Macap M2M

Wszystko na temat młynków, mielenia, a nawet moździerzy... słowem... wszystkiego co mieli!
bartosinski
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Macap M2M

Postautor: bartosinski » śr 25 kwie 2012, 22:37

Czy ktoś z forumowiczów miał już okazję pobawić się nowym młynkiem Macapa M2M? Jego cena wydaje się atrakcyjna (310 euro na espressocoffeeshop.it), pytanie tylko jak ten sprzęt ma się do znanego już M4D - oczywiście nie biorąc pod uwagę najważniejszej różnicy, czyli elektronicznego timera?
Żarna mają mniejszą średnicę (50mm w M2M versus 58mm w M4D), ale jak wygląda poziom hałasu?

Wszelkie wrażenia mile widziane (wyszukiwarka forum na razie milczy na ten temat :-)
bartosinski
Ascaso Steel Duo Prof
odrestaurowany La Cimbali M30 bistro
I-mini i stuningowany stary dobry młyn od Carimali

"Czy ja palę?! Pani Kierowniczko! Ja palę przez cały czas! Na okrągło!"

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Re: Macap M2M

Postautor: roger » czw 26 kwie 2012, 0:02

>>klik<<
Młynka M2M nie można porównywać do M4D, pierwszy nie posiada programatora a drugi tak. Jeśli już to prędzej M2D który posiada programator tylko jednej dozy (M4D dwóch). Całkowicie inaczej działa mechanizm uruchamiający mielenie.
Waga młynka M2M to ok 4,7 kg (M4 waży 8,5 g), poziom hałasu (??) jest zbliżony, oba pracują w miarę cicho.
Do domowych warunków => bardzo dobry młynek.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » czw 26 kwie 2012, 0:06

(...) od kwietnia będę je miał dostępne.
Zdążysz ? :dymek:

Awatar użytkownika
roger
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: Rocket Giotto Evo / Macap M4D-R-Chrom / Aeropress / Hario Skerton / Grindripper / Tiamo / Chemex CM-3A

Postautor: roger » czw 26 kwie 2012, 0:27

już były :) za jakiś czas będą następne ... już w sklepie.
.
kawa oraz najlepsze akcesoria i sprzęt dla baristów tradycyjnych oraz alternatywnych ...
http://www.akcesoriabaristy.pl
Rabat dla forumowiczów -10% / Kod rabatowy: CP10

bartosinski
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Postautor: bartosinski » czw 26 kwie 2012, 16:03

Jeśli już to prędzej M2D który posiada programator tylko jednej dozy (M4D dwóch). Całkowicie inaczej działa mechanizm uruchamiający mielenie.
rzeczywiście, M2D na dodatek nie jest aż tak bardzo droższy od wersji "manualnej". Ja chciałem odnieść się do M4D, bo miałem okazję "skotłować" trochę kawy na tym młynie i mam co do tego sprzętu całkiem pozytywne wrażenia. Czy jest duża szansa, że większość tych pozytywnych wrażeń przeniesie się na "młodszego brata", czyli M2D? (zakładam, że może być trochę wolniejszy - mniejsza średnica żaren pewnie ogranicza szybkość przemiału, jednak dla mnie ważne są wrażenia słuchowe - zależy mi na niegłośnym młynku, a za takiego uważam M4D).
bartosinski
Ascaso Steel Duo Prof

Awatar użytkownika
hawlik
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Bezzera BZ07 + Macap M4D
Chemex, Tiamo V02 + KitchenAid

Postautor: hawlik » śr 04 lip 2012, 9:47

Do domowych warunków => bardzo dobry młynek.
a propos M2D..
Roger mógłbyś napisać coś więcej?
twoja subiektywna ocena jakości przemiału w skali 1-10?:) powiedzmy porównując z m4d i np mazzerem mini

przymierzam się do zakupu tego ostatniego... (m mini) tylko ta cena...
i tak ciągle się waham... czy to w domowych warunkach troszkę nie przerost formy..
a taki m2d jednak sporo tańszy...

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Freezer64 » śr 04 lip 2012, 10:40

Z domowych młynków renomowanych marek jest jeszcze Eureka Mignon oraz droższy, ale z przydatnymi bajerami i wygodną regulacją przemiału Vario Home. O obu możesz poczytać na forum i kupić u tutejszych sprzedawców.
Brakuje właśnie opini o M2 (to chyba dosyć świeży model), i tym jak wypada na tle konkurentów ... choć to dobry producent i z pewnością nie ma lipy ;)

Awatar użytkownika
hawlik
Sprzęt: Bezzera BZ07 + Macap M4D
Chemex, Tiamo V02 + KitchenAid

Postautor: hawlik » śr 04 lip 2012, 14:25

jakoś ten Vario Home odstraszał mnie swoja plastikowością i interfejsem rodem z video;-)..
powiem szczerze.. zupełnie nie brałem go pod uwagę...
po Twoim poście nadrobiłem braki w wiedzy i faktycznie to sprzęt godny rozważenia... mógłbym nawet powiedzieć... ze wysuwa się na czoło mojego wewnętrznego rankingu..
ciągle wzdycham do mazzera mini jednak to wydatek x2 w stosunku do vario... a czy walory smakowe zauważalne w espresso również będą x2?.. pewnie nie...

bartosinski
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Kontaktowanie:

Postautor: bartosinski » pn 09 lip 2012, 14:57

A ja, rozważając długo zakup M2D, po wszechstronnej analizie zdecydowałem się na... Compaka K3 touch :)
bartosinski
Ascaso Steel Duo Prof

Awatar użytkownika
Poe
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: {Zelmer 13Z010 || Hario V60-02 || Aeropress|| FrenchPress Kaiserhoff 600ml || Tygielek} Powered by Mazzer Super Jolly&&MACAP M2M&&Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Poe » pn 24 wrz 2012, 14:56

A ja mogę się już w sumie pochwalić, że za parę dni ta bestia będzie stała na moim blacie i na pewno zdam relację co i jak :)
Espresso: Red Brick Espressp by Square Mile
Drip/Aero:  Kostaryka Finca Licho by Mastro Antonio || El Salvador Kilimanjaro Pulped Natural by Square Mile
Portfolio

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Freezer64 » pn 24 wrz 2012, 15:41

Oo, zdecydowałeś się. Super, bo model wygląda na ciekawy i młynek do domu, no i wejdziesz na wyższy poziom kawowego wtajemniczenia ;)

Awatar użytkownika
Poe
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: {Zelmer 13Z010 || Hario V60-02 || Aeropress|| FrenchPress Kaiserhoff 600ml || Tygielek} Powered by Mazzer Super Jolly&&MACAP M2M&&Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Poe » pn 24 wrz 2012, 16:20

No, w końcu się zdecydowałem. Miało być Ascaso i2, a skończyło się na Macapie M2M w wersji czarnej. Jednak Pan Janusz ma łeb do handlowania ;)

Właśnie niewiele opinii jest w internecie o tym modelu, czym się bardzo zdziwiłem. Jasne, jest to stosunkowo nowy model, bo zaprezentowano go rok temu, ale mimo wszystko, ciężko coś znaleźć oprócz samych danych technicznych, które znam na pamięć :P

Na pewno jest on wyżej niż i2 i kilku innych młynków do zastosowań domowych i będzie mi służył długie lata.

W środę powinienem go mieć :)
Ostatnio zmieniony pn 24 wrz 2012, 18:44 przez Poe, łącznie zmieniany 1 raz.
Drip/Aero:  Kostaryka Finca Licho by Mastro Antonio || El Salvador Kilimanjaro Pulped Natural by Square Mile
Portfolio

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach

Postautor: Freezer64 » pn 24 wrz 2012, 17:32

Widzę, że jeszcze nie ma na stanie, ciekawe ile będzie kosztował ... może wyrośnie nam konkurent dla Eureki :)

dandy
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: aeropress, grindripper, Incanto, KG89

Postautor: dandy » wt 25 wrz 2012, 22:38

W innym sklepie jest już na stanie za 1310 zł, czyli trochę droższy od Eureki..

Awatar użytkownika
Poe
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: Poe » wt 25 wrz 2012, 22:43

Tylko nie wiem, czy M2M powinno się porównywać do Eureki czy do np. Vario Home czy Mazzera Mini. Gdzieś czytałem właśnie, że to odpowiedź Macapa na propozycje wspomnianych firm, choć pod względem wielkości żaren i obrotów bardziej mu do Eureki.

Cena standardowa M2M to wspomniane 310 Euro + podatek.
Portfolio

Wróć do „Młynki”