Młynek za 1500-2000 zł do domu (espresso w niewielkich ilościach)

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
agawa2
Sprzęt: Gaggia Classic

Młynek za 1500-2000 zł do domu (espresso w niewielkich ilościach)

Postautor: agawa2 » śr 04 maja 2016, 10:42

Dzień dobry! Jestem nowy na forum i proszę Was o poradę. Z góry przepraszam, że jeśli temat był już wałkowany (przeglądałem forum, mimo to nie znalazłem prostej odpowiedzi).

Potrzebuję solidny młyn (na lata) do zastosować wyłącznie domowych. Kawy robię niewiele - zwykle 1-2 rano (i to też nie codziennie) i 1-2 wieczorem, oraz kiedy przyjdą goście/znajomi (wtedy ok. 6-10). Używam Gaggi Classic (choć z czasem pewnie ją wymienię na coś lepszego), a mielę Ascaco I-mini.

Myślałem raczej o młynku który mieli prosto do PF, ale widzę, że niektóre modele (np. Fiorenzato F5 lub Mazzer MC4) nie mają widełek pod portafiler (jeśli się mylę poprawnie mnie proszę, choć nie widzę tego na zdjęciach) i chyba tez włącznika PF. Potem pomyślałem o modelu z dozownikiem (F5 z dozownikiem), ale tutaj z kolei wyczytałem gdzieś, że dozownik w ogóle nie sprawdza się przy robieniu pojedyńczych espresso... A może się sprawdza, tylko to zależy od młynka etc? Wolałbym, aby w młynie nie zostawało 10g kawy po zmieleniu, ale zdaję sobie sprawę, że w tych z większymi żarnami coś zostać musi...

Finalnie - myślałem o Fiorenzato F5 (z dozownikiem lub bez - czytaj wyżej) oraz F4e Nano - ale obawiam się o tę elektronikę, czy za 10-15 lat będzie jeszcze żyła i kto ją naprawi... ewentualnie o Mazzer MC4.

Co robić? Doradźcie!
Pozdrawiam,
Adam

Wróć do „Młynki”