Gaggia MM czy Solis Scala

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
dudi
zagląda od święta

Gaggia MM czy Solis Scala

Postautor: dudi » czw 14 lut 2008, 23:42

Witam
Jestem tu nowy wiec zadaje tendencyje pytanie do Was koledzy i kolezanki. Mam zamiar kupic ekspres Gaggia Classic D lub Twin ale nie przewidzialem faktu ze musze kupic jeszcze mynek który jak się dowiedziałem jest niezbedny i oczywiscie wydać dodatkowa kase, która juz za sam ekspres jest dla mnie dosc wysoka. Proszę o informacje dotyczace odpowiedniego młynka do w.w ekspresów w rozsądnej cenie. Z forum dowiedziałem się ze dobrym młynkiem i oczywiście w dobrej cenie jest Solis Scala a z netu dowiedziałem się o młyku Gaggia MM za dobra cene 289zł. Ratujcie. Wielkie dzieki za pomoc. POzdrawiam
dudi

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 15 lut 2008, 7:32

Gaggia jest w tym porównaniu na przegranej pozycji. Ma żarna płaskie, ale bardzo małe, a Solis to jednak żarna stożkowe, które dają równomierny przemiał. Więcej informacji znajdziesz tutaj
no i we wszystkich wątkach poświęconych tuningowi Solisa.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
Fidel
stale zagląda do filiżanki

Postautor: Fidel » pt 15 lut 2008, 19:36

Stanowczo Solis, ale biorąc pod uwagę moje własne doświadczenia proponuję dozbierać kasę i kupić I-mini lub Demokę.
"Tego nie mogę powiedzieć, bo to jest tajemnica państwowa, mogę tylko powiedzieć, że mam 5 złotych od bombki"
Gaggia Coffee/Ascaso I-1 i ... Bezzera BZ-40P

dudi
zagląda od święta

Postautor: dudi » sob 16 lut 2008, 11:41

A co sadzicie o De Longhi KG59 i Krupsie GVX2 mozna je brac pod uwage. Wiem ze proponujecie I-mini lub Demokę a takze czytalem o MDF ale te sprzety to bardo duzo wykraczaja ponad to ile moge wydac.
dudi

dudi
zagląda od święta

Postautor: dudi » sob 16 lut 2008, 11:45

A jakie sa koszty i gdzie mozna kupic najtaniej I-mini lub Demokę no i oczywiscie Solisa Scale. :?:
Wielkie dzieki za pomoc.
dudi

jetofuj

Postautor: jetofuj » sob 16 lut 2008, 13:29

W sprawie I-mini należy napisać na priv do Janusza. Z rabatem dla forumowiczów koszt młynka (wersja czarna) z przesyłką to jakieś 650zł.

Pozdrawiam - Krzysio
JE-TO-FUJ

Awatar użytkownika
Fidel

Postautor: Fidel » sob 16 lut 2008, 18:25

Demoka jest dostępna jedynie zagranicą, sklepy niemiecki i ebay, cena ok 200 euro plus wysyłka.
Solis na e-bay wychodzi o wiele taniej i można dostać wersję Maestro Plus nie wymaga tuningu. W Polsce Solis cena 357 zł plus 20 zł wysyłka tutaj.

Ja bym zainteresował się jeszcze tym młynkiem, pod inną nazwą zbiera świetne recenzje na CoffeeGeek
"Tego nie mogę powiedzieć, bo to jest tajemnica państwowa, mogę tylko powiedzieć, że mam 5 złotych od bombki"
Gaggia Coffee/Ascaso I-1 i ... Bezzera BZ-40P

mario_
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: mario_ » ndz 17 lut 2008, 23:19

Ja mam Solisa i jestem zadowolony.
Choć jedyne porównanie jakie mam to z młynkiem ostrzowym.
Wybrałem Solisa a nie i-mini ze względu na stopniową regulację mielenia, gdyż używam kafetierki i ekspresu.

Awatar użytkownika
robinx

Postautor: robinx » pn 03 mar 2008, 13:45

A jakie sa koszty i gdzie mozna kupic najtaniej... Demokę...
Demoka już dostępna w Polsce. Nikodem odkrył adres:http://www.caffedo.pl/
Sprzedaja też na Allegro
Wąchacz spalin Obrazek
Gaggia Baby Class / Demoka M203

Wróć do „Młynki”