Iberital Challenge

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
nyul

Iberital Challenge

Postautor: nyul » śr 02 kwie 2008, 13:53

To mój pierwszy tutaj wpis, zatem witam wszystkich serdecznie. Dopiero zaczynam przygodę z parzeniem wybornego espresso, w związku z tym rozważam zakup młynka Iberital Challenge. Problem tylko w tym, że nie wiem czy warto. Nie znalazłam na temat tej maszynki żadnej krytyki, ale również mało wiarygodnych informacji na temat tego, czy mieli na tyle dobrze, by udało się porządne espresso. I tu prośba do Was - może ktoś z Was wie, jak ów młynek się spisuje. Jeśli tak, to będę wdzięczna za pomoc.
Czy to ten sam pułap co Solis Scala czy Demoka?

Iberital Challenge ma bezstopniową regulację mielenia, żarna stożkowe, dostępny w wersji z dozownikiem bądź bez. Załączam link z opisem.

http://thecoffeebarun.com.au/store/inde ... cts_id=232

I pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » śr 02 kwie 2008, 14:27

Solis to inna półka. Iberital można porównać z Demoką i i-mini. Kiedyś znalazłem informację, że części składowe do większości młynków produkuje jedna firma, a inne robią do tego swoje obudowy. Więc żarna mogą być np. z Demoki, a silnik z i-mini. Iberital ma dość dobre opinie.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

nyul

Postautor: nyul » śr 02 kwie 2008, 14:35

Jogi, dziękuję Ci bardzo za informację. Znaczy się - przyzwoita maszynka. Prwdopodobnie się zdecyduję, cena bardzo atrakcyjna, poza tym to jedyny tutaj łatwo dostępny młynek w tej klasie.

nyul

Postautor: nyul » pn 07 kwie 2008, 11:21

Zakup postanowiony. Nigdy nie używałam tego typu młynka i nie wiem, który wybrać - z dozownikiem czy bez. Pewnie jedno i drugie rozwiązanie ma zalety i wady. I trochę inaczej sprawdza się praktyce. Poradzcie, proszę - który typ zapewnia lepszą dystrybucję kawy w sitku? czy namielanie prosto do PFa nie przynosi sporej straty kawy, no i czy bałagan przy tym bardzo duży?

Awatar użytkownika
Long Johnny
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Long Johnny » pn 07 kwie 2008, 12:17

Rozważanie ogólniejsze "z dozownikiem czy bez" proszę kontynuować tu: http://caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=2470
Upadek nie jest klęską. Nisko zawieszona poprzeczka — i owszem

.: Isomac Tea : Innova Ascaso i-mini | Ocaree TCA-3 : Solis Maestro Plus :.

tomaszg
zagląda od święta

Postautor: tomaszg » śr 26 sie 2009, 19:32

Witam,
Jak w tytule chciałbym się dowiedzieć czy ktoś posiada, posiadał jak się sprawował.
Generalnie zastanawiam się nad tym młynem i chciałbym wiedzieć czy warto go kupić.
Z góry dzięki za wszelkie informacje.
Pozdrawiam

krissm
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: krissm » wt 08 wrz 2009, 13:18

Właśnie zamówiłem taki młynek jak się nim pobawię podzielę się subiektywnymi wrażeniami. Mam nadzieję, że będą pozytywne :P .
tygielek + moka + Gaggia Baby Dose + Iberital Challenge

RAF77

Postautor: RAF77 » wt 08 wrz 2009, 20:53

>>
Ostatnio zmieniony pn 23 sie 2010, 10:26 przez RAF77, łącznie zmieniany 1 raz.

tomaszg
zagląda od święta

Postautor: tomaszg » śr 09 wrz 2009, 9:37

Dzięki za odpowiedź i info. W takim razie ja również zamawiam Iberitala.
pzdr
tg

krissm
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: krissm » śr 09 wrz 2009, 18:50

RAF77 myślę, mam nadzieję, że do użytku domowego challenge jednak wystarczy.
Ale może kiedyś w przyszłości rozważę i inne opcje.

KM

krissm
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: krissm » ndz 13 wrz 2009, 14:56

Tak jak pisał RAFF77 faktycznie po tych kilku dniach użytkowania nie zawiodłem się zakupem tego właśnie młynka.
Mogę go spokojnie polecić, jest to myślę bardzo dobra konstrukcja do wykorzystania w domowym warsztacie kawowym.
Przede wszystkim jest cichy jak również ma bardzo szeroką (bezstopniową) oczywiście skalę mielenia.
Nie zauważyłem również pewnych wad opisywanych tutaj na forum dotyczących konkurencyjnych młynków lub też jeszcze się one nie ujawniły.
Na plus przemawia również cena ok. 620 zł za wersję srebrną z timerem w Caffe Time (www.tylkoekspresy.pl).
Szczegółowy opis zamieszczę wkrótce w subiektywnych opiniach dotyczących młynków.

Pozdrawiam i polecam
KM :D

andrzejs

Postautor: andrzejs » sob 07 lis 2009, 13:22

Potwierdzam, że w użytkowaniu domowym jest to odpowiedni młynek.
+ Szeroki zakres regulacji mielenia.
+ Przydatny timer
+ Cena.

Awatar użytkownika
kaox
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Vibiemme Domobar HX, Iberital Challenge, Macap MC5, aeropress, french press

Postautor: kaox » sob 21 lis 2009, 18:07

Iberitala posiadam od tygodnia. W temacie timera - w moim egzemplarzu pracuje w ramach czasowych 5-19s. Pokrętło timera jest małe i regulowane płynnie bez skali, "chodzi" dosyć twardo. Dokładne ustawienie pochłania 2-3 kolejne porcje kawy. Gdybym chciał przestawiać timer na pojedyncze, czy podwójne espresso - nie miałoby to sensu. Na double shota robię więc na danym ustawieniu 2 cykle młynka. Oczywiście wymaga to u mnie przy okazji korekcji grubości mielenia, żeby nie wyglądało zbyt "różowo". W chwili lenistwa ustawiam timer na max. i czekam do zmielenia odpowiedniej porcji kawy do sitka, po czym wyłączam cały młynek przyciskiem przerywając działanie timera.
Ogólnie sprzęt wart polecenia. Porównując z moim drugim posiadanym mlynkiem I-1d, zakres ustawień grubości mielenia wydaje mi się szerszy ale i bardziej optymalny, natomiast poziom hałasu niekoniecznie mniejszy, uważam nawet, że Iberital wydaje wyższy i głośniejszy dźwięk. Nie umniejsza to mojej wstępnej oceny - sprzęt niemal IDEALNY do zastosowań domowych. Wersja chromowana prezentuje się bardzo okazale i potwierdza zadowolenie z zakupu.
Non serviam...

karo
zagląda od święta

Postautor: karo » ndz 29 lis 2009, 22:43

Mam małe pytanko. Jak jest z serwisem i częściami do tego młynka?
Zastanawiam się nad jego kupnem a właśnie przeczytałem o młynkach MPM :shock:
Gaggia Baby Dose + Iberital Challenge

Awatar użytkownika
kaox
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Vibiemme Domobar HX, Iberital Challenge, Macap MC5, aeropress, french press

Postautor: kaox » pn 30 lis 2009, 0:48

Pan Jacek z tylkoekspresy.pl, u ktorego kupiłem sprzęt, odpowiedział mi, ze serwis/części jest dostępny u niego i nie zna innego serwisanta w Polsce. Zważywszy na to, że w ostatnim czasie Iberitala kupiło juz kilka osób nie tylko z tego forum, oraz na fakt rzeczowości korespondencji przyjąłem, że nie będzie problemu z serwisem. Zresztą nie wiem, które młynki mają w naszym kraju bardziej rozbudowany serwis... może gaggia/saeco.
Non serviam...

Wróć do „Młynki”