Naprawa silniczka młynka?

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
Bilazaurus
Sprzęt: Ascaso Dream-Up
Ascaso I-2

Naprawa silniczka młynka?

Postautor: Bilazaurus » śr 18 maja 2016, 16:51

Cześć,

Czy ktoś z Was oddawał silniczek młynka do naprawy?
Mam Ascaso I-2. Nagle przestał mielić. Słyszę tylko bzyczenie silniczka jakby był uruchamiany ale nie dawał wystarczającej mocy. Odkręciłem żarna i je wyjąłem. Silnik bez żarn chodzi i się kręci. Przykręciłem tylko dolne żarno i się kręci. Przykręciłem górne żarno, bardzo lekko tak żeby w zasadzie uzyskiwać łupinki z ziaren i dalej się kręci. Ale kiedy dokręcę górne żarno tak żeby mieliło kawę, żarna ani drgną.

Czy orientujecie się czy taki silnik da się naprawić i ile to może kosztować? Jest jakiś zaufany w miarę rozsądny cenowo serwis w Warszawie?

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Re: Naprawa silniczka młynka?

Postautor: ded » śr 18 maja 2016, 20:58

Rozumiem, że ani drgną w momencie jak jest ustawiony na odpowiednia grubość mielenia i wsypana kawa, tak? Czy może na pusto?

Jeśli jesteś pewien, że to silnik to ja widzę dwie opcje. Kontaktujesz się z Januszem i on Ci pewnie sprzeda silnik. Druga opcja to zakład naprawy silników elektrycznych. Takich małych nie naprawiałem nigdy i nie wiem czy łatwo znajdziesz chętnego do takiej roboty. Za przewinięcie silnika wentylatora klimy w BMW u mnie na wsi serwisy liczą ok 100zł. W dużych miastach pewnie 2x więcej ale przecież wysyłka to nie problem. Serwis AGD raczej wozi takie silniki do podwykonawcy, kwestia znaleźć kogoś kto lubi podłubać. Często warsztaty wolą odmówić niż tracić czas na drobnicę.

Bilazaurus
Ascaso I-2

Postautor: Bilazaurus » czw 19 maja 2016, 10:52

Dziękuję za odpowiedź! Młynek ani drgnie zarówno na pusto jak i z ziarnem przy standardowym ustawieniu.
Raczej nie chcę kupować silniczka bo to wyjdzie tyle samo co za nowy młynek więc mija się to z celem.
Liczyłem na to, że ktoś to może w Warszawie naprawiał bo jeśli nie to czeka mnie masa telefonów :)

Bilazaurus
Ascaso I-2

Postautor: Bilazaurus » czw 19 maja 2016, 13:30

Dzięki za info!
Niestety, silnik zatrzymuje się niezależnie od tego czy są ziarna czy nie.
Chciałbym jednak go naprawić a nie wymieniać. Miałem nadzieję, że dostane jakieś konkretne namiary ale trudno :)

Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Felini » czw 19 maja 2016, 21:52

Po pierwsze trzeba by ustalić czy rzeczywiście wina leży po stronie silnika (uzwojeń).
Może się okazać, że usterka jest gdzie indziej i przezwojenie silnika nic nie zmieni.

Awatar użytkownika
ded
@mod
@mod
Sprzęt: Izzo Alex HX E61
Macap MX-P

Postautor: ded » pt 20 maja 2016, 21:22

Silnika sam nie przewinie, więc i tak czeka go wizyta w stosownym serwisie. Tam zdiagnozują i wycenią usterkę, wtedy będzie łatwo podjąć decyzję. W wawie na pewno jest wiele zakładów, które się tym zajmują. Popytaj mechaników samochodowych o namiary, na pewno mają kogoś sprawdzonego.

Wróć do „Młynki”