Graef CM 80

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
Awatar użytkownika
Jaculek
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Zelmer CM2005M Subito, moka gb
mieli: Graef CM80

Re: Graef CM 80

Postautor: Jaculek » czw 02 lut 2012, 22:09

Tyle za niego dałem w Redcoonie
Nie samą kawą pije człowiek: www.piwo.org

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » pt 03 lut 2012, 11:59

Przecież na ASCASO są zniżki u Janusza dla Forumowiczów, więc będzie za tyle samo albo mniej. Dziwne, ceny aż tak skoczyły przez te półtora roku? Ja za swojego mini dałem z przesyłką TROSZECZKĘ ponad 5 stówek.

EDIT: Dobra, bez tematu, skorzystałem z jakiegoś rabatu-wakacyjnego, świątecznego czy jakoś tak :P
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Anusia
Sprzęt: Gaggia Classic SS

Postautor: Anusia » ndz 05 lut 2012, 13:17

Czy spotkał się ktoś z niemożliwością drobniejszego zmielenia?
Kawa zmielona na zakresie 15 wychodzi zbyt "gruba". Przy zmianie zakresu na mniejszy ziarna nie są mielone i cały czas wyskakują (jakby żarna nie chciały załapać).

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » ndz 05 lut 2012, 17:43

@Remogiusz
Problem w tym, że większość nowych forumowiczów pewnie nie wie nic o żadnej zniżce u Janusza (niektórzy pewnie zapytają "co to za koleś" :wink: ).
Ja też niedawno przypadkiem zauważyłem, że przed świętami była promocja -15% ma młynek/ekspres (widzę, że dla nie-forumowych było -10%) lub -20% na młynek+ekspres (Ascaso jakby ktoś nie wiedział), bo na stronę główną w zasadzie nie wchodzę. Zresztą Janusz kawy nie sprzedaje, więc nie ma go na forumowej zakładce z ofertami sklepów.
A jak byś nie zauważył ceny wszystkiego poszły w górę, w Polsce była spora inflacja, zwłaszcza w drugiej połowie 2011, gdy złotówka zaczęła sukcesywnie tracić na wartości. Teraz złoty stoi mocniej, ale ten trend musi się trochę utrzymać, żeby sprzedawcy/dystrybutorzy zaczęli łaskawie obniżać ceny ;)
i2 mini za 690zł to bardzo przeciętna oferta, w świątecznej promocji dla forumowiczów wychodziło circa 587zł i to był naprawdę dobry deal jak na obecne ceny.

Awatar użytkownika
Jaculek

Postautor: Jaculek » ndz 05 lut 2012, 18:45

Czy spotkał się ktoś z niemożliwością drobniejszego zmielenia?
Kawa zmielona na zakresie 15 wychodzi zbyt "gruba". Przy zmianie zakresu na mniejszy ziarna nie są mielone i cały czas wyskakują (jakby żarna nie chciały załapać).
Wygląda to na jakiś feler. Było tak od początku, czy pojawiło się po czyszczeniu? Jeżeli to pierwsze to trzeba młynek reklamować. Redcoon daje gwarancję door-to-door. Jeżeli to drugie to być może żarna zostały źle złożone (nie na znaczkach).

Awatar użytkownika
rafla
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Krups, Eureka, Ascaso, Jura, Bialetti

Postautor: rafla » ndz 05 lut 2012, 19:23

Młynek dobrze poskładany? Bo raczej nie jest to normalne zjawisko. Sprawdź czy masz ząbki które już były opisane w tym wątku. Ewentualnie wrzuć foty to obejrzymy.
"Yo I'm a lazy arse, scruffy hair, outa bed stumbling... Grumbling: Where's my Coffee?"

Anusia
Sprzęt: Gaggia Classic SS

Postautor: Anusia » pn 06 lut 2012, 22:33

Wydaje się że został dobrze złożony po rozmontowaniu. Koszyk można wyjąć dopiero po przekręceniu i odblokowaniu górnej części obudowy.
Najlepsze jest to że mielił dobrze przez jakiś czas.
Nie wiem czy chodzi o ząbki w koszyku ale w dolnej części (blisko żaren) nacięcia są jakby lekko ścięte (nie są ostre).

Update: Po założeniu podkładek zmianie ulega zakres, kawa mieli się na minimalnym zakresie 15 (zbyt grubo), bez podkładek na 9-10 (grubość jak z podkładkami). Na pojedyncze sitko za grubo i nie da się zejść niżej (tzn można próbować ze zmniejszeniem zakresu w trakcie mielenia, wtedy poleci troszkę drobniejszej ale tylko przez chwilę). Kawa Tchibo z kawiarni. Wcześniej z podkładkami mieliło się na zakresie 8-9 i grubość była ok.

Marcin_sd
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Ascaso Basic, graef CM 80

Postautor: Marcin_sd » pt 17 lut 2012, 23:41

koledzy, przy tuningu graefa z czego zrobic podkladke? bo niestety na najdrobniejszym troche za grubo mieli...

tcp
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Ascaso Uno Pid, Graef CM80

Postautor: tcp » sob 18 lut 2012, 9:04

Znalazłem w szufladzie kilka metalowych, sprawiających dobre wrażenie, potem przymiarka i trafienie za pierwszym razem. :D

Marcin_sd
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Marcin_sd » sob 18 lut 2012, 10:31

tam sa 3 podkladki takie cienkie , podlozylem podobna i w sumie nie mielilo potem ciensza i na najnizszym przemiał gruby...co jest ?

tcp
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Ascaso Uno Pid, Graef CM80

Postautor: tcp » ndz 19 lut 2012, 19:35

Doszedłeś do końca skali i ciągle jest za grubo? Może to coś pomoże.
Zrobiłem tuning według tej instrukcji. Może Tobe też pomoże.

Marcin_sd
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Marcin_sd » pn 20 lut 2012, 10:53

wlasnie chyba nie do konca czaje :) w mlynku byly juz 3 cienkie podkladki, to ile jeszcze takich dolozyc?:) prosze o pomoc;]

Awatar użytkownika
rafla
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Krups, Eureka, Ascaso, Jura, Bialetti

Postautor: rafla » pn 20 lut 2012, 11:09

Wszystko już było w tym wątku. Przeglądnij jeszcze raz. :D
"Yo I'm a lazy arse, scruffy hair, outa bed stumbling... Grumbling: Where's my Coffee?"

Awatar użytkownika
Jaculek

Postautor: Jaculek » pn 20 lut 2012, 11:19

wlasnie chyba nie do konca czaje :) w mlynku byly juz 3 cienkie podkladki, to ile jeszcze takich dolozyc?:) prosze o pomoc;]
Przecież jest napisane jak byk: jedna podkładka to 7 działek. Zmierz jaką ma grubość i poszukaj podobnej. Jesteś jednak pewny, że aktualne mielenie masz za grube? Mój Graef na 11 zatyka pojedyncze sitko DeLonghi większością kaw jakie spróbowałem a podwójne zatkałem Brasiliana Marfisa na ustawieniu 10.

Marcin_sd
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: Marcin_sd » sob 25 lut 2012, 20:33

ok , juz ogarniete;] na 11 moj delonghi jeszcze daje rade jutro poprobuje na nizszych . jeszcze kwestia ziarna. bo jesli chodzi o espresso to troche kwasota :roll:

Wróć do „Młynki”