Gaggia MD 64 Reaktywacja

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
bartoromero

Gaggia MD 64 Reaktywacja

Postautor: bartoromero » ndz 22 mar 2009, 11:52

Ostatnio wisiał dosyć długo na allegro. W końcu się skusiłem i umówiłem się na obejrzenie młynka.
Pierwsze wrażenie - poważny szok... Jeszcze tak dużego młynka nie widziałem. Chciałem zrezygnować, ale po oswojeniu się z jego wyglądem i przede wszystkim - usłyszeniu go - postanowiłem go kupić.
Tu przeżyłem drugi szok: waga tego urządzenia to 17kg...
Młynek był dosyć zaniedbany. Wymagał odrobiny pracy, co też zrobiłem. Wystarczyło jedno popołudnie :) Uwielbiam taką pracę - zawodowo zajmuję się zupełnie czym innym i grzebanie w AGD po prostu odpręża mnie. No i satysfakcja z przywróconego do życia sprzętu...
Niestety do zdjęć miałem tylko telefon komórkowy, więc jakość zdjęć taka sobie. Ale chodzi przecież o "obiekt" a nie jakość zdjęć :)

Do rzeczy:
Z tabliczki znamonowej można rozszyfrować:

Brevetti Gaggia S.p.A
20087 Robecco Sul Naviglio (MI)

MD 64 Watt 300
220V 50Hz Monofase
Standard
Matricosa Nr 4867

Made in Italy

Postanowiłem go odnowić, bo po prostu wyglądał na nieco sponiewieranego. Śruba regulacji grubości mielenia chodziła ciężko, dozownik zacinał się, a żarna były oblepione jak nieszczęście.

No i główna część - zdjęcia :)

Najpierw poglądowe zdjęcie (zrobione już po robocie-ale nie zrobiłem zdjęcia przed - zewnętrznie to tylko różnica w "polerce" :) )
Dla porównania i zrozumienia rozmiarów młynka - obok znana wszystkim Gaggia Classic.

Obrazek

A teraz trochę wnętrza i klasycznych zdjęć "before and after" :

Po zdjęciu obudowy:
Obrazek

Obudowa i osłona zasobnika:
Obrazek

Obraz nieszczęścia i rozpaczy. W środku kupa starej kawy a nawet pajęczyny!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żarna (już wstępnie oczyszczone) przed i po:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i koniec (szczęśliwy):

Obrazek

i młynek z najlepszej - moim zdaniem - strony:

Obrazek

Właśnie z tyłu wygląda wg mnie bardzo ładnie - ten pionowy pasek tak jakoś kojarzy mi się ze stylistyką art deco. Pięknie wyglądałby w jakimś sklepiku lub kawiarni na ladzie.

Oprócz zwykłego oczyszczenia oczyściłem również styki elektryczne (słyszałem, że stare zaśniedziałe styki potrafią iskrzyć), cewkę, przełączniki. Wnętrze wygląda teraz naprawdę fajnie. Schludne i czyste.
Wyczyszona regulacja dobrze działa-oczyściłem gwint z mieszanki kawy z olejkiem. Młynek chodzi naprawdę cicho i szybko (mam do porównania naprawdę dobry sprzet: Magister i Brasilia), mieli doskonale do espresso (można spokojnie zapchać ekspres ;) )
Podajnik kawy także sprawny i płynnie hula.
W górnym zbiorniku kawy ciekawostka - dwa magnesy (firmowo tam zamontowane) - jeszcze nie sprawdzałem, ale przypuszczam, że to patent na pozbycie się części ładunków elektrycznych kawy.

No cóż - sprawa wygląda tak, że młynek jest na sprzedaż... Także jakby ktoś,coś...
To jest mój 3 młynek... Miałem nadzieję, że ktoś kto zakłada jakiś sklepik z kawą lub kawiarenkę będzie się mógł nim cieszyć długie lata. Do domu - tylko dla ekstremistów kawowych z dużą kuchnią. Osobno dam oczywiście ogłoszenie :)

Pozdrawiam maniaków kawowych!

ValdiFerrari
Sprzęt: Młyn -Gaggia MD64
Express De Longhi Caffe Corso
Exprex Zelmer Piano
Expres Elctorlux Cremapresso

Re: Gaggia MD 64 Reaktywacja

Postautor: ValdiFerrari » ndz 19 lut 2012, 19:35

Witam Mam taki młyn na sprzedaż :)) .. [email protected] gg 7701685

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Re: Gaggia MD 64 Reaktywacja

Postautor: kawcio » ndz 19 lut 2012, 22:01

Proszę zamieścić ofertę w odpowiednim dziale.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Wróć do „Młynki”