Młynek do 400 zł

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: W stopce

Re: Młynek do 400 zł

Postautor: Remogiusz » czw 19 maja 2011, 22:12

Pył to pył. Nie cement, nie gips, tylko (kawowy) pył.
Ale Nasz konsi mówił, że pył jest tylko jeden. Od tego wszystko się zaczęło... Pokłóćmy się! tak tu jakoś zbyt spokojnie... :twisted:
Ostatnio zmieniony czw 19 maja 2011, 22:42 przez Remogiusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900
Software: co kurier przyniesie...(Ariadna)

Awatar użytkownika
piovit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: La SCALA Eroica/
MAZZER Super Jolly/ GENEcafe/
INTELLIGENTSIA BCOE/KELLERAN Espresso Blend/Prażenia własne.

Postautor: piovit » czw 19 maja 2011, 22:16

Skończ już.

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Remogiusz » czw 19 maja 2011, 22:48

Ale to nie ja wprowadzam w błąd tym razem :) (huraaaaa!)
Hardware: Rocket , GAGGIA, Bialetti, FP, Dripper / jedyny słuszny młynek, macap mx900

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » czw 19 maja 2011, 22:50

:bejzbol:
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » czw 19 maja 2011, 23:30

...Są pustymi słowmi rzuconymi na wiatr...
Ten to nie odpuści..., pisać, a nie wiedzieć o czym...
Sorry za OT, ale wprowadzanie na siłę ożywienia, żeby zwrócić uwagę...
No właśnie na co... :shock:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Remogiusz » pt 20 maja 2011, 0:41

Chciałem zwrócić uwagę, że jakiś czas temu omawiany był na forum temat pyłu który produkują młynki. Jednoznacznie wtedy STWIERDZILIŚCIE, że tańsze młynki produkują go więcej i jest inny od tych w nieco wyższych modelach. Tu chciałem tylko to podkreślić, co z resztą zrobił też Jogi.

Awatar użytkownika
Metiu
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ::Isomac Tea II::Mazzer Mini E Digital::Tamper z kamienną rączką::AeroPress::Hario Slim::

Postautor: Metiu » pt 20 maja 2011, 7:09

Skoro kilka ludzi mówi Ci że to co mówisz to śmieci, to czemu kontynuujesz ? Temat podsumował Jogi i wystarczy. Jeśli chcesz wnieść coś nowego - pisz, ale przemyśl 3x co piszesz i jak odbiera to odbiorca. Po co PODKREŚLAĆ ? Czy Jogi nie ma wystarczającego autorytetu, tylko Ty znawco musisz to potwierdzić, zaznaczyć i przytaknąć ?
Szukasz tampera ? Napisz do mnie, lub wejdź --> Tampery

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Remogiusz » pt 20 maja 2011, 12:09

i jak odbiera to odbiorca
Ja czytając ten temat jako nowy użytkownik byłbym w kropce. Jeden mówi, że pył to pył, a drugi, że rodzaj pyłu jest ważny. Poczytaj cały temat- nie masz takiego wrażenia? Myślę, że uściślenie nie jest niczym złym.

Mając osobiste doświadczenia z porównywanym młynkiem (w tym wypadku KRUPSem) myślę, że mogę powiedzieć o nim kilka słów dotyczących aktualnego tematu, a osoby nie wnoszące nic od siebie proszę o powstrzymanie żądzy obniżenia merytoryczności moich wypowiedzi.

Swoją drogą jeśli ktoś koniecznie szuka KRUPSa to widziałem na niego promocję w EuroRTV we wrocławskich Arkadach. 149 zł to chyba nie dużo jak za ten model. 2 dni temu też widziałem Gaggia MM w tymże sklepie tyle, że w Carrefourze w BORKu za podobną cenę. Pod mokę świetnie się nadają.

I koniec rozkminiania pyłu ;) Przepraszamza mój długi jęzor ale taki już jestem... szczególnie, jeśli piszę licencjata po nocach a drugim okiem zaglądam na forum :P

Dodo
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Ascaso FUN, i-mini i-1

Postautor: Dodo » pt 20 maja 2011, 12:50

Posiadam I-mini1 i krupsa. Robiąc tę samą kawę w ascaso fun po zmieleniu jej w pierwszym na dnie filiżanki ciężko doszukać się jakiegoś "mułu" a w krupsie jest, smakiem też się różnią (bez przesady). Pozdrawiam :)

jerzyk0071
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: jerzyk0071 » czw 28 lip 2011, 15:59

Wtrącę się do rozmowy. Kupiłem ostatni młynek KRUPSa (180zł). Po miesiącu użytkowania jestem z niego bardzo zadowolony i gorąco go polecam początkującym.

Awatar użytkownika
Remogiusz
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Remogiusz » wt 02 sie 2011, 23:10

A jak oceniasz przemiał? Ekstrakcje odpowiednio wpadają w czas? Jakiś pył na dnie filiżanki? Z którego mca masz model?

jerzyk0071
zagląda śmielej
zagląda śmielej

Postautor: jerzyk0071 » wt 16 sie 2011, 10:37

Młynek jest z kwietnia; sporadycznie trafia się drobny pyłek na dnie filiżanki; przemiał jest dość równy, choć nie idealny (nie ma co wymagać cudów od takiego młynka); Z czasem ekstrakcji to jest niestety różnie ;) . Dopiero się uczę i próbuję dostosować grubość zmielenia do możliwości mojego Zelmera

Attibassi_fan
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Postautor: Attibassi_fan » sob 31 gru 2011, 12:50

Trochę odradzam Krupsa ... kolega utopił tak 200 zł I widziałem jak to działa... chodzi mu 3 lata jakiś plus i pewnie w tej cenie pewnie nic lepszego nie kupisz.. Jemu obecnie szkoda mu się go pozbyć.. bo 200 zł nie chodzi piechotą, jednak drugi raz by nie kupił.. pracuje lekko żałośnie... do ekspresu i robienie espresso.. to jednak jeszcze za mały zakres regulacji i brak wygody mielisz do pojemnika.. przesypujesz do kolby.. no jest to trochę jak gotowanie pod namiotem... Jest to niby więcej niż za 50 zł ale przeskok nie jest aż tak widoczny.. i nie będziesz piał raczej z zachwytu. A co do ceny kawy ... to już ponad 50 - 60 zł za kg dobrze wyszukanej to dobry młynek i ekspres sporo zmienia.. a i czasem można bez obaw wydać na lepszą...
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Chemex | AP | Hario | Bosch filtrowy | IIKONE
Kontaktowanie:

Postautor: trickykid » sob 31 gru 2011, 13:09

Jak za 200 zł ma młynek żarnowy, który mu chodzi już tyle czasu, należy sobie szczerze powiedzieć, że nie utopił, tylko miał szczęście. Te Krupsy mają najwyraźniej spory rozrzut technologiczny i trzeba mieć to na uwadze że przemiał do espresso jest na krawędzi szczytu możliwości najlepiej wykonanych egzemplarzy. Do innych niż espresso metod zaparzenia będzie jak znalazł, ale kupowanie go do ciśnieniowca jest bardzo dużym ryzykiem. Swój kupiłem lekko używany od znajomego, padł w pierwszym dniu prób wyciskania z niego przemiału do espresso.
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

Attibassi_fan
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Postautor: Attibassi_fan » sob 31 gru 2011, 15:19

Pewnie to będzie jak wbicie kija w mrowisko :)))
Ale myślę, że bez kasy na dobry młynek (myśl ok. 700 - 1000 zł) i dobry ekspres (no ponad 2 tys. ...) to nie wiem czy nie wolałbym jakiś automat z młynkiem.. Miałem saeco i Nivonę i wydaje mi się, że wychodziła (- jak na początek przygody z kawą... ) wychodziła lepsza kawa niż z tanich ekspresów... u znajomych i to najczęściej w praktyce kupiona mielona.. Automaty z młynkiem już od 1300 zł cudów nie zrobią jednak.. jak ktoś nie miał w domu przez kilka miesięcy sprzęty takiego jak w choćby w małych fajnych knajpkach i nie pił co dziennie prawdziwego espresso.. to myślę że takie coś mogę polecić.. przez kilka lat mi to wystarczało.. i często była to lepsza kawa niż w większości polskich knajp.. :) ..gorzej się zrobiło po powrocie z zagranicy... bo tam espresso na byle stacji i ble knajpce jest prawie zawsze super!

Wróć do „Młynki”