Prosze o pomoc w wyborze --- młynek do 250 PLN

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
Awatar użytkownika
xczabajx
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: W pracy: LaMarzocco Linea z Mazzer Super Jolly manual
W domu: Bialetti Mukka / Bodum french press / Drip Hario z Hario Skerton

Postautor: xczabajx » czw 03 lip 2008, 16:04

Ja też słyszałem ze kaffa to najlepszy sklep świata :P macinino gdzie pracujesz? ;)
ESPRESSO TILL DEATH!

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Re: Prosze o pomoc w wyborze --- młynek do 250 PLN

Postautor: Wit » czw 03 lip 2008, 16:28

Mogę polecić wyjątkowe młynki na www.kaffa.pl
Kupiłem najtańszy,ale jestem bardzo zadowolony,mają także wyśmienitą kawę [...]
Naprawdę z czystym sumieniem polecasz młynki ręczne? Zwłaszcza ten tzw. profesjonalny za ponad 900 PLN? :opad:
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » czw 03 lip 2008, 16:40

Wit,
Przecież kaffa, puccini, macinino polecają zawsze wszystko co swoje :wink:
Ja natomiast oficjalnie polecam i-mini. 8) Może być w systemie ratalnym. Wpłacisz kolego te odłożone 250,00 zł a resztę możesz sobie rozłożyć max na 20 rat. Nawet nie poczujesz jak spłacisz kredyt. :wink: A sprzęt będziesz miał na lata i starczy do następnych ekspresów.
Do tego już od poniedziałku ogłoszona będzie nowa, letnia promocja na ekspresy i młynki ASCASO. Warto skorzystać z okazji. :shock:
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
Magus
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: Magus » pt 04 lip 2008, 9:11

Naprawdę z czystym sumieniem polecasz młynki ręczne? Zwłaszcza ten tzw. profesjonalny za ponad 900 PLN? :opad:
Oglądałem kiedyś program o baristach na świecie (chyba na Discovery) niektórzy z nich w domach (wiadomo, ze nie w lokalach gast.) używali tylko młynków ręcznych, kiedy zapytał ich o to dziennikarz powiedzieli w sumie to samo: młynki ręczne można kupić z profesjonalnymi żarnami w środku i podczas mielenia nie wytwarza się ciepło co ma skutkować jeszcze mniejszą utratą "substancji" z ziaren. Facet mówił, że nawet po zmieleniu jednej porcji kawy w elektrycznej "żarnówce", żarna są lekko ciepłe - po zmieleniu jednej porcji kawy w profesjonalnym młynku ręcznym niby żarna ciągle są zimne bo obrotów jest wielokrotnie mniej na minutę.
D: Ascaso Basic + Nuova Simonelli Grinta
P: Bialetti Moka Express
Kawa - Arcaffe Gorgona

+ masa planów.

Awatar użytkownika
carl
Consigliere
Consigliere

Postautor: carl » pt 04 lip 2008, 22:04

Kupiłem najtańszy,ale jestem bardzo zadowolony,mają także wyśmienitą kawę,cena tej kawy to chyba jakaś podpucha marketingowa,gdyż jest śmiesznie niska...
Aż mi się łezka w oku zakręciła :wink: . Witamy, witamy... po raz kolejny. Marketing z "najwyszszej pułki", ceny okazjonalne, tylko kópować, zwłaszcza te ręczne po 9 stuwek.
"All those moments will be lost in time...like tears, in rain"

jakubator

Postautor: jakubator » sob 13 wrz 2008, 21:21

Witam,

podłączam się do tematu.

Generalnie jestem nowy na forum, tak więc witam wszystkich.

Na kawie za dobrze się nie znam... więc proszę mnie nie pytać czy piłem.... kawę zmieloną jakoś tam etc. etc.

Do rzeczy..

W tej chwili poszukuję młynka do kawy w cenie jak w temacie czyli ok 250zł (prezent)
Osoba dla której miałby być młynek używa ekspresu: krups F-880 ( coś takiego) Także pewnie też nie jakiś wypasiony etc etc.

W sklepach widziałem tylko Delonghi kg 59 w cenie ok 219zł.
Słyszałem jeszcze o jakimś Solis Scala (coś koło 300zł) - na który ewentualnie mógłbym się rzucić jeśli naprawdę byłby wart tej ceny)

Po wstępnym przejrzeniu postów na forum nie wiem nic... a raczej dowiedziałem się, że tylko jeśli wydam 700zł otrzymam dobrze zmieloną kawę.

Przypominam nie mam zamiaru przeznaczyć takiej kwoty (700zl lub więcej).

Tak więc:
1) Co wybrać?
2) dlaczego? etc
3) Tuning po zakupie nie wchodzi w grę
4) Nie chce mi się wierzyć, że nie można kupić w tej cenie sensownego młynka

P.S. Proszę bez tekstów o reklamie etc bo nie interesuje mnie to za bardzo.

Pozdrawiam
Jakub

Awatar użytkownika
pillage
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: pillage » ndz 14 wrz 2008, 18:12

Jakubie, niestety musisz uwierzyć :( sam z racji niewielkiego budżetu kupiłem młynek Bork za 270zł w MM, głównym problemem jest zbyt grube mielenie co przekłada się na jakość espresso, różnicę i to dużą zauważyłem wraz z nowym młynkiem, drugą bolączka jest mielenie kawy do pojemnika z którego trzeba ją nakładać łyżeczka do PeeFa co jest dość frustrujące, wybierając lepszy młynek zyskujesz możliwość mielenia prosto do sitka. Podsumowując wstrzymaj się z zakupem do czasu dozbierania potrzebnej sumy, szkoda wyrzucać 250zł.
QuickMill 820 + La Pavoni ZIP Auto

jakubator

Postautor: jakubator » wt 16 wrz 2008, 11:53

Masakra jakaś :)

Czyli co ten Delonghi kg 59 - nie wystarczy na początek?

P.S "Pilage" dzięki za odpowiedź :)

Pozdrawiam
Jakub

Awatar użytkownika
seawoman
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: seawoman » czw 09 paź 2008, 10:24

O tych mlynkach sa osobne watki na forum.

http://www.caffeprego.pl/phpBB2/viewtop ... 2fa8c55091
ceny jakie znalazlam to 169 na ceneo
http://www.caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=576
to jest
Młynek Krups GVX2 ale nie wiem czy się czyms rozni z tym wymienionym poprzednio.
Cena najnizsza jaka znalazlam to 99zl :) a najwyzsza 349!!! ha ha ha.

tyle ze tanszy sklep jest zamkniety, chwilowo podobno, ale dogadalam się listownie i wysla. Ale cena niska. Nie chce robic reklamy,wpiszesz w google to znajdziesz.

KRUPS GVX231 mozna na allegro za 219 dostac, a to chyba to samo co gvx2, tzn wyglad i specyfikacja ta sama, nie wiem czy jest jakas roznica.
Czy ktos moze zna roznice?? Bo nie wiem na ktory się zdecydowac. Powiem ze za te 100zl to mozna zaryzykowac z mlynkiem, jesli ktos nie ma wysokiej klasy ekspresu.

Awatar użytkownika
pillage
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: pillage » czw 09 paź 2008, 12:16

"Powiem ze za te 100zl to mozna zaryzykowac z mlynkiem, jesli ktos nie ma wysokiej klasy ekspresu."

Nie. nie i jeszcze raz nie. :P Młynek jest najważniejszy i basta.
QuickMill 820 + La Pavoni ZIP Auto

Awatar użytkownika
jakub_stanecki
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: jakub_stanecki » pn 13 paź 2008, 13:40

witam
nie wiem czy moje rozwiazanie cie zadowoli :) ale coz.. twoj wybor

miesiac temu mialem podobny problem - chcialem TANI MLYNEK :)
na forum dowiedzialem się ze cos takiego nie istnieje

jednak sa połsrodki :) (niektorzy twierdza ze polsrodki sa wieczne)
takim polsrodkiem jest mlynek reczny

dokladnosc mielenia bardzo dobra, rownomiernosc swietna, drobnosc - mozna zmielic niemal na puder:)
porwnywalem co prawda tylko z mlynkiem ostrzowym, ale roznica jest kolosalna

jedyna wada to czas mielenia - ale nie wierz tym co pisza ze 15 min
mi mielenie zajmuje ok 2 min na 2 porcje kawy

jak dla mnie same plusy
na allegro jak poszukasz to znajdziesz dobre mlynki ponizej 50zl
polecam uzywane solidne mlynki (z dobrymi zarnami) - nowe sa w wiekszosci tylko do ozdoby, maja plastikowe "wzmocnienia"
FrankenGaggia Coffee
Graef CM80
Mosiężny tygielek kupiony od Arabów :)
--------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
Fidel
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki

Postautor: Fidel » pn 13 paź 2008, 19:23

Niestety ja również nie mogę się z Tobą zgodzić Jakub. Nie ma czegoś takiego jak tani młynek (tzn. do 250 zł) dobry do espresso. Ja próbowałem półśrodków w postaci Solis Scalia i niestety przyszło zainwestować 8 stówek w I-1. Pewne minimum sprzętowe musimy mieć jeśli chcemy robić poprawne espresso.
Czytałem Twój opis młynka ręcznego i cieszę się, że jesteś zadowolony ale niestety: porównanie młynka ręcznego z ostrzowym może wypaść dobrze, przy najtańszym młynku firmy np. Ascaso jego wszystkie zalety poza ceną padną. Będzie szybciej, równiej, drobniej i ręce nie będą boleć.
No a poza tym wyobraź sobie robienie 6 espresso pod rząd ;). Życzę miłych poszukiwań kawowego ideału.
"Tego nie mogę powiedzieć, bo to jest tajemnica państwowa, mogę tylko powiedzieć, że mam 5 złotych od bombki"
Gaggia Coffee/Ascaso I-1 i ... Bezzera BZ-40P

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » wt 14 paź 2008, 11:18

jedyna wada to czas mielenia - ale nie wierz tym co pisza ze 15 min
mi mielenie zajmuje ok 2 min na 2 porcje kawy
No dobra, zostałem wywołany do tablicy, bo z tymi 15 minutami DZIENNIE to moja teoria była. Potraktujmy to matematycznie, skoro młynek elektryczny wykonuje 700 obrotów na minutę swoimi żarnami i ja otrzymuję po 20 sekundach podwójne espresso, to przy kręceniu ręcznym, gdzieś około 70 obrotów na minutę potrzeba na to 200 sekund. To około 3 minuty 20 sekund. Takich kaw robię dziennie co najmniej 4, więc niech mi ktoś udowodni, że zajmie to mniej niż 15 minut w młynku ręcznym (pomijam tu dodatkowe procedury przesypywania z szufladki do PF-a). A gdzie tu dobieranie grubości mielenia i te kilka kaw przekręconych na marne. Aż mnie ręce bolą na samą myśl.
Taki młynek to naprawdę rozwiązanie tymczasowe dla pasjonatów "własnego wkładu" w tworzenie swojego pojedynczego espresso pitego maksymalnie dwa razy dziennie z dużymi odstępami na odpoczynek.
A to pite z rana można potraktować od razu jako poranną gimnastykę. :wink:
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

bartoromero

Prośba o ocene

Postautor: bartoromero » ndz 26 paź 2008, 11:01

Taki oto młynek żarnowy znalazłem na allegro. Czy ktoś zna ten model? Czy jest coś wart? Jak za żarnowy z regulacją wydaje się dosyć atrakcyjna cena?
http://www.allegro.pl/item462330991_mly ... zegap.html

Awatar użytkownika
dopeman
Consigliere
Consigliere

Postautor: dopeman » wt 28 paź 2008, 18:00

kup, sam sprawdzisz. jak nie ma budżetu to trzeba się tak posiłkować, ale lepiej kupić coś za 60zł niż niewiele lepsze za 150. Ja przypuszczam że młynek z aukcji to pewno coś zbliżonego do krups gvx2 - czyli rozkręcisz, dasz podkładkę pod żarna i podrasujesz sobie w ten sposób stopień zmielenia - dużo pyłu i nierówno, ale przynajmniej świeżo :lol: z rowentą z zaworkiem dawało radę.
Obrazek
doppio napoletano lungo?

Wróć do „Młynki”