Ekspres do herbaty

Dyskusje ogólne, porównania sprzętu, tematy nie dające się jednoznacznie zakwalifikować do powyższych kategorii sprzętu.
kaffeina
Sprzęt: nie mam

Ekspres do herbaty

Postautor: kaffeina » wt 09 gru 2014, 18:44

Słuchajcie, a moglibyście polecić jakiś specjalny ekspress przeznaczony do parzenia herbaty? Chciałabym kupić sobie coś porządnego, ale na własny użytek... Kawy pijam zdecydowanie dużo mniej, a z kolei jeśli chodzi o herbatę, to jestem smakoszem ;). Po prostu uwielbiam, więc chcę jeszcze pełniej delektować się smakiem, może jakiś super sprzęt mi w tym pomoże. Ja akurat jestem miłośniczką herbaty czerwonej. Przy okazji - wiedzieliście, że jest bardzo zdrowa?

Awatar użytkownika
joonecky
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Bialetti Mukka | Ekspres przelewowy Krups | Hario V60-01 | Phin 140 ml | Aeropress
Mario Slim | Concept KM-5120

Re: Ekspres do herbaty

Postautor: joonecky » wt 09 gru 2014, 20:27

Ekspresy do herbaty są bardzo manualne. Do delektowania się, to polecam gaiwan.

Crom
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Slowpresso, Phin, Aeropress+FlaVin sRGB, Moka 2tz inox, FP, tygiel
Młyn Eureka Mignon v.2+hopper DIY

Postautor: Crom » wt 09 gru 2014, 21:47

są takie ekspresy herbaciane ale to jest dość drogie i tak naprawdę niespecjalnie potrzebne. Ekspresy robią raczej duże ilości, nie wypijesz tego a herbata żeby była dobra powinna być zrobiona ręcznie, na bieżąco, i tylko tyle ile od razu skonsumujesz. Japońskie czy chińskie czajniczki herbaciane nie bez powodu mają pojemność do 200ml.

Jeśli lubisz herbatę to zainwestowałbym w filtr do wody, minutnik i wysokiej klasy herbaciane liście, ewentualnie termometr. Nienajgorzej sprawdza się żeliwny lub gliniany czajnik, długo trzyma temperaturę, do tego chińskie lub japońskie mini-czareczki. Trochę inaczej smakuje herbata z takich naczyń.
Aczkolwiek najpraktyczniejsze jest zwykłe szkło, łatwo je utrzymać w czystości, widać kolor naparu i rozwijające się liście. Jeśli napar ma być dłużej ciepły to ze szklanych naczyń można wybrać termiczne, z podwójnymi ściankami.

Kliper
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: moka, DeLonghi 3200S
Kontaktowanie:

Postautor: Kliper » wt 06 sty 2015, 17:55

Ekspres do herbaty? :shock: Jeżeli ktoś bardzo chce mieć szybko herbatę, to polecam samowar. Tylko wtedy jest drobne ograniczenie do jednego gatunku (czarna herbata) :) .
Chociaż myślę, że ekspresy przelewowe można wykorzystać do przygotowywania herbaty (wystarczy jeżeli mają możliwość regulowania temperatury wody i czasu zaparzania).
Do szybkiego przygotowania dużej ilości herbaty najlepiej sprawdza mi się French Press 1,0L. 6 minut - 10 filiżanek :wink:
Ludzie współcześni stworzeni są do narzekania. Z całego Achillesa widzą tylko piętę

westwest1

Postautor: westwest1 » ndz 08 mar 2015, 19:13

Tak jak wyżej - polecam samowar. Odkąd kupiłam 2 lata temu - picie herbaty to bajka :)

archauboli1988
Sprzęt: Siemens EQ6 TE607203RW
Kontaktowanie:

Postautor: archauboli1988 » śr 11 mar 2015, 8:45

Najlepszym rozwiązaniem jest parzenie herbaty za każdym razem na nowo. Ciepła herbata to równie dobra sprawa jak kawa!

kubana

Postautor: kubana » pt 13 mar 2015, 10:06

A ja polecam Ariete Lipton 894 ;). Korzystam zniego od lat i jestem bardzo zadowolona. Stosunkowo nie drogi, a praktyczny i przydatny ;).

Luwak
zagląda od święta
Sprzęt: Saeco "Intelia Evo"
Kontaktowanie:

Postautor: Luwak » czw 21 maja 2015, 14:10

Lubię herbatę, tak jak i kawę, ale o ekspresie do herbaty nie myślałem:) Lubię zieloną, może być z dodatkami. Najpierw mi nie smakowała, ale piłem ze względu na to, że zdrowo. A potem się tak przyzwyczaiłem, że teraz tylko zielona!

moniaa22
Kontaktowanie:

Postautor: moniaa22 » wt 22 mar 2016, 15:10

Ariete Lipton 894 jest jakimś rozwiązaniem tym bardziej że cena nie jest aż taka duża.

seba21
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic + Ascaso i-Steel, Bialetti Moka Express 1 i 2, Bialetti Brikka 4, french press Bialetti, Hario V60/02, Hario Mizudashi, phin, Kalita Wave 185
Kontaktowanie:

Postautor: seba21 » wt 22 mar 2016, 16:12

Ja polecam IngenuiTEA. Całkiem fajna i praktyczna rzecz, jak ktoś nie chce inwestować dużo więcej w oryginalne chińskie/japońskie akcesoria herbaciane. ;)

Wróć do „Pozostałe”