Młynek ze sklepu Tchibo (TCM)

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
sting
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: GAGGIA CLASSIC

Młynek ze sklepu Tchibo (TCM)

Postautor: sting » śr 10 cze 2009, 10:28

Wiem wiem że na dobry młynek to jednak trzeba kilkaset złotych ale ostatnio widziałem całkiem zgrabne i budzące zaufanie młynki w sklepie Tchibo.
Z tego co widziałem to maja sporą regulację grubości mielenia, całkiem zgrabnie rozwiązane wysypywanie kawy z młynka. Niestety nie znalazłem w dokumentacji opisu jakie są tam żarna a obsługa slepu tez nie wiedziała. cena chyba ok 200 PLN.
Czy ktoś je może testował, oglądał, sprawdzał, może jakies opinie czy warto kupić?
nie ma espresso nie ma skrzydeł

rekrut
zagląda od święta

Postautor: rekrut » pt 12 cze 2009, 19:02

Witam witam szczególnie ciepło wszystkich Forumowiczów ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum. Od jakiegoś czasu anonimowo czerpałem wiedzę z forum, aż nadszedł czas aby się odezwać :). Z lektury forum wiem, że wszystkie młynki poniżej 600 zeta nadają się głównie jako mniej lub bardziej atrakcyjna ozdoba kuchni. Jako, że poszedłem w stronę minimalizacji kosztów, więc zakupiłem na początek mojej kawowej przygody namiastkę prawdziwego ekspresu w postaci poczciwego Saeco vieneto. Po przeczytaniu tego forum nawet na takim dziwnym sprzęcie i z moimi zerowymi umiejętnościami można osiągnąć całkiem smaczną kawę:) Poszedłem więc krok dalej i zakupiłem wczoraj młynek żarnowy w sklepie Tchibo. Cena 175 zeta - bardzo atrakcyjna wg mnie. Po wielu testach doszedłem do wniosku, że młynek warty jest tej ceny - ma 17stopniową skalę regulacji, a tak naprawde to regulacja skokowa jest 4x17=68skokowa. Mówiąc obrazowo pomiedzy każdą cyfrą na skali są 4 skoki możliwego ustawienia żaren. Na kartonowym opakowaniu jest zdjęcie żaren (stożkowe) i opis po niemiecku że żarna wykonane są ze specjalnie utwardzanej stali. Młynek ma bardzo sympatyczny okrągły, przeźroczysty zasobnik na ziarna kawy (300g). Wyposażony jest w timer umożąliwiający zmielenie odpowiedniej ilości kawy. Ustawiłem mechanizm na najdrobniejszy przemiał i muszę przyznać, że kawę zmielił sprawnie i na tyle drobno, że po odpowiednim potraktowaniu tamperem moje poczciwe vienetto słynące z wydajnej pompy całkiem nieźle musiało się natrudzić, żeby przecisnąć wodę przez zawartość portafiltru. Nie jestem fachowcem w dziedzinie przemiału, ale wg mnie kawa zmielona jest bardzo dobrze - niema w mniej dużo pyłu kawowego. Reasumując - jeśli ktoś z Was wydał na vieneto 350 zeta to młynek TCM ze sklepu Tchibo jest idealnym dopełnieniem zestawu. Mam nadzieje, że nie odbiega on jakością przemiału od opisywanego w tym wątku młynka "scala". Po zakupieniu młynka pognałem do palarni i nabyłem w drodze kupna 3 gatunki ziaren do przemiału :)

Pozdroo :D

RAF77

Postautor: RAF77 » pt 12 cze 2009, 20:36

Za te pieniążki to może być bardzo trafiony zakup, szczególnie ta prawie 70 stopniowa skala regulacji jest jego dużym plusem.

sting
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: GAGGIA CLASSIC

Postautor: sting » pn 15 cze 2009, 11:48

Dzięki za odzew. Pewnie się pokuszę o zakup. W tej cenie wydaje się być dobrym wyborem.
nie ma espresso nie ma skrzydeł

Awatar użytkownika
Domes
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic + Iberital Challenge

Postautor: Domes » pn 15 cze 2009, 14:04

Jak ktoś jeszcze zakupi i przetestuje niech koniecznie napisze wrażenia :) Może znajdzie się w miarę dobry, tani młynek dla mas hehe Trzeba by go jeszcze porównać z MPM, o którym u nas na forum też było trochę pozytywnych komentarzy.

rekrut
zagląda od święta

Postautor: rekrut » wt 16 cze 2009, 20:08

Po kilku dniach zabawy młynkiem nadal oceniam zakup jako udany. W sumie biorąc pod uwagę, że Tchibo zajmuje się profesionalnie tematem kawy, to powinni wiedzieć jaka konstrukcja młynka zapewnia optymalny przemiał i sprzedawać pod swoją marką młynki będące choćby namiastka dobrego młynka.

rekrut
zagląda od święta

Postautor: rekrut » wt 16 cze 2009, 20:11

Jak ktoś jeszcze zakupi i przetestuje niech koniecznie napisze wrażenia :) Może znajdzie się w miarę dobry, tani młynek dla mas hehe Trzeba by go jeszcze porównać z MPM, o którym u nas na forum też było trochę pozytywnych komentarzy.
Pomysł bardzo dobry, tylko jak dokonac obiektywnego porównania bez posiadania obu modeli w domu?.

eddy
zagląda od święta

Postautor: eddy » wt 16 cze 2009, 20:40

To poprosimy jakieś fotki tego młynka. Chodzi głównie o wygląd żaren, bo jeżeli rzeczywiście są stożkowe to w cenie tanich młynków w przedziale do 200 zł będzie bezkonkurencyjny :D Chodzi mi o MPM i Krups, które mają płaskie żarna.

Awatar użytkownika
Domes
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Domes » śr 17 cze 2009, 19:01

Dokładnie. Jak możesz to zrób kilka zdjęć. Nie mogę w Internecie znaleźć namiarów na ten młynek. Powiedz jeszcze jak wygląda efekt zmielenia przy ustawieniu 'najdrobniejszym'.

Awatar użytkownika
cinek
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: cinek » śr 17 cze 2009, 20:29

W sumie biorąc pod uwagę, że Tchibo zajmuje się profesionalnie tematem kawy, to powinni wiedzieć jaka konstrukcja młynka zapewnia optymalny przemiał i sprzedawać pod swoją marką młynki będące choćby namiastka dobrego młynka.
Zapewne również wiedzą z jakiej mieszanki mozna zrobić dobre espresso, a jednak ich mieszankom jakby czegoś brakowało :wink:
Eddy, raczej nie jest tak, że żarna stożkowe są generalnie lepsze od płaskich (dyskutowaliśmy o tym przez chwilę w innym wątku). Istnieją stosunkwo tanie młynki z żarnami stożkowymi (np. Solis Maestro) i nie są chyba uważane za lepsze od planarów z podobnego przedziału cenowego.
Isomac Zaffiro + Mazzer Mini, Classico od Mastro Antonio.

rekrut
zagląda od święta

Postautor: rekrut » śr 17 cze 2009, 22:23

Znalazłem ten młynek na niemieckojęzycznej stronie tchibo
http://www.tchibo.de/is-bin/INTERSHOP.e ... kTo=Search
a poniżej link do fotki żaren - fotka kiepska, bo pstryknąłem z kartonowego opakowania
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa9 ... 160a3.html
tutaj młynek "na żywo"
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c66 ... b6624.html
tutaj małe porównanie :) prawy kieliszek to efekt pracy młynka, a lewy kieliszek, to popularna mielona jacobs cronat gold
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a53 ... d076b.html
pozdr.
Ostatnio zmieniony śr 17 cze 2009, 23:08 przez rekrut, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Domes
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Domes » śr 17 cze 2009, 22:36

Wygląd standardowy. Tyle na ile mogę zrozumieć niemiecki to za dużo nie napisali. Prosimy o subiektywną ocenę stopnia najdrobniejszego zmielenia, czy nadaje się do wysokociśnieniowca.

Awatar użytkownika
cinek
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: cinek » śr 17 cze 2009, 22:47

W każdym razie żarna płaskie.
Isomac Zaffiro + Mazzer Mini, Classico od Mastro Antonio.

rekrut
zagląda od święta

Postautor: rekrut » śr 17 cze 2009, 23:11

W każdym razie żarna płaskie.
Proszę więc o wyrozumiałość dla "branżowego żółtodzioba" :wink:
pomylić rodzaj żaren to faktycznie niezła wtopa jak na 1wsze wystąpienie :)

Subiektywnie oceniam:
młynek zmielil kawe drobniej niz fabrycznie mielona jacobs
a czy się nadaje do ciśnieniowca - hm - ja pije i jest spoko, bo moje smieszne vieneto przecisnie chyba wszystko, ale wezcie prosze pod uwage, ze jeszcze kilka tygodni wczesniej smakowala mi zwykła "zalewajka: :D wiec nie biore odpowiedzialnosci za fachowosc i profesionalizm moich ocen :)

pozdro

Awatar użytkownika
Domes
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Domes » śr 17 cze 2009, 23:25

Dzięki ;) Mój AEG też niestety przeciska wszystko... Mielą mi najdrobniej w sklepie, ubijam bardzo mocno ale jego to wcale nie rusza :? Ale nie o tym.

Wróć do „Młynki”