Młynek do 1500 zł

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
zbignes
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: ...

Re: Młynek do 1500 zł

Postautor: zbignes » śr 18 maja 2011, 23:21

Niezbyt fortunnie przytoczony wbór porównania młynków i niepotrzebnie na CP publikowany(ocena przeprowadzona w Godshot, nie było jednej kawy na wszystkie młyny tylko różne :shock:, panował chaos ale było "fajnie" ). Martin, autor tego prównania przecież napisał : Przeprowadzone porówmamie jest niewiele mówiące, bez większego znaczenia ( Leider müssen wir darauf hinweisen, dass der Mühlenvergleich, so wie er stattfand nicht allzu aussagekräftig ist). Miejsce jakie zajeła np Demoka(2) a Compak A8(6) na pierwszy rzut oka poddaje w wątpliwośc wartośc tego porównania, autor podaje też warunki w jakich powinno się odbyc poprawne badanie/ocena.

Awatar użytkownika
wasyl
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Kolba, graty, automaty

Postautor: wasyl » czw 19 maja 2011, 0:14

A gdzie Macapki?
Szkoda Jogi, że nie wziąłeś pod uwagę nowego Macapa M4 . W cenie byś się zmieścił nawet w wersji chrom.
Cicha praca, mały hopper( to chyba lubisz :D ?), idealny niezbyt szybki przemiał.. Szkoda.
caffewasyl.pl już wkrótce

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 19 maja 2011, 0:29

Ilekroć Macapa z Mazzerem porównywałem, ten ostatni był bardziej przyjazny i szybki.
Jeśli ktoś kiedyś zechce wspomnianego przez Jogiego Compaka, to proszę o kontakt :). Znam dość nieoficjalne źródło tegoż producenta.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 19 maja 2011, 8:50

Pewnie zależy którego Mazzera z Macapem będziemy porównywali. Mazzer MIni i Macap mają tej samej wielkości żarna i mniej więcej ten sam czas mielenia. Jak dla mnie dźwięk ma przyjemniejszy jednak Macap, bo Mazzer bardziej gwiżdże. Mazzer Mini E i SJ to już żarna 64 mm, z tym, że podobno te do SJ mają inną geometrię i mielą jeszcze szybciej.
nie wziąłeś pod uwagę nowego Macapa M4
Jak najbardziej wziąłem. Ale pod uwagę brałem głównie młynki bez dozownika, więc jeżeli ten bardzo będzie mi przeszkadzał, to nic nie trwa wiecznie i nastąpi kolejna zmiana.
Chociaż już mi chodzi po głowie próba tuningu bezdozownikowego w stylu Adama Słodowego. :D
?
Obrazek Rocket CC | Mazzer MM | Gaggia G | Aeropress A| Moka MObrazek

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 19 maja 2011, 10:27

Generalnie młynki elektroniczne mają zupełnie inne żarna niż żarna zwykłych młynków.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 19 maja 2011, 10:34

Nie wiem, jak jest z Macapem. Może ktoś sprawdzi, czy rzeczywiście M4 i M4D mają różne żarna?
?

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » czw 19 maja 2011, 14:24

A niby po co miałyby być inne? Chyba jedynym wyjątkiem jest MMini i MMini-E.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 19 maja 2011, 14:39

Nie jest żadnym wyjątkiem. Zupełnie różne żarna mają elektroniczne i tradycyjne wersje młynków Rossi i choćby Mahlkoniga. A niby czemu żarna miałyby być takie same?

Awatar użytkownika
kawcio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: VibiemmeHX|M4D|RB
Santos#4|Porlex
Hario[FP/V60/TCA-2]
Aeropress|Clever|CM-6A
Bialetti Dama
Gene Cafe

Postautor: kawcio » czw 19 maja 2011, 15:50

Bo dla mnie to te same młyny tylko inaczej sterowane np Super Jolly Electronic, Major Electroni, etc. mają już te same żarna jak ich odpowiedniki z dozownikami.
Drip: Ethiopian Shegole Limu | Bolivian Finca Espinoza
Espresso: Black Dog | Flower King

Cielak
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Narazie w planach:)

Postautor: Cielak » pn 17 paź 2011, 11:59

W sumie tutaj się podepnę bo pasuje z tematem- poszukuje młynka jak w temacie - cenowo może być ciut więcej - granica jest płynna;) Poszukuję czegoś dobrego na ładnych parę lat - przygodę z kawą rozpoczynam dopiero jednak zakupy zawszę staram się robić raz a dobrze;) Wiadomo że też nie chciałbym przestrzelić co by w domu nie strzelać z armaty do wróbli:) Co polecicie? Wiem również że jest na forum kilku przedstawicieli w strefie kawy - może byście jakoś naświetlił gdzie co kto i jak;) Liczę na fachowość/serwis ew może jakiś rabacik;) Ekspresu tez poszukuję wiec może być zakup kombi;) Jak na razie udało się znaleźć przedstawiciela Mahlkonig i cenę za Vario Home.
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawdę .... aż czasem ciężko ich wyprzedzić:) GSF 600 S 2000rok - prawdziwy bandzior:)

Felini
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Felini » pn 17 paź 2011, 12:51

Możesz mieć Macapa M4 z dozownikiem za cenę ok. 1550,- zł plus koszty wysyłki - link
Taki sam młynek stoi w Szajbie, wersja chromowana jest droższa od lakierowanej o ok. 150,- zł.

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » pn 17 paź 2011, 13:33

Jak na razie udało się znaleźć przedstawiciela Mahlkonig i cenę za Vario Home.
To pewnie ten sam przedstawiciel, który ma Mazzery :wink: a w ich przypadku solidność to główna cecha. Nie za bardzo opłaca się do domu kupować nowego, bo używany w dobrym stanie będzie służył jeszcze długie lata i bywają w dobrej cenie. Komplet w zachodnim sklepie można kupić np. tutaj. Na forum można zapytać np. rogera i Janusza.
?

Cielak
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Narazie w planach:)

Postautor: Cielak » pn 17 paź 2011, 14:00

wersja chrom M4 z dozownikiem to 400 euro.
@Jogi
z używanymi to kiszka jest - na forum nikt nic mądrego obecnie od jakiegoś czasu nie sprzedaje :( a gdzieś kupować nie wiadomo co szczególnie zagramanicą to już całkiem:(
a co do Mazzera z Primulatora to zadałem pytanko - czekam na odp.

Edit
dostałem ceny Mazzera w Primulatorze - wszystko ładnie pięknie ceny fajne już mi się uśmiecha gęba a tu...taki drobny szkopuł - "netto" :O masakra
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawdę .... aż czasem ciężko ich wyprzedzić:) GSF 600 S 2000rok - prawdziwy bandzior:)

dar78
Sprzęt: Maestro

Postautor: dar78 » czw 05 sty 2012, 13:06

Challenge Manual czy to dobry wybór ?

Awatar użytkownika
Jogi
S Z A M A N
S Z A M A N

Postautor: Jogi » czw 05 sty 2012, 14:08

Jak masz te 1500, to niezbyt. Szukaj czegoś solidniejszego: Macap, Compak, Eureka, Mazzer itp.
?

Wróć do „Młynki”