nieduży młynek do Bezzery BZ 10

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
Vegvísir
Sprzęt: Bezzera BZ 10

nieduży młynek do Bezzery BZ 10

Postautor: Vegvísir » wt 29 wrz 2015, 17:31

Słuchajcie, potrzebuję Waszej rady w wyborze przyzwoitego młynka do kompletu z nową Bezzerą BZ 10. Nie będzie jakoś przesadnie intensywnie eksploatowany (kilka espresso dziennie); zależy mi na dwóch kwestiach: pierwsza oczywista - wysoka jakość mielonej kawy (równo, drobno, bez pyłu). Druga - młynek ma być możliwie jak najmniejszy, jeśli chodzi o gabaryty - w kuchni po prostu nie mam już miejsca na postawienie profesjonalnego sprzętu o profesjonalnych rozmiarach. Co do ceny - tu granicą jest po prostu zdrowy rozsądek uwzględniający możliwości samego ekspresu.

Dzięki z góry,
V.

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Re: nieduży młynek do Bezzery BZ 10

Postautor: ded » śr 30 wrz 2015, 8:20

Pewnie wiesz o tym, że te małe szałowe nie są. Ekspres masz taki, do którego pasuje porządny młyn. Co do tych gabarytów to chodzi tylko o wysokość czy też ma być wąski? Jeśli problemem jest wysokość to możesz pomyśleć o skróceniu hoppera lub dokupieniu mniejszego. Na początek napisz czy młynek ma być nowy czy może być używany, konkretnie podaj max gabaryty oraz cenę. Inaczej to z tanich i małych może być Gaggia MDF ale to raczej niska półka i pewnie zupełnie nie o to Ci chodzi.

Vegvísir
Sprzęt: Bezzera BZ 10

Postautor: Vegvísir » czw 01 paź 2015, 10:41

@ded - wiem, że te dobre młynki są po prostu duże, że przyzwoite żarna muszą mieć co najmniej 58 mm średnicy, itp. itd. Gdyby dla mnie rozmiar nie był kwestią, pewnie nie byłoby potrzeby rozpoczynania nowego wątku. Tyle że mi chodzi o coś w rozmiarach Eureka Mignon, może być o parę cm większy (wyższy, szerszy). Sprzęt ma być nowy, a cena nie stanowi jakiegoś ścisłego ograniczenia. Zależy mi na dobrej kawie w domu, ale bez przegięć. Dzienne wykorzystanie maszyny to 3-4 kawy, a ja póki co nie jestem przesadnie wielkim koneserem i wystarczy mi produkt po prostu przyzwoitej jakości.

arni978
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Rancilio Silvia,Eureka Mignon,Moka Bialetti 1 cup

Postautor: arni978 » czw 01 paź 2015, 19:09

Nie przesadzaj z tymi żarnami.Za tysiąc złotych masz przyzwoity młynek: Rancilio Rocky,Eureka Mignon bądź Macap M2M.Tzn nieco ponad tysiąc.Jak pijesz tylko espresso to Eureka chyba najlepsza w tych pieniądzach.

Lexisk
Sprzęt: nie mam

Młynek do biura pod espresso

Postautor: Lexisk » pt 09 paź 2015, 22:13

Witam, planujemy zakup ekspresu kolbowego do biura, a co za tym idzie także młynka. Chciałabym,żeby młynek mielił pod genialne espresso, ale był kompaktowy i miał przystępną cenę? Mazzer Mini jest bardzo drogi. Jaki młynek polecacie? Dziękuję za pomoc!

Wróć do „Młynki”