę, że dlatego, aby w porównywarkach wyskakiwało na wysokiej pozycji :P

Wróć do „Młynki”