Hario Skerton i problem z drobinkami kawy

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
madzioreczek
Sprzęt: kawiarka Bialetti, młynek Hario Skerton

Hario Skerton i problem z drobinkami kawy

Postautor: madzioreczek » sob 28 mar 2015, 13:53

Pod wpływem tutejszych forumowiczów kupiłam w końcu młynek i wyrabiam mięśnie podczas mielenia kawy, ale żeby nie było tak różowo to pojawił się problem, nie wiem czy do końca dotyczy on młynka ale wydaje mi się, że problem jest w zmielonym ziarnie, którego nie było jak korzystałam z kawy zmielonej. Ale do rzeczy: lubię latte i zauważyłam,że wlewając kawę w mleku zawieszają się i opadają na dno drobinki kawy którą przelewam do szklanki z kawiarki Bialetti rezultacie tylko pianka na wierzchu jest biała a w mleku zawieszone są te cząstki kawy i na dno też opadają :( Liczę na Waszą pomoc i sugestie co mam zmienić, albo co robię źle.

Awatar użytkownika
daniels1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: DeLonghi EC 850 M, GAT VIP AROMA, MAZZER SJ, MACAP MC4, Rocket GIOTTO v2 plus, CM-1C
Kontaktowanie:

Re: Hario Skerton i problem z drobinkami kawy

Postautor: daniels1 » pn 30 mar 2015, 10:27

Domyślam się po opisie, że kawę w kawiarce przyrządzasz, więc może za grubo jest zmielona i do naparu przedostaje się kawa, zmień mielenie i zobaczysz efekt.
Palenie ( kawy ) to nałóg i ja nigdy go nie rzucę
Kawa Czy Herbata - Palarnia Kawy

Wróć do „Młynki”