Najtańszy młynek, który spełni te kryteria

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
majkel27
zagląda od święta
Sprzęt: moka

Najtańszy młynek, który spełni te kryteria

Postautor: majkel27 » ndz 21 gru 2014, 2:05

Szukam najtańszego młynka żarnowego (może być ręczny), by dało się mielić wprost do kolby tudzież lejka z moki.

Przykład:
W tym młynku wylot zmielonej kawy jest w dół, więc mogę pod dziurę podstawić kolbę/lejek i mogę pominąć zabawę z pojemnikiem i przesypywaniem.

http://www.promis.pl/sklep/userdata/gfx ... 36cd12.jpg

Czy znajdę coś tańszego niż ten Severin? Bo jeśli nie, to nie wiem, czy jest sens wydawać 300zł, czy lepiej kupić już zwykły z szufladką i korbką za 50zł i przesypywać po mieleniu do kolby/lejka.

Proszę o poradę, bo szukam już od miesiąca młynka i nici, a wydać 300zł tylko po to, by móc sypać bezpośrednio, a nie do pojemnika, to też nie interes.

Awatar użytkownika
pafcio0
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Arrarex Caravel, Dripy Tiamo i Hario , Chemex, Phin, Kawiarki Bialetti, tygielek, młynek Eureka Mignon, Hario slim, Grindripper

Re: Najtańszy młynek, który spełni te kryteria

Postautor: pafcio0 » sob 27 gru 2014, 14:54

Hario slim/porlex mini. Przesypanie z nich kawy do sitka moki jest proste i czyste, i daje na starcie dobrą dystrybucję. Namielanie z elektryka może dawać przede wszystkim bałagan na blacie. Na chińskie młynki z szufladką nawet nie patrz.

tomazo1974
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Kolba Rancilio Silvia, moka Bialetti Venus. Młynki Wega 5.8 instant, Porlex mini

Postautor: tomazo1974 » sob 27 gru 2014, 14:59

Pod choinkę dostałem Porlexa mini. Do małej moki (4 cups) jest idealny.

Awatar użytkownika
Mongolski
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Classic

Postautor: Mongolski » ndz 08 lut 2015, 11:06

nooo, całkiem przyjemny ten porlex mini -używasz go na codzień? -chciałbym go zastosować jako alternatywe do elektrycznego młynka żarnowego, 26g spokojnie mi wystarczy, tylko czy jest równie dobry co te elektryczne? :wink:
vagON

ewakolak
Sprzęt: Saeco Incanto HD8918/31
Kontaktowanie:

Postautor: ewakolak » śr 25 kwie 2018, 10:26

dzięki za podpowiedzi :)

Wróć do „Młynki”