Młynek do 400 zł

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
jerzyk0071
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Młynek do 400 zł

Postautor: jerzyk0071 » pt 03 gru 2010, 17:53

Witam,
Proszę o krótką i konkretną radę. Mam ekspres zelmer 13z018. Zastanawiam się nad zakupem młynka, jednak max jego cena nie powinna przekroczyć 400 zł (póki co jestem studentem).

Moje pytanie: Czy jest jakiś w miarę względny młynek w tej kwocie (jeśli tak to jaki). Czy może lepiej na razie wstrzymać się z zakupem młynka (dozbierać jeszcze funduszy), a używać zmielonej kawy lub mielić w Pożegnaniu z Afryką w Lublinie.

Awatar użytkownika
KrzychK
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Re: Konkretna rada

Postautor: KrzychK » pt 03 gru 2010, 18:07

Solis, Demoka, I-mini Ascaso - zerknij w jakich są cenach, jeśli mieszczą się w Twoim budżecie to kupuj, jeśli nie to IMHO lepiej dozbieraj pieniążki.
A najlepiej poczytaj o w/w młynach, pooglądaj. Wszystko to jest na forum.
Grunt to cos ciemnego.... no moze byc i kava.
Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Awatar użytkownika
Jeżyk
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: garnek

Postautor: Jeżyk » pt 03 gru 2010, 18:42

400zł na młynek to fatalnie dobrana cena. Na dobry troszkę mało a na słabszy za dużo. Niezłe młynki kosztują 550-650zł. Poszukaj na forum, jest tego trochę w opisach.

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » pt 03 gru 2010, 19:09

Pomęcz się jeszcze i dozbieraj, jeśli to nie jakiś wielki problem :-) Koledzy mają rację, jak kupisz coś słabego za 400zł, to po chwili będziesz tego żałował. W tym wypadku pośpiech niewskazany :?
Chyba, że trafi Ci się jakaś okazja lub kupno dobrego, acz używanego młyna :-)
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

jerzyk0071
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: jerzyk0071 » pt 03 gru 2010, 21:27

Dzięki za radę. Życie studenta jest dość kosztowne :lol: więc chyba poczekam i dozbieram kasy.

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » sob 04 gru 2010, 0:21

Miałem podobny dylemat co i Ty (też jestem studentem :twisted: ). Też mam Zelmera (ale Piano-najtańszy z możliwych :P ) i chciałem na młynek wydać ok 400 zł. Czytając forum doszedłem do wniosku,że nie ma sensu ładować w Krupsa, MPM czy inny badziew (przepraszam, użytkownicy). Skontaktowałem się z Januszem, omówiliśmy szczegóły i za niewiele ponad 500 (z przesyłką) i-mini stoi już koło ekspresu. Polecam. Na start=ideał :)
Teraz Zelmer pokazuje co potrafi. Takiego espressi nie wypijesz w żadnej knajpie we Wrocławiu ;) (no chyba,że wiadomo gdzie)
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » sob 04 gru 2010, 9:57

Konkretna rada jest taka, że proszę wszystkich zakładających nowe tematy o zorientowanie się najpierw w danym dziale, czy podobny wątek już nie istnieje i dopisanie tam swoich pytań. Forum nie jest biurem obsługi klienta i niemożliwym jest zakładanie przez każdego nowego użytkownika wątków z indywidualnym pytaniem, jeżeli już podobne istnieją. Do tego można dopasować np. istniejące pt. tani młynek, młynek do 1000 zł (bo przecież to jest do 1000) i jeszcze parę innych. Tytuł jest też na tyle nieczytelny, że nie ułatwi wyszukiwania kolejnym poszukującym.
W związku z tym, że i tak nic z tych rozważań nie wynikło nowego, zmieniam temat na "młynek do 400 zł", bo może akurat pojawi się jeszcze kiedyś taki problem.
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

jerzyk0071
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: jerzyk0071 » sob 04 gru 2010, 18:55

Skontaktowałem się z Januszem, omówiliśmy szczegóły i za niewiele ponad 500 (z przesyłką) i-mini stoi już koło ekspresu. Polecam. Na start=ideał :)
Teraz Zelmer pokazuje co potrafi.
Co oznacza skontaktowałem się z Januszem?
To jest nowy czy używany młynek?

Szczerze to kwota 500 zł jest kusząca. Jeżeli jest on dobry to chyba bym był skłony go nabyć. Myślałem, że żeby mieć względny młynek trzeba się nastawić na wydatek ok 1000 zł/

Awatar użytkownika
KrzychK
Sprzęt: Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

Postautor: KrzychK » sob 04 gru 2010, 20:04

Jerzyk - Janusz to forumowicz, na alledrogo prezentuje się jako Janusz H.
Sprzedaje nowe, ale wiem, że czasami ma świetne okazje używek...
Grunt to cos ciemnego.... no moze byc i kava.
Vibiemme Junior BD/ Macap MC4

kmeg
zagląda od święta

Postautor: kmeg » sob 04 gru 2010, 22:12

Mam podobny problem. Zelmer 013Z013, obecnie młynek nożowy (crema jest zawsze ale sam smak kawy nie powala). Czy faktycznie wymiana młynka dużo da? Pierwotnie zakładałem jedynie Krups GVX2 (190 zł) jako maksymalną opcję ale to forum trochę namieszało w głowie ;) Dopuszczam teraz jeszcze Solis Scala (446 zł) oraz Ascaso i-2 mini ABS (565 zł). Pytanie czy smak kawy będzie adekwatny do inwestycji i którą opcję wybrać na zdrowy rozsądek (i czy wymiana jest faktycznie niezbędna).

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » sob 04 gru 2010, 22:22

Na zdrowy rozsądek, można poczytać trochę, chociażby tutaj - >klik<.(temat jeden z wielu)
Podobno młynek, to podstawa... :wink:
========
Mnie też... :shock:
Poprawione.
Ostatnio zmieniony sob 04 gru 2010, 22:34 przez slavik, łącznie zmieniany 1 raz.
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
Metiu
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ::Isomac Tea II::Mazzer Mini E Digital::Tamper z kamienną rączką::AeroPress::Hario Slim::

Postautor: Metiu » sob 04 gru 2010, 22:28

Slavik, coś nie tak z Twoim linkiem - przekierowuje mnie na "napisz odpowiedź" :)
Szukasz tampera ? Napisz do mnie, lub wejdź --> Tampery

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Postautor: Remogiusz » ndz 05 gru 2010, 0:02

Odpowiedź jest taka: 500 zł i-mini przed świętami. Wystarczy wejść na www.ascaso.pl wysłać zgłoszenie, pytanie lub zadzwonić i już kontakt nawiązany :)

Później wybór wersji (najtańsza w czarnym albo białym ABS (tworzywo), pieniążki do Janusza (forumowicze mają rabat-trzeba o tym wspomnieć przy kontakcie), następnego dnia młynek w domu. Na mikołajki to już chyba nie zdążycie ale w ciągu 2 dni młynek jest w domu.

Młynek, oczywiście nowy, zapakowany w podwójne, solidne pudło i masę tektur. Instrukcja, faktura, gwara i skrócony odpis użytkowania po PL (instrukcja wraz z "domkami" ale bez PL :P )

Jak dla mnie - w takiej świątecznej cenie nie ma nic lepszego. Mój przemielił pierwszy kilogram kawy dzisiaj-nie mam żadnych problemów...

Młynek to 1/3 jak dla mnie. Następna 1/3 to świeże ziarna a 1/3 to ekspres. Ja mam 2/3 i jestem wniebowzięty ;D
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Awatar użytkownika
need
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Rancilio Silvia/I-Mini/Bialetti Venus 2&4

Postautor: need » wt 07 gru 2010, 0:47

To może ja się dopiszę bo mam doświadczenia "sprzed i po". Początkowo, jak się można domyślać, młynka nie miałem wcale, miałem mokę, włoskie mielonki i byłem szczęśliwy. Po zakupie Gaggii kupiłem okazyjnie GVX2 i szczerze powiem, o czym zresztą pisałem w tym dziale, byłem z niego bardzo zadowolony. Egzemplarz z mojej serii (początek 2009) mielił bez zarzutu, bez tuningu z żarnami skręconymi na połowę uzyskiwałem właściwy przemiał do espresso. Irytowało mnie tylko elektryzowanie się plastików i spora ilość pyłu, ale bez przesady.
Gdyby nie moja głupota, tudzież wrodzona ciekawość i mylne przekonanie, że sam mogę naprawić wszystko :wink: , Krups chodziłby pewnie do dziś u boku Silvii. Awaria spowodowała jednak, że zmuszony byłem rozglądnąć się za czymś innym, a ponieważ nie mam zwyczaju zmieniać na gorsze, dochrapałem się poserwisowego I-mini od Janusza. Jestem oczywiście bardziej zadowolony niż z Krupsa, ale dotyczy to głównie obsługi, solidności, stabilności itd. Przemiał jest nieco bardziej równomierny ale jakiejś dużej różnicy w filiżance nie widzę.
Reasumując - jeżeli masz 500 zł kup I-mini, bo Krupsa i tak zmienisz po góra roku. Niemniej jeżeli wszystkie GVX2 są tak dobre jak mój (tego nie jestem pewien) a z groszem u Ciebie krucho, to za 100 zł kupisz używany i gwarantuję, że też będziesz zadowolony... Przez jakiś rok :lol: ale to normalne, niezależnie od tego co kupisz na początek.
Wszelkie rozwiązania pośrednie, poza opisanym wyżej, stanowczo odradzam. Po prostu szkoda pieniędzy.
Miss Silvia + I-mini=Obrazek

jerzyk0071
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: jerzyk0071 » wt 07 gru 2010, 16:56

Dzięki za tę wypowiedź. Czekam tylko aż jacyś eksperci dodadzą kilka krytycznych zdań. :D Możliwość posiadania młynka żarnowego za 190 zł. jest kusząca (szczególnie po tak optymistycznej wypowiedzi). Zastanawiam się więc czy nie jest to właściwe rozwiązanie dla budżetu studenckiego. Zresztą czy jest sens kupowania młynka za 500 zł skoro i tak w codziennym użyciu służą mi ziarna Lavazza, a na jakieś droższe = lepsze (przynajmniej teoretycznie) mogę pozwolić sobie "od święta" :x W takim przypadku to chyba lepiej mielić Lavazze na Krupsie, a jak się już ma jakieś lepsze ziarno to zmielić w pożegnaniu z Afryką?

Wróć do „Młynki”