Ekspres na prezent - kapsułki?

Dyskusje ogólne, porównania sprzętu, tematy nie dające się jednoznacznie zakwalifikować do powyższych kategorii sprzętu.
3d0
Sprzęt: automat

Ekspres na prezent - kapsułki?

Postautor: 3d0 » pt 15 gru 2017, 15:18

Heyka, tak jak napisałem w poście powitalnym stosuję sporo praktyk z tego forum, używam dobrej jakości kawy i mam dobry ekspres ale pojawił się u mnie temat zakupu ekspresu na prezent (500-800pln), więc padło na kapsułki, bo w tym budżecie w jednym urządzeniu nic innego nie dostanę.

Plusy:
-cena sprzętu
-namiastka automatu (zintegrowany spieniacz) i sprzęt ładnie się prezentuje w kuchni
-odpada zakup młynka - kapsułki albo kawa mielona (obok jest sklep gdzie można kupić dobre ziarno i zmielić na miejscu za free)
-przyjemny i przyjazny w użytkowaniu

Minusy:
-kawa z kapsułek jest gorszej jakości ale ostatecznie używając kapsułek wielokrotnego użytku można wsypać swoją a i tak nie wiem czy to wyczuwalne w "kawie" gdzie 90% to mleko:)
-mały pojemnik na wodę/mleko - częste uzupełnianie
-niezbyt wielki wybór w wersji ze zintegrowanym spieniaczem (automat)

SAECO Tchibo Cafissimo Latte - ten mi się podoba z wyglądu i funkcji ale niestety nie ma do niego kapsułek wielokrotnego użytku.
Nespresso DeLonghi - do tego są kapsułki ale to już nie pseudo automat, bo spieniacz jest osobno, ale do przeżycia, bo chociaż niezależnie może chodzić

Czy ktoś miał styczność z jakimś innym sprzętem kapsułkowym, który warto polecić? Zakładamy, że to do deserów kawowych i kluczowa jest łatwość obsługi / integracja do 1 urządzenia.

Wróć do „Pozostałe”