DEMOKA M-207 problem...

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Postautor: zbignes » śr 29 wrz 2010, 18:51

Gdy złożysz razem lużną pare żaren(będących poza młynkiem) do siebie, tak jak w młynku to zetkną się tylko obrzeżami. Obawa że skręcone na max żarna wzajemnie się zniszczą jest więc bezzasadna. Spokojnie przełóż śrubke ograniczającą dolny próg.

Awatar użytkownika
WILLHELM
stale zagląda do filiżanki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Isomac TEA wraz z MACAP-em M4D
Kontaktowanie:

Postautor: WILLHELM » śr 29 wrz 2010, 21:32

ano w takim razie maszyna jest sprawna :) ktoś będzie miał pociechę z niej...
ISOMAC TEA + MACAP M4D
w młynie... Mokito Bianco od chłopaków z CAFESILESIA

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Gaggia Classic Isomac Zaffiro Fiorenzato F5 M doser GeneCafé

Re:

Postautor: jan_bar » pn 09 gru 2013, 0:56

tak z czystej ciekawości zadzwoniłem do dystrybutora DEMOKI żeby skonsultować problem... i................
dowiedziałem się że tak naprawdę nie mam z nim problemu... że to naturalna sprawa w DEMOKACH...
Szkoda, że Pan Dystrybutor nie uprzedzał przed zakupem, co sprzedaje. A nawisem mówiąc, nie jest prawdą co on twierdzi, że problem jest z ogranicznikiem. Dokładnie jak u ciebie ogranicznik jest tuż przy styku żaren, usunięcie śruby nic nie daje, poza większymi kłopotami. Wygląda że Demoka to sprzęt tak na trzy lata, wiec strasznie drogi w stosunku do jakości. Mój młynek ma objawy podobne do twoich. Przez trzy lata wszytko było ok. i nagle okazuje się, że młynek już nie może zmielić odpowiednio drobno. Podobno tak się teraz projektuje sprzęt AGD.

Teraz czas pomyśleć o czymś nowym i poważniejszym: Macap? Fiorenzato? Mazzer? Właściwie to nie ma młynka, który by mi na 100 proc. mi odpowiadał, a przecież nie mam zbyt ekstrawaganckich wymagań:

1. Design konserwatywny (może być nawet sklepowy), bez wyświetlacza i elektroniki - to nie telefon komórkowy.
2. Żarna powyżej 60 mm, waga powyżej 10 kg.
3. Klosz maksimum 0,5 kg, z zastawką do wyjmowania, blokowany.
4. Z przyciskiem mielenia (dozownik wykluczony) taimer - tak, choć niekoniecznie.
5. Regulowanie grubości mielenia, z podziałką (stepless - zdecydowanie nie).
6. Cena - górna granica 2 500 - 3000.
7. Wysuwana tacka.
8. Nowy.

Ma ktoś pomysł?
קפה

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Odp: DEMOKA M-207 problem...

Postautor: antonio » pn 09 gru 2013, 7:41

Jest w tych wymogach jedna sprzeczność. Stepless jest jedynie słuszną ideą. Nie kłóci się z precyzją przecież.

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jan_bar » pn 09 gru 2013, 23:01

Jest w tych wymogach jedna sprzeczność. Stepless jest jedynie słuszną ideą. Nie kłóci się z precyzją przecież.
Wiesz, przerobiłem już w stosunkowo krótkim czasie 2 młynki typu stepless (Ascaso I-2, Demoka), więc czas spróbować czegoś innego. Przeglądam dziesiątki różnych młynków i odnoszę wrażenie, że na jakiś kompromis będę musiał pójść ze swoimi wymaganiami, ale oczywiście nie z jakością.
קפה

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 10 gru 2013, 10:09

Ideałem moim w regulacji i precyzji jest Mazzer, też stepless. Prostota tego mechanizmu jest genialna :).

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod
Sprzęt: V60, Bodum Santos, FP, phin, Technivorm GCS, Vario W

Postautor: ignacy » wt 10 gru 2013, 11:39

Wiesz, przerobiłem już w stosunkowo krótkim czasie 2 młynki typu stepless (Ascaso I-2, Demoka), więc czas spróbować czegoś innego. Przeglądam dziesiątki różnych młynków i odnoszę wrażenie, że na jakiś kompromis będę musiał pójść ze swoimi wymaganiami, ale oczywiście nie z jakością.
Akurat te młynki z prawdziwymi młynkami gastronomicznymi z regulacją bezstopniową mają niewiele wspólnego. Osobiście nie lubię mazzerów ze względu na idiotycznie wręcz zaprojektowany wylot kawy i w związku z tym - dużą retencję, co dyskwalifikuje moim zdaniem ten młynek w użytku domowym. Jednak jakość przemiału, wygoda regulacji, pancerność, mocowanie żaren i łatwość ich wymiany - nie mają sobie równych. Dobra regulacja = bezstopniowa :)

Nie widzę konkurencji poza Mazzerem tak naprawdę, ewentualnie Compak K5.
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15
http://www.manczuk.blogspot.com

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jan_bar » wt 10 gru 2013, 22:40

Ideałem moim w regulacji i precyzji jest Mazzer, też stepless. Prostota tego mechanizmu jest genialna :).
A co powiesz Antonio o nieczęsto tu wspominanej marce Fiorenzato, myślę o modelu F5GT, link poniżej? Czy zakres regulacji byłby zbyt mały, a sama regulacja niewygodna?

Jak widać naruszam swoje zasady, idę na kompromis i to w kierunku dozownika. Duży zbiornik na kawę właściwie nie jest problem,to rzecz łatwa do wymiany na mniejszy.

http://sklep.caffedo.pl/mlynki-zarnowe- ... 47,c,23288
קפה

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: jan_bar » wt 10 gru 2013, 22:52

Dobra regulacja = bezstopniowa :)

A jeśli jest "Precyzyjne i szybkie bezstopniowe regulowanie grubości mielenia, z podziałką ułatwiającą zapamiętanie i powrót do wcześniej wypraktykowanych regulacji", jak w Fiorenzto F5 GT, to co to w praktyce oznacza? Nie miałem do czynienia z takim młynkiem więc zupełnie nie wiem jak by się sprawiło w domu, gdzie czasem trzeba zmienić grubość przemiału z ekspresu do kafetiery.
Nie widzę konkurencji poza Mazzerem tak naprawdę, ewentualnie Compak K5.
Compaki przeglądam, dość mnie zaciekawiły, ale nic o nich nie wiem. Co to za firma, gdzie produkuje?
קפה

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 11 gru 2013, 2:12

W Hiszpanii, znane są ostatnio z WBC.

seraphine
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Silvia v3 + F5

Re: DEMOKA M-207 problem...

Postautor: seraphine » wt 17 cze 2014, 23:14

Jako że temat jest o Democe, też wtrącę swoje 3 grosze... Jestem jej posiadaczem od 2008r. Do tej pory mieliła do moki, więc nie było problemu, ale zagościła u nas w domu Silvia...i przyznam, że nie miałem kłopotu z jej "udławieniem". Pogmerałem natomiast po obcojęzycznych forach i z tego co udało mi doczytać, to diabeł może tkwić w żarnach. Podobno wytrzymują tylko około 1,5 roku przy 4 strzałach dziennie. Do tego sprawdzenie organoleptyczne na niewiele się zdaje - w dotyku ostre a efekty mielenia marne. Wymiana żaren faktycznie załatwiała temat, tylko nie wiem na jak długo. Druga sprawa, to kształt żaren. Demoka mieli dosyć szybko jak na swoją średnicę. Po założeniu żaren od Faemy Family (49/30*7,5 R) prędkość przemiału spada, ale podobno produkt jest o wiele bardziej jednorodny. Faktem jest, że same żarna były tanie jak barszcz... kiedyś były po 60 zł, podczas gdy do Faemy kosztują 30+ euro. Mała wskazówka dla chętnych remontować Demokę - producentem żaren dla Faemy Family jest Ascaso i ten sam model był montowany w ich młynkach przed 2006r.

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod

Postautor: ignacy » wt 17 cze 2014, 23:49

Wiesz gdzie można kupić takie żarna przez internet? Pasują idealnie bez przeróbek? Mam jeszcze Demokę i szkoda mi ją sprzedawać, a żarna już w kiepskim stanie :roll:
było...: młynek Tchibo, młynek Tiamo, Ascaso i-mini, Ascaso Basic, Bodum Kona, Delonghi Bar 15

seraphine
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Silvia v3 + F5

Postautor: seraphine » czw 19 cze 2014, 1:02

Co do pasowania, to dlatego podałem rozmiarówkę:
- 49 mm średnicy zewnętrznej,
- 30 mm średnicy wewnętrznej,
- 7,5 mm wysokości (chociaż tu jest pewna tolerancja),
- 3 otwory,
- kierunek prawy.

Kiedyś myślałem, że będą pasować żarna od Gaggi MDF (część mechanizmu jest chyba wspólna), ale one mają średnicę zewnętrzną 50 mm i to już rodzi konieczność przeróbek. Jedyny sklep jaki znalazłem z żarnami do Faemy Family, to był jakiś austriacki wysyłkowy... ale na szybko znalazłem teraz tylko to:
http://www.espressoparts.com/MC_25

Producentem żaren jest Ascaso, więc można zapytać u Janusza... może przy okazji ściągnął by takie razem z innym towarem?

Awatar użytkownika
jan_bar
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Re:

Postautor: jan_bar » pt 20 cze 2014, 22:47

ano w takim razie maszyna jest sprawna :) ktoś będzie miał pociechę z niej...
Z Demoki 207? Chyba przez krótką chwilę. Albo po przejściu z młynka ręcznego, ewentualnie "tradycyjnego" kręciołka z ostrzami.
קפה

Awatar użytkownika
ignacy
@mod
@mod

Re: Re:

Postautor: ignacy » pt 20 cze 2014, 23:27

Przy ostrych żarnach to naprawdę niezły młynek, spokojnie na poziomie i-mini, ze znacznie lepszą regulacją przemiału i łatwiejszy w czyszczeniu. Wiadomo, że to nie Mazzer SJ, ale do alternatyw daje radę.

Wróć do „Młynki”