Spieniacz indukcyjny Jura

Dyskusje ogólne, porównania sprzętu, tematy nie dające się jednoznacznie zakwalifikować do powyższych kategorii sprzętu.
Palmus
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Jura F55;Chemex

Spieniacz indukcyjny Jura

Postautor: Palmus » sob 04 lis 2017, 22:08

Mam pytanie: co oznacza że spieniacz jest II generacji? Na czym polegają różnice?
Po czym poznać?

Awatar użytkownika
TsumiKa
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: Teraz tylko ideenwelt ... :( Ale lepsze to niż nic! :)
Kontaktowanie:

Re: Spieniacz indukcyjny Jura

Postautor: TsumiKa » wt 21 lis 2017, 10:40

Na moje oko chodzi o to, że został ulepszony i to co było "niewypałem" w pierwszej serii tych spieniaczy, teraz zostało wyeliminowane. Po prostu jest lepszy! :) A było porównanie gdzieś tych pierwszej i tych drugiej generacji?

Palmus
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Jura F55;Chemex

Postautor: Palmus » wt 21 lis 2017, 11:55

No właśnie.Nigdzie nie znalazłem stąd pytanie.

udarr
zagląda od święta

Postautor: udarr » wt 05 cze 2018, 18:07

Witam wszystkich,
Czy ktoś z Was miał możliwość porównania spieniacza Jura z tańszymi odpowiednikami typu Severin, Clatronic? Czy uzyskany efekt czymkolwiek się różni? Szczerze mówiąc to bazując na zdjęciach nie wygląda żeby sprzęt różnił się zasadą działania. I drugie pytanie, czy to co uzyskujemy dzięki tego typu spieniaczom elektrycznym ma cokolwiek wspólnego ze spienianiem gorącą parą? Na filmikach widziałem, że mleko spienione w tych elektrycznych urządzaniach to bardziej piana z wierzchu i pod spodem zwykłe, lejące się mleko. Może jestem w błędzie ale to chyba nie do końca efekt, który uzyskujemy przy normalne dyszy parowej? Czy efekt jest wystarczająco dobry? Pytam bo jestem przez zakupem ekspresu i zastanawiam się czy wziąć model z dyszą czy bez i dokupić do tego urządzenie do spieniania, wolałbym drugą opcję z lenistwa mojego jak i innych domowników ale jeśli efekt jest tego nie wart? Dziękuję za pomoc.

Wróć do „Pozostałe”