Jak przekonać żonę/męża do kupna drogiego ekspresu ;-)

Dyskusje ogólne, porównania sprzętu, tematy nie dające się jednoznacznie zakwalifikować do powyższych kategorii sprzętu.
Attibassi_fan
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: Młynek M 5, ekspresy: Grimac TWENTY (dwie grupy - bojler 5l) i Cuadra ( 1 grupa - bojler 1,8l)
Kontaktowanie:

Re: Jak przekonać żonę/męża do kupna drogiego ekspresu ;-)

Postautor: Attibassi_fan » śr 18 sty 2012, 20:07

Ciekawe co na to wszystko żony??
Może jakaś Pani w imieniu ...tej nacji się wypowie?? :) :)

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » śr 18 sty 2012, 23:20

Taa...wywołana do tablicy...
Drodzy Panowie...
Wydaje się Wam, że słabsza płeć to tylko dzieci, gary, sprzątanie i co tam kto jeszcze woli...(...)
Że jakiś ciuszek na odczepne, kwiatek raz na rok i wystarczy...?
Wy natomiast będziecie sobie jeździć wypasionymi furami, kupować inne drogie gadżety (nawet maluśkie), i Wam to wolno...
Żaden sprzeciw nie jest tolerowany, wśród koleżków forumowych i nie tylko można się naśmiewać, obgadywać za plecami.
To jest fair..., w porządku...?
Robicie z Siebie takie niewiniątka. Obłuda na całego...

To powiedział zając (płci odmiennej) do niedźwiedzia w chwili szczerości... :dymek:
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » pt 27 sty 2012, 18:15

A mi, Drodzy Państwo, przydarzyła się ciekawa sytuacja z udziałem niewiasty, która jest moją żoną :-)
Poinformowałem Ją, że chcę kupić Aero i V60 — oczywiście obawiałem się, że rozpocznie się gderanie. Nie pomyliłem się :lol:
Jak pokazałem Jej, co chcę kupić (i za ile), to reakcja była następująca — "a po co Ci to?", "przecież masz ekspres!", "to nie jest cofanie się w rozwoju?" (bo przecież TE metody są raczej mniej wysublimowane niż ekspres)...

Napomknąłem, że raczej sprzedam ekspres, bo mało go używam, że zajmuje mi on za dużo czasu, etc, że te nabytki to w zastępstwie Elipse, bo przyrządzenie kawy zajmuje mniej czasu... Spojrzała podejrzliwie.
Paczka z Aero i V60 przyszła, Żona spojrzała z niesmakiem na wypakowane graty. Po czym powiedziała z maślanymi oczami:
Ale nie sprzedasz ekspresu, coo? :shock:
A czemu nie? Przecież Ty i tak go nie używasz... :roll:
No tak, ale jak go robiłeś i stał na biurku, to w kuchni było tak pusto... kuchnia bez niego tak głupio by wyglądała, przyzwyczaiłam się do niego...

:shock: i weź tu próbuj zrozumieć kobiety :mrgreen:
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

Awatar użytkownika
Wit
Consigliere
Consigliere
Sprzęt: '

Postautor: Wit » ndz 29 sty 2012, 14:08

Wiem, że to będzie mocno nieetyczne, co napiszę, ale...
Ile osób wie, ile kosztuje porządny ekspres czy młynek? Do dziś się śmieję z rozmowy ze znajomym, który po raz pierwszy zobaczył moją vibiemkę. "Pewnie sporo kosztowała?", "No, sporo". "A konkretnie, pewnie kilkaset złotych, nie?".
Ceny tego sprzętu są w gruncie rzeczy absurdalne dla laików. Cóż widocznie producenci i sprzedawcy dobrze wiedzą, że namiętność do kawy jest silniejsza niż do dużego telewizora :-).
W każdym razie ja - w sytuacji mocno podbramkowej - spróbowałbym pominąć aspekt finansowy.
Można też wspomnieć o jakiejś ekstra wypłacie w pracy, którą warto dobrze wydać.

Ja kilka lat temu miałem inny problem. Tak się zdarzyło, że w pewnym momencie w mieszkaniu stały 2 maszyny (vibiemka właśnie i kompaktowe e61 Fracino). W końcu zapadła decyzja, że któryś trzeba sprzedać. Ja nie miałem wyraźnych preferencji, żona wolała, żeby znikł Vibiemme, bo więcej miejsca się zwolni w kuchni. Traf chciał, że jednak znalazłem nabywcę na kompakta. Było sporo utyskiwania ze strony Ani, ale jakoś się przyzwyczaiła.
Vibiemme Minimax/Mazzer SJ/mieszanka Sandalj - Scarlatti robi na mnie największe wrażenie Obrazek

Awatar użytkownika
slavik
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny
Sprzęt: Do wymiany...?

Postautor: slavik » ndz 29 sty 2012, 14:22

To tak, jak mnie pytają znajomi ile płacę za kilogram dobrej kawy...
Dla nich, podwyżka cen jakichś lepszych marketowych kaw jest zauważalna i znacząca.
Parę razy wychyliłem się ze szczerą odpowiedzią. Po reakcji wolę jednak wymijająco odpowiadać.
Parafrazując...
..."Pewnie sporo kosztowała?", "No, sporo". "A konkretnie, pewnie (...) złotych, nie?".
Malawi Mzuzu Geisha - idę po Ciebie Obrazek
Cellini-i-mini/Z..haus/Skerton/v60

tomeh
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam
Kontaktowanie:

Postautor: tomeh » czw 15 mar 2012, 16:12

Chyba tylko można przekonać argumentami. Inaczej nie widzę możliwości.
Portal open-youweb.com informacje tematyczne.

Awatar użytkownika
Poe
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: {Zelmer 13Z010 || Hario V60-02 || Aeropress|| FrenchPress Kaiserhoff 600ml || Tygielek} Powered by Mazzer Super Jolly&&MACAP M2M&&Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Poe » śr 21 mar 2012, 18:24

no ja na razie nie mogę kupić młynka ; )
z ekspresem problemu nie było..... bo go dostałem od cioci (choć bylo 'ale' pt. gdzie Ty go postawisz, przecież mamy kawalerkę i małą kuchnię!). ekspres, spoko, robię kawę, sobie codziennie, moja kobieta czasami 'na deser' wypije latte, albo wypije ode mnie trochę cappu. docenia, że smaczne, że lepsze niż to co robiłem w kafeterce, ładniej pachnie, ładniej wygląda. no ale pierwsze schody już były, jak kupiłem tamper po okazyjnej cenie, tj. 40zł. do tej pory co chwilę słyszę, ze mam sprzedać 'to coś', a jak powiedziałem, że dzięki 'temu czemuś' jest lepsza kawa, (tj. będzie, jak go w końcu zmniejszę... ;)), to się stuka po głowie. wszelkie próby rozmowy o młynku kończą się tym, że 'przecież masz młynek' (niewiadów...), '500zł na młynek?!' (minimum... mi się marzy Eureka Mignion za 1000...) 'są teraz ważniejsze wydatki', 'nie zarabiasz jeszcze tyle' (obydwoje studiujemy, ja do tego pracuję), i najlepsze 'trzeba mieć jakieś marzenia, żeby do nich dążyć, a nie mieć wszystko na raz' oraz 'trzeba odkładać na przyszłość' 'młynek nie jest czymś niezbędnym'.
no.
Espresso: Red Brick Espressp by Square Mile
Drip/Aero:  Kostaryka Finca Licho by Mastro Antonio || El Salvador Kilimanjaro Pulped Natural by Square Mile
Portfolio

Awatar użytkownika
cyrus
@mod
@mod
Sprzęt: osprzęt

Postautor: cyrus » śr 21 mar 2012, 20:28

Spoko, nie tylko Ty masz ten problem :mrgreen:
Ascaso Elipse (PID+termo) + Isomac Macinino Professionale Inox + Bialetti Dama Deco' Nero + AeroPress + Hario V60 + phin

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » śr 21 mar 2012, 20:31

Poe, zniżka studencka na kawę... ;)

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » śr 21 mar 2012, 21:02

Dlatego trzeba zaopatrzyć się w wszelkie sprzęty przed zamążpójściem! :wink:
HX, młynek, tamper, aeropres, porcelana - jest... Trzeba skompletować w najbliższym czasie chemex, syfon, drip oraz paletę zielonej kawy... :smiech:

Awatar użytkownika
Poe
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: {Zelmer 13Z010 || Hario V60-02 || Aeropress|| FrenchPress Kaiserhoff 600ml || Tygielek} Powered by Mazzer Super Jolly&&MACAP M2M&&Hario Slim
Kontaktowanie:

Postautor: Poe » czw 22 mar 2012, 11:13

@Profik, to jeszcze jest przed zamążpójściem ; )
@Antonio, czy mówisz o zakupach u siebie? ; ) jeśli tak, z chęcią skorzystam za jakiś czas (obecnie czekam na paczkę z Silesii), ale zobaczę kiedy, bo na razie muszę jednak nauczyć się robić espresso tak de facto, nim będę mógł doceniać Twoje kawy.

i jeszcze z takich przygód, a propos wspominanych wcześniej 'paru stówek' - to zostałem delikatnie, hm, wyśmiany przez znajomych z roku. no bo, wiadomo, przed zakupami w internecie wolę wcześniej zapytać na facebooku czy gdzieś, czy przypadkiem ktoś nie chciałby się dołączyć do zakupów kawowych (bo a nuż, komuś się zachce jakiejś innej kawy do zalewajki ;)). oczywiście zero odzewu. i ostatnio ktoś się mnie z uśmiechem zapytał, czy znalazłem kogoś do zakupów, na co odpowiedziałem, że nie. no i zaczęły się żarty, że oni to w Tesco kupują 2kg kawy za '5zł' - że nie wiedzą co to, ale kopie nieźle i takie tam docinki ; )
Drip/Aero:  Kostaryka Finca Licho by Mastro Antonio || El Salvador Kilimanjaro Pulped Natural by Square Mile
Portfolio

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » czw 22 mar 2012, 12:00

...bo na razie muszę jednak nauczyć się robić espresso tak de facto, nim będę mógł doceniać Twoje kawy.
W sporej mierze moje kawy nie są jakieś bardzo wyrafinowane, dość łatwo się je docenia :). Zapraszam w przyszłości.

edtheduck
Sprzęt: clever dripper | Porlex
mukka express | Aeropress

Postautor: edtheduck » czw 22 mar 2012, 19:47

To prawie w każdej dziedzinie ludzie nie doceniają maniaków :)
Np przy sprzęcie fotograficznym też większość pyta czy drogi, pewnie z tysiąc kosztował :wink: Wolę nie wyprowadzać z błędu :)

Na szczęście mam raczej tolerancyjną narzeczoną, ale na ekspres jeszcze jej nie namawiałem.

Awatar użytkownika
Poe
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: Poe » czw 22 mar 2012, 21:46

Tak, ze sprzętem foto jest to samo ; ) tylko właśnie, kolejny argument mojej Lubej - przecież miałeś odkładać na aparat, to jest ważniejsze (Cel:Nikon D800). w sumie ma racje ; )
Portfolio

Freezer64
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Aeropress, Phin, Hario Slim

Postautor: Freezer64 » czw 22 mar 2012, 23:33

D800 ? Chyba w głowie ci się poprzewracało :lol:

Wróć do „Pozostałe”