BORK - kupiłem :)

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
edzed
zagląda od święta

A tu cały zestaw

Postautor: edzed » sob 17 sty 2009, 14:15

Zdjecie raz:
Obrazek

I zdjęcie dwa:
Obrazek

cup
stale zagląda do filiżanki

Postautor: cup » pn 19 sty 2009, 22:25

Czytam ten wątek już któryś raz z kolei, bo.... młynek ma być kolejnym zakupem - nie dziś i nie jutro, ale ...
ja zwykle długo rozważam, porównuję, podpytuję itp.

Jest w tym wątku kilku użytkowników tego młynka i ... chyba wszyscy opisują dość podobnie swoje doświadczenia z tą maszyną - czyli jest ciężko na początku, potem.... robi się lepiej.
Jak z perspektywy czasu oceniacie ten zakup? Czy początkowe trudności były spowodowane błędami "operatora"? Czy jednak młynek nie do końca stawia czoło mieleniu kawy drobno, pod ekspres ciśnieniowy?
Osoby, które mają ten młynek od kilku miesięcy - kupilibyście go po raz drugi? Czy raczej byłoby zaciskanie pasa i ciułanie na inny model?
Na moje niewprawne oko widać także, że gatunek ziaren wrzuconych do młynka mieć może bardzo duże znaczenie. Tak jest w istocie? Chodzi o gatunek czy raczej o świeżość/datę palenia/sposób przechowywania?
A może ktoś ma kamerkę i zechciałby zapodać filmik z całego procesu mielenia kawy i parzenia espresso?

zonka pdziczka
Kontaktowanie:

:-)

Postautor: zonka pdziczka » śr 04 mar 2009, 21:17

Kawa kawą mój drogi ale poświęćtrochę wiecej czasu wiesz na co...:-)
Proponuję ekspres ten co razem widzielismy

RAF77

Postautor: RAF77 » czw 05 mar 2009, 15:41

nie moge nic powiedziec na temat Bork, ale mam i-mini i moge ci go z czystym sumieniem polecic, spisuje się elegancko.

edzed
zagląda od święta

Zestaw Bork (ekspres + młynek)

Postautor: edzed » pn 23 mar 2009, 18:45

Zestaw Bork mam już parę miesięcy i mogę go polecić innym bo sprawuje się doskonale.
Wypróbowałem już ok. 20 gatunków kawy mielonej i ziarnistej, którą sam mieliłem w młynku Bork sprawdzając różne grubości mielenia i efekt po zaparzeniu i mogę powiedzieć, że zaznaczony zakres grubości mielenia dla espresso na młynku jest prawidłowy a mielenie zawsze precyzyjne.
Najbardziej smakowała mi kawa Kimbo (mielona 25 dkg w czarnej puszce po 24 zł) ani odrobiny kwasu, gęsta trwała crema jak masełko.
Sam ekspres jest cały z niemieckiej nierdzewnej stali o solidnej konstrukcji i niemałej wadze, łatwy do czyszczenia i odkamieniania (zwykłym octem bez potrzeby kupowania kosztownych, specjalnych preparatów).
Hydraulika wykonana jest z miedzi, pompa jest produkcji włoskiej a kolba z chromowanego mosiądzu.
Producent znany jest z produkcji ekskluzywnego sprzętu do użytku domowego.
Solidna konstrukcja z doskonałych materiałów o niebanalnym wyglądzie.

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » pn 23 mar 2009, 20:12

Tu jest mowa o młynku BORK, przenieś proszę swój opis do wątku o ekspresie (to chyba ten sam ekspres? - http://caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic.p ... light=bork), a tego posta wykasujemy, ok?
Andrejka Premium, Mazzer nie-taki-znowu-Mini, kawa: od rogera :)

edzed
zagląda od święta

zestaw BORK

Postautor: edzed » wt 24 mar 2009, 23:22

Nie ma sprawy, ok.

pawell
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: pawell » pt 27 mar 2009, 14:45

Czy ktoś widział ostatnio Borka w sprzedaży? Obdzwoniłem większość MM i Saturnów i nie ma. W sklepie internetowym też. :cry:

RAF77

Postautor: RAF77 » pt 27 mar 2009, 20:11

wystepuja pod innymi nazwami w innych europejskich krajach

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 27 mar 2009, 21:09

A na półce był najczęściej widywany w jakimś centrum handlowym w W-wie.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

pawell
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: pawell » śr 01 kwie 2009, 11:57

Niestety ten model "wyszedł z produkcji" jak mnie poinformowała Pani z Borka. Nie wiadomo kiedy pojawi się jakiś nowy model :(
Na stronie gastroback nie ma nic nowego.

docento

Postautor: docento » pn 30 lis 2009, 18:10

Dziwna ta firma, niby model "wyszedł z produkcji" a w Niemczech jest cały czas dostepny jako Gastroback 42602
http://www.amazon.de/Gastroback-42602-D ... B00143OMAG
W ameryce jako Breville BCG450XL (ma 190 opinii w wiekszosci pozytywne)
http://www.amazon.com/Breville-BCG450XL ... B000MDHH0Q
Natomiast w Rosji jest jakiś nowszy model Borka (BORK CG MMN 9015), super się prezentuje
http://www.baza.ru/ishop/kuxonnaya_texn ... 015_si.htm
Szkoda ze polski dystrybutor go nie sprowadza bo cena mysle nie przekraczałaby 400zł, skoro tam kosztuje 3900 rubli.
Chcialem kupic borka za granicą z przesyłką do Polski, ale jednak zabrakło mi odwagi ;)

summerinparis33
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: La Pavoni Cellini CLL+Eureka Mignon

Postautor: summerinparis33 » pn 30 lis 2009, 18:25

mam niezbyt miłe doświadczenia z polskim dystrybutorem. Byłem nawet zainteresowany kiedyś ich ekspresem, ale niemiła i dość słabo rozeznana obsługa przekonała mnie żebym trzymał się od nich z daleka, co też uczyniłem.

Awatar użytkownika
PeterD
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: PeterD » ndz 06 gru 2009, 6:52

polska rzeczywistość tzw. sklepów sieciowych jest mizerna, dobrego młynka do kawy tam nie kupisz.
szukam dobrego ekspresu do kawy

Awatar użytkownika
WEGier

Postautor: WEGier » ndz 06 gru 2009, 9:42

jest cholerny problem, żeby w jakimś sklepie innym niż internetowym kupić dobry młynek - dostępne są tylko krups santa fe, mpm oraz gaggia MM, które się nie nadają do poprawnego espresso - a ludzie (np ja) którzy szukają i-mini albo gaggia mdf w sklepach bo muszą wziąć na raty razem z ekspresem mają lipę.

Wróć do „Młynki”