Iberital Challenge

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
karo
zagląda od święta

Postautor: karo » wt 01 gru 2009, 8:34

Dzięki, ciekawy tylko jestem czy serwis będzie chwalony jak Ascaso czy opisywany jak gaggia/saeco :wink:

Znalazłem jeszcze jeden Serwis.
Na Allegro nawet zachwalają te młynki krissm i andrzejs. :gafa
Gaggia Baby Dose + Iberital Challenge

krissm
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: krissm » czw 03 gru 2009, 18:45

Jak na razie temat serwisu Iberitala jest bezprzedmiotowy, gdyż młyn działa bezawaryjnie :) .
Oby tak dalej.
tygielek + moka + Gaggia Baby Dose + Iberital Challenge

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » czw 03 gru 2009, 18:55

Na Allegro nawet zachwalają te młynki krissm i andrzejs. :gafa
Dziwne tylko że piszą o "forum kawowym" a nie podali jego nazwy.
Jeśli już kopiują czyjeś opinie to powinni podać dokładne źródlo i całe wypowiedzi.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

krissm
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: krissm » pt 04 gru 2009, 18:57

Masz rację roger, poza tym muszę się zastanowić nad prawnym aspektem wykorzystania mojej subiektywnej opinii do celów handlowych bez mojej wiedzy i zgody :evil: .

km

karo
zagląda od święta

Postautor: karo » pn 14 gru 2009, 21:12

Dziś rozpakowałem nowy młynek IBERITAL Challenge i zaczynam nową przygodę z kawą. Jednak ustawienie takiego młynka, gdy się wcześniej mieliło sprzętem firmy Niewiadów, nie jest prostą sprawą :( Na szczęście cała noc przede mną :D

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » wt 15 gru 2009, 7:46

Spróbuj skorzystać z metod wstępnego ustawiania żaren innych młynków, np. i-mini. Będzie o wiele szybciej, bo nie wiadomo, jak teraz ma ustawione.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

karo
zagląda od święta

Postautor: karo » wt 15 gru 2009, 8:27

Dzięki Jogi. Troche się wczoraj nakręciłem, jest lepiej, ale to jeszcze nie to.
Dziś skorzystam z Twojej rady i mam nadzieje na lepsze efekty :)

krissm
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: krissm » wt 15 gru 2009, 19:51

Widzę, że mamy taki sam zestaw.
I jak efekty kręcenia?

karo
zagląda od święta

Postautor: karo » śr 16 gru 2009, 7:51

Po przeczytaniu forum o pierwszym ustawianiu młynka, na start kupiłem Kawe El Salvador z Lidla.
W połowie paczki udało mi się osiągnąć 50ml/25s, (w domu pijemy tylko doppio ;)) i efekt wyszedł niezły.
Crema ładna panterka, gęsta i dość sporo jej wyszło (około 0,5 cm). Czekam teraz na dostawę wysławianej tu Marfisy i wtedy będę mógł coś więcej napisać

Awatar użytkownika
Maciolus
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Espresso: Mazzer Robur, FrankenRancilio S26
Alternatywa: Aeropress
Strych: Omnia Fantasia, MODA/Melitta AromaRoast

Postautor: Maciolus » sob 15 sty 2011, 9:01

Również szarpnąłem się na ww. młynek, wersja chrom z timerem. W odstawkę poszedł stopniowy wysłużony Solis Scala.

Z bliska, na pierwszy rzut oka wykonanie niechlujne. Tandetny plastik (włącznik mielenia, widełki), słabo dopasowane części (odstający włącznik), niepoucinane ogonki z plastikowych odlewów. Krzywa naklejka z bąbelkami na hoopperze. Miałem szczerą, modelarską ochotę rozebrać go i złożyć po swojemu na nowo. Z odległości metra sprzęt wygląda już elegancko, duży plus za błyszczący korpus. Zgrabny, kompaktowy rozmiar. Podstawka powinna stać na więcej niż 3 nóżkach.

Jeśli chodzi o samo mielenie to wrażenia jak najbardziej pozytywne. Duży wachlarz płynnej regulacji, jednorodny przemiał, kawa się zbytnio nie zbryla ani nie kanałuje. Mam jednak wrażenie, że regulacja timera nie jest do końca liniowa.

Dotychczas do czynienia mialem tylko z Solisem Scala. Jeśli chodzi o jakość i zakres mielenia to Iberital stoi kilka klas wyżej (stopniowa regulacja w Solisie, wyeksploatowane już żarna ?).

Niestety nie mam jak porównać Iberital'a do I-mini, bo to w końcu główny jego konkurent.

Generalnie wynalazek oceniam na 4. Kilka drobnych poprawek produkcyjnych i byłaby 4+.

Pozwolę sobie jeszcze dodać, że Iberital produkuje również Macap'y.

Awatar użytkownika
kaox
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Vibiemme Domobar HX, Iberital Challenge, Macap MC5, aeropress, french press

Postautor: kaox » sob 15 sty 2011, 11:29

Z większością Twoich opinii się zgodzę. Użytkuję Iberitala od roku. Co do timera, to ustawienia bywają przypadkowe, tzn. po przestawieniu i powrocie do poprzedniej pozycji czas mielenia czasami nie jest taki sam. A poza tym przydałaby się jakaś skala na pokrętle timera, bo np. delikatne przestawianie do pojedynczego, lub podwójnego sitka stwarza problem - nie da się precyzyjnie powrócić. Timera wiec szybko przestałem używać. Iberital ogólnie sprawuje się doskonale, jedynie miał problem z przemieleniem dyżych ziaren Maragogype - bardzo słabo pobierał. I-mini ma o wiele przyjemniejszy, niższy ton pracy id Iberitala.
Non serviam...

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » sob 15 sty 2011, 16:16

Pozwolę sobie jeszcze dodać, że Iberital produkuje również Macap'y.
Niestety, nie jest to prawda. Już pisaliśmy na ten temat na forum.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

scudder
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Classic, IberItal Challenge

Postautor: scudder » czw 10 lut 2011, 10:07

mam pytanie do właścicieli Iberitala. Na jakim ustawieniu mielicie? Ja zmontowałem tak jak w instrukcji (4 z przodu)i musiałem cofnąć w okolice 1. Czy też tak macie?

Awatar użytkownika
Maciolus
Sprzęt: Espresso: Mazzer Robur, FrankenRancilio S26
Alternatywa: Aeropress
Strych: Omnia Fantasia, MODA/Melitta AromaRoast

Postautor: Maciolus » czw 10 lut 2011, 11:01

Każde ziarna będziesz mielił na innych ustawieniach pod swój gust i preferencje.

scudder
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Gaggia Classic, IberItal Challenge

Postautor: scudder » czw 10 lut 2011, 11:09

rozumiem. ale jak mieliłem w okolicach 4-5 to mi ekspres zatkało. A w okolicach 1 dostaje 20ml/25sek. Więc chciałem się mniej więcej zorientować, bo wygląda na to, że młynki przychodzą ustawione tak samo. Jeżeli więc ktoś z Was złożył młynek wg instrukcji to ustawienia chyba nie będą się znacznie różnić. ?
Czy ktoś z właścicieli tego młynka może mi odpowiedzieć?

Wróć do „Młynki”