Młynek Severin 3873/4 i inne

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
zojka

Młynek Severin 3873/4 i inne

Postautor: zojka » pn 14 sty 2008, 15:59

Mam nowy młynek Severin-niestety nie mogę skorzystać z gwarancji. Młynek dostałam w prezencie bez paragonu tylko z podstemplowaną kartą gwarancyjną. Młynek bardzo źle zmielił kawę (khenia) właściwie ją połupał. Czy są jakieś metody poprawy tego stanu.

tomurbanowicz
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Postautor: tomurbanowicz » wt 05 sie 2008, 14:50

Młynek można w prosty sposób "stuningować" - trzeba się dostać do pokrętła od regulacji mielenia ziarna (zdjąć górę młynka), a następnie przestawić o kilka zębów koło od zębatki. Generalnie łatwiej wykonać niż precyzyjnie opisać tuning :)
W każdym razie ten tani młynek potrafi mi zmielić kawe podobnie do wielkości "ziarna" cukru pudru (pyłek) i co najważniejsze równo...

MacGyver
Kontaktowanie:

Postautor: MacGyver » wt 19 sie 2008, 8:57

Ja również, po telefonicznej konsultacji Tomka Urbanowicza stuningowłem swojego Severina 3878. Jakkolwiek młynkowi temu daleko do ideału to po takiej regulacji daje kawę zmieloną zdecydowanie lepiej niż gotowe "mielonki", dedykowane do ekspresów ciśnieniowych.

Awatar użytkownika
WEGier
stale zagląda do filiżanki

Postautor: WEGier » pt 19 mar 2010, 22:48

może mi ktoś pomóc i napisać gdzie odkręcić żeby się do tego ustrojstwa dostać?

tomurbanowicz
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Postautor: tomurbanowicz » sob 20 mar 2010, 7:26

Musisz odkleić boczne listewki. Spód odkręcasz, a następnie w środku są śruby, które odkręcasz, żeby zdjąć górę. Dasz radę :)

Awatar użytkownika
WEGier

Postautor: WEGier » sob 20 mar 2010, 9:27

najgorsza ta obudowa. Jak mam odkleic te listwy? Trzeba cos wczesniej zdjac lub odkrecic?
Btw dzieki za pomoc :)

Awatar użytkownika
WEGier

Postautor: WEGier » wt 23 mar 2010, 10:31

a więc : rozkręciłem wszystkie możliwe śruby i nic. Już miałem rwać blachę i nagle EUREKA! Boczne czarne listwy się odklejają i pojawiają się łączenia :D :D :D
Kawusia super, tygrys na cremie (nie bengalski), 25/25 zachowane - kiedyś jak Kawcio pokaże filmik z ekstrakcji. Nie wiem ile pociągnie ale fajna alternatywa dla taniego zestawu.
Dam zaraz info w tuningu jak to zrobić

eddy3
Sprzęt: saeco

Severin 3873

Postautor: eddy3 » wt 03 maja 2011, 10:35

Co siądzicie o tym młynku: http://www.megamedia.pl/mlynek-do-kawy- ... php?off=14
Z opisu wynika że ma żarna stożkowe i ok. 150 w, jest dość podobny do nowszego Tchibo.

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Re: Severin 3873

Postautor: Remogiusz » śr 04 maja 2011, 3:20

Nie miałem go w rękach ale sądząc po wyglądzie to powstaje w tej samej fabryce co Tchibo :)
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Awatar użytkownika
Metiu
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ::Isomac Tea II::Mazzer Mini E Digital::Tamper z kamienną rączką::AeroPress::Hario Slim::

Re: Młynek Severin 3873 i inne

Postautor: Metiu » śr 04 maja 2011, 9:09

"Nie wiem ale wiem" ? A co jeśli nie ? Możliwe, że powstaje jak powstawały przed przed ostatnie modele Renault Traffic, Opel Vivaro i Nissan - jeden projekt, wykonanie i producenci inni.
Remogiuszu, po co w ciemno strzelać ? A co jeśli potencjalny nabywca kupi ten młyn sugerując się Twoimi domysłami i oczekiwać będzie jakości Tchibo, a kupi bubel, który przypomina go tylko z wyglądu ? :wink:
Szukasz tampera ? Napisz do mnie, lub wejdź --> Tampery

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » śr 04 maja 2011, 16:27

Każdy nabywca ma swój rozum i nie powinien kupować w ciemno, najlepiej sprawdzić samemu a nie kierować się opiniami w 100 %ach. Z resztą... po co "dochińszczać" chińszczyznę i sprzedawać za tyle ile kosztuje powiedzmy sobie "oryginał"? Obudowa ta sama więc nie sądzę, żeby ktoś miał w interesie stawiać nową fabrykę z tymi samymi formami, kupować żarna od tego samego producenta i sprzedawać za tyle samo. Zmienili napis i kolor- to tyle.
Napisałem, że wyglądają tak samo. Bo tak jest. Żaren severina nie widziałem, ale nie sądzę, żeby różniły się od Czibowskich. Z resztą bądźmy szczerzy- nie wiadomo nigdy na jaki model trafimy. Nie wszystkie są precyzyjnie składane i nawet inne serie tych samych "budżetowych" młynków mogą się od siebie różnić jakośćią spasowania itd.
Myślę, że te młynki różnią się tym samym co KRUPS od Delonghi-czyli detalami. Żarna i silniki te same- regulatorki w tych samych miejscach... wszystko identyczne oprócz odudowy. W przypadku Severina w stosunku do Tchibo to nawet obudowy są niemal identyczne, więc nie sądzę żeby były lepsze lub gorsze.

Odpowiadam, staram się choć trochę poruszyć temat, bo myślę, iż użytkowników tych młynków nie ma zbyt wielu. Najlepiej pokazać analogię innego (choć podobnego), bardziej popularnego sprzętu i tam szukać opinii, bo rezultaty nie będą znacznie się różnić jak mniemam.
Myślę, że lepiej rozbudzić jakąś dysputę niźli zostawić pytanie bez odpowiedzi. Forum to forum- musi żyć ;)
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » śr 04 maja 2011, 17:55

Forum musi żyć, ale takie gdybanie...
- nie wiem...
- myślę...
- a może...
- sądzę...
...to nie są konkrety, tylko domysły, które niejednego mogą wpuścić w maliny, nawet pomimo własnego rozumu. Forum jest w pewnym sensie opiniotwórcze. Jeśli nie jestem pewien, lub nie wiem, nie piszę o tym.
Natomiast, jeśli zapytanie, nie wywoła żadnego odzewu, to Ktoś myślący, też wyciągnie z tego wnioski...

Pozjadacz Wszystkich Rozumków
Ostatnio zmieniony śr 04 maja 2011, 18:19 przez slavik, łącznie zmieniany 1 raz.
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » śr 04 maja 2011, 18:12

Coś się nagle taki merytoryczny zrobił? :mrgreen:

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » śr 04 maja 2011, 18:13

Slavik słusznie prawi
@Remogiusz już kiedyś zwracałem na to Twoją uwagę. Mimo, że myślisz po swojemu, wydaje ci się że ktoś ma swój rozum, to spójrz na to obiektywnie. Ktoś czyta Twoje posty i się nimi sugeruje, podejmując mniej, lub bardziej trafne decyzje.

Ale skończmy OT i skupmy się na tym Severinie, co przypomina Tchibo, i którego osobiście nie używałem.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » śr 04 maja 2011, 19:13

Słusznie, czy niesłusznie jak zwykle prawda leży pośrodku. Jeśli ktoś bezkrytycznie podchodzi do jednej opinii z forum, to sam jest sobie winien. Większą krzywdę wyrządzają opinie osób, wysoko stojących w forumowej hierarchii, bo łatwiej im się dać wpuścić w maliny, a polecany sprzęt jest o wiele droższy.

W temacie:
Po młynku za 300 zł nie ma co oczekiwać cudów.

Wróć do „Młynki”