Czas na zmiany

Dyskusje ogólne, porównania sprzętu, tematy nie dające się jednoznacznie zakwalifikować do powyższych kategorii sprzętu.
kolo19
Sprzęt: Jura C5

Czas na zmiany

Postautor: kolo19 » ndz 22 paź 2017, 13:45

Po przeszło 9 latach z Jurą C5 czas na zmiany. Wcześniej był saeco kolbowy ze zintegrowanym młynkiem.
Obecnie zastanawiam się nad sensem ekspresu ciśnieniowego 99% to poranna kawa w dużym kubku z domieszką mleka lub ostatnio wody rzadko espresso.
Generalnie cenimy sobie pełen automat ale po ostatnich awariach i czyszczeniu jak zobaczyłem co zostaje w dyszach, ile kawy się tam gromadzi to doszedłem do wniosku, że trzeba by raz na miesiąc rozbierać i czyścić. Chemicznie był czyszczony zgodnie z cyklami.
Generalnie szukam:
1. przelewowy, pełen automat timer, młynek (coś jak severin KA4800) z kilkoma dyszami jak Moccamaster
albo
2. Kolbowy ze zintegrowanym młynkiem
Ad. 1 Ten severin nie ma w ogóle opinii i ilość dysz jest nieznana
Ad. 2 właściwie brak chyba na rynku takich rozwiązań - co prawda mam młynek do kawy Nivona Cafe Grano ale z tego co słyszałem do kawy do ciśnieniowego to się podobno nie nadaje.
Ewentualnie to co znalazłem to przelewowy Kenwood CMM620 ale nie wiem czy to coś warte w połączeniu z moim młynkiem(kawa mielona wtedy wieczorem)?

Awatar użytkownika
TVmania
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: W trakcie poszukiwań

Re: Czas na zmiany

Postautor: TVmania » czw 15 lut 2018, 20:10

zmiany są dobre ;)
„To nie jest przyjemność – warknąłem. – To grzech. Kawa to diabelski nektar. Jest wstrętna, niezdrowa i zniewala pół świata.”

M. Helprin, Pamiętnik z mrówkoszczelnej kaset

kretgdynia
Sprzęt: Amica

Re: Czas na zmiany

Postautor: kretgdynia » wt 27 lut 2018, 13:23

Najprostsze rozwiązania są najlepsze ;)

Wróć do „Pozostałe”