Tani młynek najwyższej klasy

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic Isomac Zaffiro Fiorenzato F5 M doser GeneCafé

Tani młynek najwyższej klasy

Postautor: jan_bar » wt 02 wrz 2014, 21:53

Dla wszystkich z dylematem: jaki młynek kupić tanio i żeby to nie było byle co?

Można.
Na chińskim Allegro (ang). Transakcje bez ryzyka, bo dostawca ma odblokowane pieniądze dopiero wówczas, gdy odbiorca potwierdzi, że towar otrzymał.
http://www.aliexpress.com/item/electric ... 06504.html
קפה

Kedziart
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Bezzera Giulia, Fiorenzato F64 EVO

Re: Tani młynek najwyższej klasy

Postautor: Kedziart » wt 02 wrz 2014, 22:32

Tylko drugie tyle co za mlynek chca za przesylke do Polski (230$)
Jesli chodzi o bezpieczenstwo to potwierdzam, dziala to w miare sprawnie ,ale na przesylki czeka się 2-3 tygodnie.

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Postautor: ded » śr 03 wrz 2014, 9:43

Trafi się ktoś, kto zaoferuje przesyłkę za 30 dolców- wtedy chyba bym się zdecydował. Trzeba pamiętać, że pewnie dojdzie cło i vat od całej kwoty (z przesyłką). Przy wysyłce fedexem to jeszcze może się udać ale UPC to gwarantowane oclenie.

jtk
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jtk » śr 03 wrz 2014, 20:32

To już chyba wolałbym z Allegro. Cena za wersję z dozownikiem podobna a do tego szybciej, pewniej i z gwarancją.

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » pt 05 wrz 2014, 16:32

Wygląda trochę jak Hey Cafe. Prawie wszyscy sprzedawcy mogą wysłać "zwykłą" pocztą i wtedy chociaż trzeba czekać nawet do 8 tygodni (przesyłki idą drogą morską) - trzeba im tylko trochę głowę pozawracać emailami. No i niektórzy sprzedawcy potrafią załatwić odprawę celną przez holenderski port, zaniżyć wartość przesyłki etc. Jak zamawiałem z ebaya konewkę i dripper to było opisane jako "garden equipment" z zadeklarowaną wartością 20$ :D

A co do "najwyższej" jakości to myślę, że podobnie jak z chińskimi telefonami - stosunek ceny do jakości może byś świetny, ale jakość i wytrzymałość silników, jakość użytych materiałów i żaren stoi pod znakiem zapytania w tego typu konstrukcjach. Jakieś recenzje tego cuda znalazłeś? Ja osobiście podchodzę dosyć ostrożnie do chińskich produktów, które nie mają certyfikatów dopuszczających ich do użytku w UE. Metale ciężkie w farbach i inne kwiatki bywają tam na porządku dziennym.
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic Isomac Zaffiro Fiorenzato F5 M doser GeneCafé

Postautor: jan_bar » pt 05 wrz 2014, 18:13

Jakieś recenzje tego cuda znalazłeś? Ja osobiście podchodzę dosyć ostrożnie do chińskich produktów, które nie mają certyfikatów dopuszczających ich do użytku w UE. Metale ciężkie w farbach i inne kwiatki bywają tam na porządku dziennym.
Nie, recenzji nie znalazłem, ale przypuszczam, że wynika to z rozbieżności interesów producentów chińskich i europejskich oraz jednak rzadkości występowania takich okazów w Europie i USA.
Domniemane metale ciężkie w farbach, którymi pomalowali Chińczycy swoje młynki są żartem w stosunku do tego jak przez dziesiątki lat Włosi oszukiwali na winie. :)
A np. Austriacy dolewali do swego białego wina glikol. I ktoś to pił.
קפה

jtk
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jtk » pt 05 wrz 2014, 19:36

Jak zamawiałem z ebaya konewkę i dripper to było opisane jako "garden equipment" z zadeklarowaną wartością 20$ :D
Dużo chińskich sprzedawców tak robi. Tyle, że takie triki już nie działają. Jeśli na cle zweryfikują paczkę, to wzywają do przedstawienia dowodu zapłaty i na tej podstawie wyliczają VAT i ew. cło.

Tu jest wątek o Hey Cafe. Czyżby ten z AliExpress był podróbką Hey Cafe?

Wróć do „Młynki”