Młynek i-mini i2 (ABS)

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
Awatar użytkownika
CaffeMatti
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!!
Gaggia Classic, Eureka Mignon, orientalny tygielek, kafetierka, Saeco Via Veneto de Luxe

Re: Młynek i-mini i2 (ABS)

Postautor: CaffeMatti » ndz 22 sty 2012, 13:41

Czy to wątek o i-mini i2? :)
ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!!
Użytkownik Twolipan został zbanowany za poglądy.

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » ndz 22 sty 2012, 15:00

A Kto pyta... ?
Podaj hasło... :mrgreen:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
CaffeMatti
Sprzęt: ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!!
Gaggia Classic, Eureka Mignon, orientalny tygielek, kafetierka, Saeco Via Veneto de Luxe

Postautor: CaffeMatti » ndz 22 sty 2012, 18:03

Askasło :)
ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!! ODBANOWAĆ TWOLIPANA!!!
Użytkownik Twolipan został zbanowany za poglądy.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pn 23 sty 2012, 9:37

Odzew: z pieca trzasło...
A co to za dywersanci tu buszują? Napiszę coś konkretnego, bo akurat miałem bliskie spotkanie trzeciego stopnia z ww. młynkiem. W porównaniu do mojego poprzedniego aluminiowego i-mini różnice są niewielkie w sumie, ale jednak bardzo pomocne. Widełki na PF-a to świetna sprawa, klosz ma też wycięcie, dzięki któremu mocno daje się go wsadzić, chociaż to, czy się nie wysuwa jest ciężko sprawdzić, bo młynek jest tak lekki, że odruchowo się go trzyma za czapę. Ciekawe w porównaniu do mojego jest to, że abs-owy tak nie wyje strasznie. Hałasuje strasznie, ale bardziej basowo. Nie wiem, czy to sprawa trochę niższych obrotów czy rezonansu obudowy, ale dźwięk jest przyjemniejszy. Niestety już po zmieleniu w PF-ie widać, że jakość przemiału w porównaniu np. z Mazzerem jest żadna. To naprawdę takie minimum, dzięki któremu udaje się uzyskać espresso. Wydaje mi się nawet, że w starszym moim młynku ten przemiał był lepszy. Nie wiem, czy w nowszych majstrowano coś przy żarnach, czy po prostu wtedy w Gaggii miałem większą dozę i dzięki temu niedoskonałości się jakoś niwelowały. Ale w zestawie z Basikiem znaleźć odpowiednie ustawienia wydaje się po prostu niemożliwe. :evil:
(PS. Jeszcze raz przepraszam, że zmarnowałem tyle kawy w czasie prób, ale chciałem być perfekcjonistą. :wink: )
Dodatkowe informacje w wątku o Basiku.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

Awatar użytkownika
Katalonczyk
Sprzęt: Gaggia Classic SS
Ascaso I-mini I2 Alu, Hario V60

Postautor: Katalonczyk » czw 26 sty 2012, 1:04

Czy kto policzył dokładnie ile za pomocą śruby regulacyjnej grubości mielenia można wykonać obrotów ?

Awatar użytkownika
malkovich
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: KRUPS > Gaggia Baby Dose RED > Rancilio Silvia, Ascaso i-1 steel
Kontaktowanie:

Postautor: malkovich » czw 26 sty 2012, 9:29

moim zdaniem około 160 - zakładam że i-1 ma tak samo :)
He said "Mr Motherfucker, you know who I am"
The barkeeper said, "No, and I don't give a good goddamn"

Awatar użytkownika
Katalonczyk
Sprzęt: Gaggia Classic SS
Ascaso I-mini I2 Alu, Hario V60

Postautor: Katalonczyk » czw 26 sty 2012, 18:03

Czy oni powiarowali w Ascaso :shock: Więcej to nie oznacza lepiej w tym przypadku,
to żadna wygoda bawić się w wielkościach nano :(

Awatar użytkownika
piomic
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Basic, AP, moka, tygiel, kubek, V60, Cellini Evo...

Postautor: piomic » czw 26 sty 2012, 21:17

Niekoniecznie powariowali. Miałem i-mini i akurat na regulację nie narzekam. Jeśli kupi się go do ekspresu właśnie taka jest bardzo wygodna, teraz na Mazzerze czasem trudno mi jedną ręką przekręcić żarno np. o 1°, od razu leci np. 5° i muszę cofać. Prawda, bez problemu mogę przejechać całą skalę w sekundę ale... nie robię tego bo mielę praktycznie wyłącznie do ekspresu. Może dlatego, że stoi w domu a inne metody ekstrakcji stosuję w fabryce — tam mam Krupsa nie dającego kompletnie rady przy espresso.

Attibassi_fan
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Postautor: Attibassi_fan » ndz 02 wrz 2012, 13:18

Mini Recenzja - pierwsze wrażenia...
/Model najtańszy - tyle, że za radą sprzedawcy, obudowa nie ABS tylko ALU czyli dodatkowo + 100zł/

Sprzęt zgrabny - i mieli jak trzeba - zgodnie z tym co tu już napisano.. do domu wystarczająco doby, zwłaszcza w kategorii cena/jakość.
Idealnie nadaje się do ekspresu takiego jak Cuadara i innych sprzętów tej klasy itp.
Pierwsze ustawienie grubości mielenia do wzorowego espresso, na początku zabiera troszkę czasu i kawy.. (warto, by skrobnąć jakąś polską instrukcje, i podać, że np. na początku kręcimy co kilka obrotów.. a nie kreseczek na śrubie.. :) itd..
Ale ogólnie młynek ma zapas ustawień - grubiej - drobniej.. więc jest całkiem OK.

Co do kielicha i rozsypywania się kawy.. nie jest, aż tak, jak tu czytałem..
Z opisów wynikało, że młynek tańczy po stole, sypie kawą na lewo i prawo, a kielich trzeba trzymać dwoma rękami, bo odleci jak latający spodek..
A tu, miłe zaskoczenie.. :)
Lepiej go z góry przytrzymać za kielich.. ale bez bajania o lotach kosmicznych.. :)
Jedynie po mieleniu i wyłączeniu, trzeba lekko nim po kołysać, by wpadła reszta kawy do kolby, aby nie pić później starej..
Oczywiście trochę kawy jest na blacie, ale jeśli ktoś myśli, że w knajpach jest inaczej.. to się myli.. (po kilku kawach jest podobnie..)

Po typowo knajpowych młynkach, na początku przemiał wydaje się, że trwa bardzo długo.. ale do jednej kawy.. a nie jedenastu w jednej chwili zupełnie wystarczy..
Z dozą jak ktoś robił już z kolby - nie ma problemu - sypie na oko :)
Jeśli ktoś przed zakupem młynka jeszcze nie robił nigdy kawy z kolby, to polecam zakupić jubilerską wagę..
..by na oko.. zobaczyć, ile to jest, te 7gr kawy w kolbie.. ?
Do częstych zmiany grubości mielenia do różnych celów, to raczej bym szukał - najlepiej z elektroniczną pamięcią kilku ustawień grubości, lub przynajmniej pierścieniowy z cyframi ząbkami, co łatwiej się liczy.. lub kupić dwa mini :)

Nadwyżkę kasy proponuje wydać na dobrą kawę :)

..tyle pierwsze wrażenia, zobaczymy za rok i dwa, jak zmieli już swoje.. czy nadal będzie trzymał poziom?

Ogólnie sprzęt również polecam!

Wróć do „Młynki”