i-steel

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

i-steel

Postautor: Jogi » czw 12 mar 2009, 12:39

Janusz coś wspominał ostatnio o jakimś nowym i-mini w innej obudowie z widełkami. Znalazłem go na stronie międzynarodowej ascaso:
Obrazek
Nawet nieźle wygląda, ale już sobie wyobrażam te brzęczące blachy w połączeniu z tym ryczącym demonem. :wink:
Jeszcze jedno ujęcie:
Obrazek
Zaciekawiło mnie, do czego jest ta druga śrubka regulacyjna w podstawie.
Trochę też ten klosz teraz przymały się wydaje.
I jeszcze jedna informacja na jakiejś zagranicznej stronie: Housing Material: Aluminum (a nazwa "i-steel" :wink: - raczej błąd(?), bo to wygląda na blachę stalową, chociaż chyba blacha stalowa byłaby cieńsza).
Może Janusz coś rozjaśni.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: W chwilach wolnych DREAMup a w pracy różne modele różnych producentów.
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » czw 12 mar 2009, 19:47

Jogi,
Skąd wiesz że blachy są brzęczące a demon ryczący :?:
Nawet ja go jeszcze nie miałem w ręku. :!: Nie sądzę więc abyś mógł takie opinie wydawać wobec produktu, którego nie było jeszcze w Polsce. :roll:
Co do śrubki regulacyjnej w podstawie to sądzę, że jest to programator czasowy. W podstawowej wersji tego nie ma - jest to opcja dodatkowo płatna. Klosz można wymienić na większy - nie ma problemu.
A co do obudowy to na pewno jest to stal nierdzewna szczotkowana a w opcji może być także polerowana. Zdjęcia tych młynków i informacja o nich są już od 2 marca w tekście o Promocji Wiosennej w Nowościach na wejściowej stronie Caffe Prego.
No a same młynki będą dostępne u mnie w przyszłym tygodniu. Sprawdzę wówczas to "brzęczenie i ryczenie". Chociaż najlepiej by było jakby ktoś go kupił i opisał w Subiektywnych opiniach. :wink:
Manuel Caffe, Universal Caffe, Caffe Izzo a może...najlepiej 4 x M ?

Awatar użytkownika
ginos
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: ginos » czw 12 mar 2009, 22:29

A czemu on taki kanciasty. Pierwotna wersja jest taka można rzec przyjemna dla oka.

Pozdrawiam
Nie sztuką jest zaparzyć kawę. Sztuką jest zaparzyć ją dobrze...
Isomac Venus, Clever, Phin :D + I-mini, Graef CM80

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pt 13 mar 2009, 9:12

Skąd wiesz że blachy są brzęczące a demon ryczący :?:
Brzęczący może być, bo niektóre stalowe ekspresy mają z tym problem, a przy tych wibracjach może być to więcej niż prawdopodobne. Bo nie sądzę, żeby zastosowali dodatkowe tłumienie czy inny silnik w porównaniu z i-mini, a ten jest jak lew ryczący. :wink:
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

bmalkow
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: bmalkow » sob 14 mar 2009, 8:20

A czemu on taki kanciasty. Pierwotna wersja jest taka można rzec przyjemna dla oka.
Pewnie dlatego, że jest dostosowany wizualnie do serii Steel.

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » ndz 15 mar 2009, 20:36

Dokładnie tak. Był on projektowany jako uzupełnienie oferty ekspresów serii STEEL. Sądzę jednak, że może on się też znakomicie komponować z ekspresami innych marek wykonanymi w stali.

MacPly

Kupiłem Ascaso i-2 Steel, czekam na dostawe.

Postautor: MacPly » pn 30 mar 2009, 11:11

Witam,
To mój pierwszy post tu na forum.
Jak w temacie - jutro mam nadzieje odpalić Ascaso i-2 Steel.
Podziele się wrażeniami, może zrobię jakieś dokładniejsze zdjęcia (szczególnie dla zainteresowanych).
M

Sober

Postautor: Sober » wt 31 mar 2009, 10:51

Ja czekam w takim razie na informacje! :) Faktycznie młynek powinien dobrze pasować do stalowych ekspresów...

Ciekawe czy może poprawili dzióbek? We wcześniejszych modelach ponoć zostawały w nim resztki kawy...

RAF77

Postautor: RAF77 » wt 31 mar 2009, 20:28

nie w samym dzióbku tylko w calym kanale wylotowym, ale chyba w wiekszosci mlynkow tak jest

MacPly

i-2 steel - Pierwsze wrażenia laika.

Postautor: MacPly » pn 06 kwie 2009, 14:20

witam ponownie
nadzieje pokładane w Ascaso i-2 steel nie okazały się płonne;
młynek prezentuje się bardzo elegancko (na czym zależało mi tak samo jak na jakości mielenia); jest bardzo stabilny i pewnie trzyma się stołu; odpowiadając na sugestie Młościwie Nam Panującego Głównego Dystrybutora owych młynków zaznaczam, że podczas mielenia nie słychać "walenia blachy" i "brzęczenia obudowy", jak to niektórzy mogliby sugerować;

nie jestem kawowym purystą i ortodoxem, więc nie spędziłem całej godziny na dobieraniu grubości mielenia do mojego typu kawy; zwyczajnie zmniejszam grubość co drugą - trzecią kawę i sprawdzam, jak przyjmie to mój express; zaznaczam, ze mam sprzet z niskiej półki - Saeco Via Veneto - paskudny szary kolor z kosmicznymi, ni-przypiął-ni-przyłatał zielonymi przyciskami; express kosztował mnie 2x mniej niż młynnek, więc nie spodziewam się cudów po współpracy Ascaso i mojego "wyciskacza" do kawy; ale... po zmieleniu pierwszych kaw, różnica w smaku względem poprzednich młynków (pomińmy jakich) zauważalna; kawa jest bardziej aromatyczna a pianka nieco bardziej gęsta;

mile zostałem zaskoczony niskim poziomem hałasu, jaki emituje młynek; spokojnie da się wtedy rozmawiać i odgłosy mielenia nie kojarzą się z działaniem ogrodowej kosiarki spalinowej (jak to było w przypadku mojego poprzedniego "zmielacza");

co do faktu, że po zmieleniu resztki kawy zostają w wylocie, to nie jest to duży problem; wystarczy po zakończeniu mielenia, lekko stuknąć palcem w wylot (dzióbek) i pozostałości wysypują się; nie podglądałem wylotu kawy od dołu i od środka, bo nie odczuwam takiej potrzeby; gdy przestanie wysypywać się kawa, wtedy zacznę się martwić;

uruchamianie młynka za pomocą przycisku to super sprawa! miałem wcześniej obawy, że kawa bedzie sypac się wszedzie tylko nie do tzw "portafiltra"; spokojnie można wysyp kawy okiełznać i precyzyjnie ją dawkować;

JEDNA UWAGA:
jeśli ktoś ma super express i nie zamierza go zmieniac w najblizszej przyszlosci, to prosze wziac pod uwage, ze niektóre portafiltry mogą nie mieścić się pomiędzy widełkami a wylotem kawy; to samo dotyczy użytkowników starszych i tańszych urządzeń; tak właśnie jest w moim przypadku; można ten problem obejść, wyjmując sam filtr (sitko) i nim uruchamiać express, a potem tylko złożyć całość i gotowe; za jakiś czas zamierzam pozbyć się Saeco, bo zaczyna się rozpadać, więc będę miał dobry dodatkowy pretext do kupienia np. Ascaso lub innego podobnej klasy;

to chyba na tyle; zdjęć nie zdążyłem zrobić, może wkleję za jakiś czas;

AHA, UWAGA ostatnia;
niby szczegół, ale w sumie ważny: na aukcji allegro, na której można kupić ASCASO i-2 steel, na zdjęciach jest wersja z dodatkowym pokrętłem (timerem); w przesyłce, niestety, takowej wersji nie znalazłem, a "tylko" zwykłą bez timera (w miejsce małego pokrętła - gumowa zaślepka); niby w opisie aukcji nic o funkci TIMER nie ma, ale, dla ścisłości i rzetelności, zdjęcia powinny przedstawiać właśnie ten produkt, który się zamierza sprzedać (wysłać), a nie ten z "extra bajerem", dla zachęty;

pozdrawiam i polecam
M :evil:
Saeco Via Veneto + Ascaso i-2 Steel + Amaretto :)

SuperAl
zagląda od święta

Re: i-2 steel - Pierwsze wrażenia laika.

Postautor: SuperAl » pn 06 kwie 2009, 22:04

niektóre portafiltry mogą nie mieścić się pomiędzy widełkami a wylotem kawy
Problem ten można rozwiązać poprzez odwrócenie widełek.

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » pn 06 kwie 2009, 22:08

Dokładnie 8)
I zyskuje się dodatkowo jakieś 1,5 cm.

Awatar użytkownika
Janusz
Consigliere
Consigliere
Kontaktowanie:

Postautor: Janusz » pn 06 kwie 2009, 22:28

JEDNA UWAGA:
jeśli ktoś ma super express i nie zamierza go zmieniac w najblizszej przyszlosci, to prosze wziac pod uwage, ze niektóre portafiltry mogą nie mieścić się pomiędzy widełkami a wylotem kawy; to samo dotyczy użytkowników starszych i tańszych urządzeń; tak właśnie jest w moim przypadku; można ten problem obejść, wyjmując sam filtr (sitko) i nim uruchamiać express, a potem tylko złożyć całość i gotowe; za jakiś czas zamierzam pozbyć się Saeco, bo zaczyna się rozpadać, więc będę miał dobry dodatkowy pretext do kupienia np. Ascaso lub innego podobnej klasy;

to chyba na tyle; zdjęć nie zdążyłem zrobić, może wkleję za jakiś czas;

AHA, UWAGA ostatnia;
niby szczegół, ale w sumie ważny: na aukcji allegro, na której można kupić ASCASO i-2 steel, na zdjęciach jest wersja z dodatkowym pokrętłem (timerem); w przesyłce, niestety, takowej wersji nie znalazłem, a "tylko" zwykłą bez timera (w miejsce małego pokrętła - gumowa zaślepka); niby w opisie aukcji nic o funkci TIMER nie ma, ale, dla ścisłości i rzetelności, zdjęcia powinny przedstawiać właśnie ten produkt, który się zamierza sprzedać (wysłać), a nie ten z "extra bajerem", dla zachęty;

pozdrawiam i polecam
M :evil:
Na pierwszą uwagę już odpowiedź została udzielona a więc pora na drugą uwagę. Nie robiłem zdjęć z natury ale umieszczałem zdjęcia jakie otrzymałem z ASCASO. Przedstawiają one rzeczywiście wersję z timerem. I uważam, że umieszczenie takiego zdjęcia jest słuszne. W opisie nie wspomniałem że młynek ma timer a więc nie wprowadzałem nikogo w błąd. Ci, którzy rozpoznali co to jest zorientowali się też że jest to dodatkowa opcja. Podałem bowiem adres strony internetowej na której można zapoznać się z różnymi opcjami wyposażeniowymi i cenami. A można przecież z tego poziomu zadać też sprzedającemu pytanie o wyposażenie i możliwość zamówienia takiego wyposażenia jakie się wymarzyło. I bardzo często takie pytania są zadawane. I również często dana wersja jest ściągana z Hiszpanii pod specjalne zamówienie klienta. Muszę w tym momencie zwrócić uwagę na jedno. Otóż w przypadku każdego z ekspresów ASCASO (np. BASIC) istnieje możliwość zamówienia go w 4 podstawowych opcjach wyposażeniowych. Dochodzą do tego jeszcze dodatkowe opcje. I kolory. W przypadku ekspresów DREAM kolorów jest 15. Sprawia to, że musiałbym zamieszczać co najmniej 4 ogłoszenia dotyczące tego samego ekspresu co znacznie zwiększyłoby koszty. No i w efekcie spowodowało wzrost ceny jednostkowej ekspresu. A chyba nie na tym nam wszystkim zależy. Natomiast pokazanie wersji bogatszej sprawia, że przynajmniej niektóre osoby mogą się o nią zapytać i zamówić.
Jeśli wprowadziłem w błąd to przepraszam i w następnych aukcjach będę informował o dostępnych opcjach wyposażeniowych.

MacPly

i-2 steel

Postautor: MacPly » wt 07 kwie 2009, 12:54

witam
dzieki za ustosunkowanie się do moich 'uwag' ; :)
pomysł z odwróceniem widełek jest rzeczywiscie pewnym rozwiazaniem i moze nawet go zastosuje, choc jakos nie chcialem dopuscic do siebie mysli o rokręcaniu takiego pięknego i nowego sprzetu; ... ale to tylko 2 śrubki;
w temacie aukcji: jasne, ze nie ma potrzeby wystawiania na allegro kazdej wersji "nadwozia" z osobna, ale wtedy w opisie tej jednej, wiodącej aukcji warto właśnie wymienić dostepne wersje wraz z konieczną dopłatą;
dzieki
M
Saeco Via Veneto + Ascaso i-2 Steel + Amaretto :)

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » wt 07 kwie 2009, 14:00

... W opisie nie wspomniałem że młynek ma timer a więc nie wprowadzałem nikogo w błąd...
Janusz
Nie chce się czepiać, ale tak samo można napisać - sprzedający nie informował że timera nie ma.
Wg mnie na aukcji powinno być zdjęcie zgodne z towarem sprzedawanym.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Wróć do „Młynki”