Prosze o pomoc w wyborze --- młynek do 250 PLN

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
RAF77

Postautor: RAF77 » pt 27 mar 2009, 21:34

nie ma niestety takiego mlynka na ktory warto wydac 250zl
lepiej poczekac dozbierac i kupic dobry mlynek.
(mialem w rece wczoraj mlynek krups, przy I-mini to zabawka jest a nie mlynek)

sermez
zagląda od święta

Postautor: sermez » pt 05 cze 2009, 12:34

Jak wielu już się wypowiedziało w tym temacie, to również i ja dodam coś od siebie. Wydawało mi się , że Gaggia MM będzie wystarczającym zakupem, oczywiście pieniądze zdecydowały. Skończyła się ta historia Demoką 207 (ukłony dla Voita-rabacik,wysyłka gratis). Dwa młynki, dwie kawy i dwa światy.

klapouszek
zagląda od święta

Postautor: klapouszek » śr 29 wrz 2010, 12:42

Rozumiem ze tani młynek to kiepskie rozwiązanie. Ale jakoś mam opory przed wydaniem na młynek 600zł jak na ekspres wydałam 400zł (Saeco Nina). Pijam raczej cappuccino, nie espresso... Czy naprawdę nawet w moim przypadku nie powinnam zadowolić się Krupsem GVX2? proszę o podpowiedz?

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 29 wrz 2010, 12:46

Za 300-350 zdarzają się używane młynki typu i-mini czy Demoki w świetnym stanie. I tu raczej szukałbym wyjścia. Rozwiązanie jest czasem na wyciągnięcie ręki. :D
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
spinka2
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: spinka2 » śr 29 wrz 2010, 12:50

Wydaje się niewiarygodne, iż za całkiem spore pieniądze (250 zł to nie taka znowu mała kasa) nie da się kupić przyzwoitego młynka. Przecież to tylko silnik, łożyska, żarna, obudowa i trochę elektryki. Niestety realia są takie, że nowego za te pieniądze nie kupisz (no chyba ze uda ci się gdzieś znaleźć opisywanego gdzieś Tchibo). Szkoda wydać dwie i pół stówy na coś, co nie spełnia swojej funkcji.
GeneCafe -> Mazzer Mestre -> La Nuova Era Cuadra -> filiżanka

klapouszek
zagląda od święta

Postautor: klapouszek » śr 29 wrz 2010, 12:52

No tak:) mam tylko jedno ale, a mianowicie: jak rozpoznać ów dobry stan używanego młynka? Czy żarna są jeszcze w porządku? Nie znam się na tym wogóle:/
spinka2, to ten Tchibo jest rzeczywiście dużo lepszy od innych w tym przedziale cenowym?

Błędy poprawiłem. Do edycji napisanej treści służy przycisk "zmień" w prawym górnym rogu nad okienkiem do wpisywania. Nie trzeba wtedy (nie zaleca się) pisać kilku postów pod sobą. //Jogi-mod

Awatar użytkownika
spinka2
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: spinka2 » śr 29 wrz 2010, 13:02

Nie wiem, nie używałem. Ma dobre opinie na forum jak na młynek tej klasy i za przyzwoitą cenę. Ja ze swojej strony raczej polecam pójść drogą wskazana przez Jogiego.
Żarna młynka wytrzymują kilkaset kg kawy (demoka - 600 kg). Jeśli silnik pracuje, obraca żarnami, nic nie gwiżdże, piszczy, szarpie to młynek powinien być sprawny. Szukaj ofert na forum, powinnaś trafić na egzemplarz wychuchany przez kawowego maniaka :D .

pattaya
Consigliere
Consigliere

Postautor: pattaya » śr 29 wrz 2010, 13:04

Zapytaj użytkownika bartoromero.
Zawsze cos ma ze sprzętu w dobrych cenach.

Awatar użytkownika
spinka2
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: spinka2 » śr 29 wrz 2010, 13:06

A TUTAJ poczytaj sobie o Tchibo.
Pattaya ma rację - pytaj u Bartoromero

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 29 wrz 2010, 13:19

A dlaczego jest lepszy można przeczytać m.in. >tutaj<.
Aha, nie wiem, czy nie najlepszym rozwiązaniem w tej chwili będzie dla Ciebie używany Solis Scala, jeżeli jeszcze nie poszedł.
No i ewentualnie nowy Bork.

Doczytaj moje uwagi co do edytowania postów.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Rober
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: Rober » śr 29 wrz 2010, 14:41

Z tanich młynków zdecydowanie polecam Tchibo nawet ten z płaskimi żarnami ( ostatnio widziałem je po 160zł ), miałem porównanie przez pewien okres z krups ghx i solis scala, pierwszy nawet po tuningu nie daje odpowiednio drobno zmielonej kawy, a solis scala daje więcej pyłu i co najgorsze był dwa razy w serwisie.

klapouszek
zagląda od święta

Postautor: klapouszek » śr 29 wrz 2010, 19:51

dzięki wszystkim za cenne rady i to w tak ekspresowym tempie:) dam sobie parę dni na podjęcie decyzji i coś kupię, bo kawa zmielona już mi się kończy:)
Ps. co do możliwości edytowania -> już się dokształciłam:D

Tomasz223
zagląda od święta

Postautor: Tomasz223 » czw 07 paź 2010, 11:41

jutro objadę kilka sklepów (mediamarkt, euro rtv, multi rtv) i chciałbym któryś kupić. Lecz ciągle mam dylemat. Na np. solis mnie nie stać. A asortyment w w/w sklepach jest raczej mizerny

Awatar użytkownika
Mikouak

Postautor: Mikouak » czw 07 paź 2010, 17:53

Asortyment mizerny i ceny przerażające...
Jeżeli już w 100% jesteś zdecydowany na któreś z najtańszych rozwiązań, a nie chcesz zamawiać młyna na drugim końcu Polski i zależy Ci na czasie, to całkiem niezłym patentem może być zamówienie go przez euro.com.pl i odbiór w wybranym sklepie. Doliczają jakieś 4 złote za transport, ale to raczej niewiele.
W tej chwili mają Krupsa w promocji za 188 złotych.

A młynki, no cóż, wszystko napisane jest powyżej i w innych wątkach na ten temat. Ja długo wpatrywałem się w tego Krupsa, szukałem Tchibo, a ostatecznie kupiłem i-Mini u pana Janusza ;)
DRINK COFFEE - Do stupid things faster with more energy!

Tomasz223
zagląda od święta

Postautor: Tomasz223 » czw 07 paź 2010, 22:06

A coś z de longhi ? kg79 albo 89? Nie widziałem na stronie informacji o nich. Na stronach sklepów także mało jest o nich opisane

Wróć do „Młynki”