Prosze o pomoc w wyborze --- młynek do 250 PLN

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
death_85
zagląda od święta

Postautor: death_85 » wt 11 lis 2008, 1:06

Witam ponownie po długiej przerwie.
Na samym początku chciałbym przeprosić Forumowiczów za brak informacji o zakupionym młynku.
Poza tym wątek jest STARY... autor albo nie żyje, albo ma już młynek, albo nie wiem co.
Autor żyje, ma się dobrze :D i posiada młynek. Pora naprawić błąd i podzielić zdobytą z własnego doświadczenia wiedzą.
Do rzeczy.
Po własnych przemyśleniach postanowiłem kupić młynek De Longhi KG 59.
Teraz zastanawiam się po co czytałem te wszystkie posty i zdobywałem wiedzę z forum (nadal z zapałem przeglądam wątki z forum i przyswajam systematycznie ogromną wiedzę Forumowiczów), skoro i tak kupiłem to co uważałem za słuszne i wystarczające (mój błąd!!).
Zignorowałem rady Forumowiczów :( :oops: :
prosta rada,
odpuść sobie wymienione młynki...
- dozbieraj ..... do 650 zł ... i kup PRAWDZIWY młynek
i kupiłem młynek, który pisząc krótko jest do ….. kawiarki Bialetti w sam raz. Jak wiadomo wiedza kosztuje, w tym przypadku około 200zł.
Młynek okazał się beznadziejnym partnerem dla Saeco Via Veneto de Luxe - mieli za grubo a woda przez tak zmieloną kawe (po dość mocnym ubiciu) przelatuje z prędkością Roberta Kubicy w GP Kanady :brum:.
Udało mi się odłożyć trochę pieniędzy przez wakacje, z których część już od pierwszego dnia pracy wiedziałem na co przeznaczę – oczywiście PORZĄDNY młynek.
Teraz wystarczy tylko dokonać wyboru pomiędzy Demoką i Ascaso i można rozpocząć kolejny długi kawowy rozdział z serii o niezliczonej ilości tomów.
Obiecuję napisać o swoim wyborze.
Pozdrawiam
Krzysiek

Awatar użytkownika
papraczek
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: papraczek » śr 12 lis 2008, 19:53

To moze ja się podlacze pod watkiem z zapytaniem o i-mini do ekspresu rowenta adagio. Czy ktos jeszcze korzysta z rowenty i bedzie umial mi odpowiedziec czy i-mini bedzie odpowiednim kompanem dla niej. Mam stary mlynek ktory mieli jak chce i ziarenka po zmieleniu sa roznej wielkosci i woda się leje jak z cebra. Gdy dluzej miele to z kolei robi się blotko i zapycha mi sitko. Jak kupie gotowa mielonke to ladnie się leje mysim ogonkiem gesty plyn.

Z gory dziekuje za odpowiedz. Czy sa obecnie jakies promocje na i-mini?

Awatar użytkownika
maciek173
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: maciek173 » śr 12 lis 2008, 20:06

I-mini (i nie tylko i-mini, bo z tego przedziału cenowego są jeszcze demoki) jest w stanie zmielić kawę drobniej niż "potrzebują" tego wszelkie domowe ekspresy.

Nie ma opcji, żeby z jakiegoś powodu z rowentą było inaczej.
Możesz tak zmielić, że maszyna będzie tylko jęczeć i nawet nie "zapoci" sitka. :wink:

Tak, że śmiało, śmiało.
Gaggia Baby Twin, Ascaso I-mini

Awatar użytkownika
papraczek
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: papraczek » śr 12 lis 2008, 20:10

dziekuje :) widze, ze jestes szczesliwym posiadaczem. Czy nie bedzie problemem dla laika ustawienie grubosci mielenia?

Awatar użytkownika
maciek173
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: maciek173 » śr 12 lis 2008, 21:47

Myślę, że nie.
Co najwyżej trochę kawy namarnujesz, bo z tego co pamiętam fabrycznie ustawiony był na bardzo grube mielenie, z dwadzieścia obrotów w stronę "drobniej", zanim coś sensownego zaczęło kapać z pf-a.
Ale teraz niewiele "majstruję", pół, obrót, no dwa w jedną lub drugą stronę, przy zmianie gatunku kawy. Drobiazg.
Gaggia Baby Twin, Ascaso I-mini

Awatar użytkownika
papraczek
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: papraczek » śr 12 lis 2008, 21:49

dzieki :)

Awatar użytkownika
tarmac
stale zagląda do filiżanki

Re: Prośba o ocene

Postautor: tarmac » ndz 16 lis 2008, 7:33

Taki oto młynek żarnowy znalazłem na allegro. Czy ktoś zna ten model? Czy jest coś wart? Jak za żarnowy z regulacją wydaje się dosyć atrakcyjna cena?
http://www.allegro.pl/item462330991_mly ... zegap.html
Osobiście nie miałem styczności z tym urządzeniem, ale forumowicze z Kaffee-Netz.de tak - same negatywne opinie. Mieli za grubo nawet do kawy z filtra :shock: - może do FP by się nadał. Recenzje można poczytać TUTAJ

szad
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Classic | La Pavoni Europiccola

Postautor: szad » ndz 01 lut 2009, 19:11

a jest cos takiego jak Demoka np 205 tyle ze z z karuzelka/dozownikiem ?

"otakie" ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
puchatek
zagląda od święta

Postautor: puchatek » pt 27 mar 2009, 2:32

To ja przyłączę się do pytania. Do ok. 250 zł kupić:

1. Krups GVX2
2. Gaggia MM
3. Delonghi KG 59
4. Concept KM 5002 (wygląda tak)
5. Coś innego (ale co?:) )

Proszę o pomoc, bo czytam forum od kilku godzin i nic już znaleźć nie mogę. ;)

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 27 mar 2009, 7:46

Do espresso nie nadaje się żaden. Do ekspresu z zaworkiem w kolbie mogą od biedy wystarczyć (podobnie do moki), ale kawa mielona w tych młynkach zmienia smak, bo żarna są tak zbudowane, że mają tendencję do przegrzewania mielonej kawy. Chyba najlepsza z tych wymienionych będzie Gaggia MM (ale nie wiem, czy uda się go kupić do 250 zł, bo to, że jest na stronie jakiegoś sklepu, nie oznacza, że jest dostępny).
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

bartoromero

Postautor: bartoromero » pt 27 mar 2009, 10:10

Ja też wybrałbym Gaggie MM. Maiałem taką w Parosie (zintegrowaną-ale pod względem konstrukcji to jest właśnie MM-ka) i dawała radę dzielnie pół roku. Nie miałem powtarzalności jaką teraz na porządnych młynkach uzyskuję, ale co 3, 4 espresso było naprawdę bardzo dobre :) a reszta - przynajmniej dobra :) Wypijalna w każdym razie.

Awatar użytkownika
puchatek
zagląda od święta

Postautor: puchatek » pt 27 mar 2009, 11:34

OK, rozumiem, że są niedoskonałe, ale i taki jest mój pierwszy ekspres (Rowenta).

Tylko czy one zasadniczo się od siebie różnią? Bo gaggia kosztuje 250, krups 150, a concept 120 - więc różnica dość istotna, a jeśli jakościowo nie będzie między nimi różnicy, to nie ma po co płacić więcej.

I od jakiego pułapu zaczynają się "właściwie" młynki?

RAF77

Postautor: RAF77 » pt 27 mar 2009, 20:09

od ok 600zl (chyba ze jakas promocje trafisz...)

Awatar użytkownika
nuups
Sprzęt: Rancilio Audrey + pid
młynek demoka
aeropress

Postautor: nuups » pt 27 mar 2009, 20:58

gaggie mdf wraz z kosztem przesyłki można teraz mieć za ok. 550 zł (rynekagd.pl)

sam niedawno kupiłem ten młynek do adagio i skok jakościowy jest naprawdę zauważalny.
Rancilio Audrey + PID / GAGGIA FACTORY G105 / DEMOKA M205

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 27 mar 2009, 21:08

Ale w tym wątku piszemy o pułapie cenowym do 250 zł. Gaggia MM jeszcze się w nim mieści, a z moich pobieżnych obserwacji ma żarna trochę lepsze niż DeLonghi, nie mówiąc już o innych podróbach.
A ceny tych właściwych teraz niestety (ze względu na cenę euro) koło 800 się zaczynają.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Wróć do „Młynki”