Strona 1 z 1

Cunill Space

: wt 10 kwie 2012, 19:29
autor: tanulek
Witam, czy ktoś używa/ł tego młynka? Na forum są info o modelach: Tranquillo i Full metal, czy Space ma podobne parametry?Uzbierałem troche grosza i pomyślałem o lepszym młynku, gdyż mój stary De Longhi ma się ku wykończeniu... a młyn to przeciez podstawa. Mogę go mieć za niecałe 1000 pln. Proszę o radę! :roll:

Re: Cunill Space

: czw 20 wrz 2012, 1:35
autor: Twolipan
I jak, dokonałeś zakupu?
Firme mogę z czystym sercem polecić, bo produkty ma porządne i trwałe.
Ciekawe, że ta wersja ma śrubę mikrometryczną :?:
Jak za używkę to cena jednak sporo przesadzona, to tyle co za nówkę http://sklep.gastromer.pl/print.php?pid=4680 .Co i tak jest niesamowicie dobrą ofertą cena/jakość.

Jeżeli jednak nie kupiłeś to myśle, że spokojnie można znaleść uzywkę za lepszą cenę. Zwłaszcza, że brak reklamy powoduje, że jest w Polsce nieznany i często schodzi za super pieniądze. Świetne rozwiązanie, zwłaszcza jak nie masz zadęcia na znaną nazwę.

Re: Cunill Space

: czw 20 wrz 2012, 12:13
autor: Music Man
Twolipan - podepnę się do tematu, bo sam kupiłem, już kilka miesięcy temu, wyrwałem nówkę sztukę praktycznie, z wgniecioną delikatnie obudową od tylnej strony i brakiem hoppera za chyba 350zł z tego co pamiętam. Ktoś podlinkował na forum no i się skusiłem :oops: .

Wrażenia z użytkowania póki co nijakie, bo na co dzień mimo wszystko używam i-mini, Cunila jest sens odpalać dopiero jak mam do zrobienia powiedzmy 4, 5 kaw, jak to w dużym młynie dobra ilość kawy pozostaje w tunelu żarna -> dozownik. Jak znajdę chwilę to ustawię go precyzyjnie, bo mam zamiar używać go w kawiarence, więc wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć. Co do budowy natomiast, nie mam żadnych zastrzeżeń, ciężki, solidny, cichutki silnik, nierdzewka ładnie wykończona. Jedynie plastikowy tamper z przodu dozownika mi się nie podoba, po zdemontowaniu nadal zostaje tam nieładny fragment na montaż, ale cóż, nie można mieć wszystkiego ;-)

Re: Cunill Space

: czw 20 wrz 2012, 12:31
autor: Twolipan
To może daj jakiś opis w dziale młynków, bo przyda się jakaś sensowna opinia o marce (poza moją))
Ja tu musze walczyć samotnie o dobre imię brandu, bo na dziś się zgadzam, że to młyn do małej gastro, a w domu to ideał.
Nie trafiłem na nic w tych cenach o takiej jakości mielenia. Co do przemiału, można i na pojedyńcze sitko namielać:)
Ja wygarniam resztki które zostają między żarnami a hoperem, a hoper raczej sam dość dokłądnie wydaje, więc niewiele zostaje w maszynie.

Co ciekawe, ludzie często nie znają tej marki i gonią za grosze, co się ma nijak do jakości namielania.:)