Co to za młynek

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
Awatar użytkownika
Jeżyk
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: garnek

Re: pomóżcie! co to za młynek?

Postautor: Jeżyk » czw 07 kwie 2011, 22:10

Może to taki: http://www.julius-groten.de/cimbali_muehle.html Cymbałki zawsze mi się podobały, zresztą na tej stronie jest trochę ślicznych przedmiotów związanych z kawą.

Awatar użytkownika
Geralt0073
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, Mazzer Super Jolly, LaCimbali Cadet, Tiamo Mini Slim Hybrid, Turecki młynek ręczny

Re: Co to za młynek

Postautor: Geralt0073 » sob 15 wrz 2012, 16:51

Znalazłem w szafce pewien młynek i jestem ciekaw, co to może być? Na pewno jest to młynek, ale wątpiłem, żeby jego przeznaczeniem było mielenie kawy, jednak spróbowałem i byłem zaskoczony, ponieważ ,,cóś" z tego wyszło, co prawda przemiał zbyt równy nie był, ale zawsze to jakieś nowe doznania. Jutro postaram się wstawić zdjęcia przemiału.

Zdjęcia: tu i tu
Jestem monarchistą.

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Wazon | AP | FP | Bialetti Musa | Melitta 102 | DL KG40

Postautor: trickykid » sob 15 wrz 2012, 16:56

A kawa nie smakowała trochę klopsikami? :lol: To jest młynek do mięsa, też z takim eksperymentowałem.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
Geralt0073
Sprzęt: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, Mazzer Super Jolly, LaCimbali Cadet, Tiamo Mini Slim Hybrid, Turecki młynek ręczny

Postautor: Geralt0073 » sob 15 wrz 2012, 17:02

Klopsikami nie, ale trochę rdzawo :lol: .
Ja nie wiem skąd te żarty, przecież to w pełni profesjonalny młynek ręczny niewiadomego pochodzenia i przenaczenia. :wink:
Jak ten młynek jest do mięsa, to teraz będę mógł odkryć zupełnie nowy smak kawy: mięsny smak :smiech: , ale tak szczerze, to on jest według mnie zbyt mały jak do mięsa, bo jego wysokośc to jakieś 15cm i otwór do ślimaka jest za mały.
Ostatnio zmieniony sob 15 wrz 2012, 17:37 przez Geralt0073, łącznie zmieniany 2 razy.
Jestem monarchistą.

jareczek36
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .

Postautor: jareczek36 » sob 15 wrz 2012, 17:36

Młynek do mięsa jest innej budowy,ma nożyk tnący i sitka o rożnych wielkościach otworów.
A ten będzie do mielenia maku,bułki tartej i pewnie kawę tez zmieli.

Awatar użytkownika
Geralt0073

Postautor: Geralt0073 » sob 15 wrz 2012, 17:38

No i @trickyid mnie zmobilizował i to co miałem zrobić jutro zrobiłem dzisiaj. Zdjęcia: tu, tu i tu.
Na zdjęciu zmielonych ziaren różne kupki są różnie zmielone.

Edit. Chociaż jestem przedstawicielem młodego pokolenia, to mimo wszystko wiem jak wygląda młynek do mięsa, czasem nawet z niego korzystam, bo sklepowej mielonki bym w życiu nie kupił (za McDonaldem też nie przepadam). Teraz może nawet niektórych zaskoczę, bo wiem nawet jak wygląda koń, czy krowa, a po podwórku chodzą mi kurczaki mojego dziadka, chociaż mieszkam w tzw. mieście (trochę na obrzeżach, ale to ciągle miasto) :wink: .
Ostatnio zmieniony sob 15 wrz 2012, 17:48 przez Geralt0073, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem monarchistą.

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Wazon | AP | FP | Bialetti Musa | Melitta 102 | DL KG40

Postautor: trickykid » sob 15 wrz 2012, 17:47

Faktycznie, ten ma o góry lejek przez który przejdą raczej tylko materiały sypkie - kawał mięsa nie ma szans.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Awatar użytkownika
Metiu
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ::Isomac Tea II::Mazzer Mini E Digital::Tamper z kamienną rączką::AeroPress::Hario Slim::

Postautor: Metiu » sob 15 wrz 2012, 17:51

Ten młynek prawdopodobnie służy do mielenia maku. :wink: Moja babcia ma podobny tylko, że u góry jest jeszcze wyjmowany "hopper" na mak.
Szukasz tampera ? Napisz do mnie, lub wejdź --> Tampery

Awatar użytkownika
Geralt0073

Postautor: Geralt0073 » sob 15 wrz 2012, 18:02

Przepadam za makiem i teraz mogę się cieszyć, że mam profesjonalną maszynkę do mielenia. :)
Ale jeszcze trochę popróbuję z kawą. Może wyjdzie coś ciekawego w dripie.
Tak, czy inaczej dziękuję za pomoc.
Jestem monarchistą.

Awatar użytkownika
Metiu
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ::Isomac Tea II::Mazzer Mini E Digital::Tamper z kamienną rączką::AeroPress::Hario Slim::

Postautor: Metiu » sob 15 wrz 2012, 18:11

Możesz sobie upiec makowiec. Trochę trzeba się tym nakręcić, bo warto mak przepuścić dwa razy przez to urządzenie, żeby uzyskać dobry efekt. Do kawy makowiec znakomity. :D
Przepaść dzieli makowce zrobione z gotowej masy makowej, a te tradycyjne - z własnoręcznie mielonego maku zmieszanym z bakaliami etc. :)
Szukasz tampera ? Napisz do mnie, lub wejdź --> Tampery

Awatar użytkownika
Geralt0073

Postautor: Geralt0073 » sob 15 wrz 2012, 18:23

Wiem o tym, bo czasami lubię coś upiec, właśnie makowce, chleby, a czasem nawet jakiś tort zrobię. Do tej pory kupowałem zmielony mak i dodawałem miód i bakalie, a teraz będzie profesjonalizm pełną gębą. :)
Jestem monarchistą.

Awatar użytkownika
Poe
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: {Zelmer 13Z010 || Hario V60-02 || Aeropress|| FrenchPress Kaiserhoff 600ml || Tygielek} Powered by Mazzer Super Jolly&&MACAP M2M&&Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Poe » ndz 16 wrz 2012, 21:51

wrzuć jeszcze parę pszczół do środka, to może jeszcze trochę domowego miodu uzyskasz ;)
Espresso: Red Brick Espressp by Square Mile
Drip/Aero:  Kostaryka Finca Licho by Mastro Antonio || El Salvador Kilimanjaro Pulped Natural by Square Mile
Portfolio

Awatar użytkownika
Geralt0073

Postautor: Geralt0073 » pn 17 wrz 2012, 8:38

...trochę domowego miodu uzyskasz ;)
Chyba chodziło ci o białko, a nie miód? :lol:
Jestem monarchistą.

edtheduck
Sprzęt: clever dripper | Porlex
mukka express | Aeropress

Postautor: edtheduck » wt 18 wrz 2012, 20:27