Odpowiednie ustawienie ekspresu

Dyskusje ogólne, porównania sprzętu, tematy nie dające się jednoznacznie zakwalifikować do powyższych kategorii sprzętu.
spinka
zagląda od święta

Odpowiednie ustawienie ekspresu

Postautor: spinka » ndz 31 paź 2010, 21:39

Witajcie, mam pytanie do tych, co kolby w niejednym ekspresie zapinali;)

Czy możecie pomóc określić na jakiej wysokości powinien zostać ustawiony ekspres, aby zapewnić jak najlepszą ergonomię jego obsługi? Zdaję sobie sprawę, że wiele zależy od wzrostu baristy, dlatego chodzi mi o podpowiedz typu 'kolba na wysokości łokcia, przedramienia', etc.

Czy możecie podzielić się innymi uwagami odnośnie ustawienia ekspresu i młynków w kontekście całego baru, które warto uwzględnić na etapie projektowania baru?
Pozdrawiam!

profik
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: .
Kontaktowanie:

Postautor: profik » ndz 31 paź 2010, 22:20

Osobiście jeśli bym miał zaprojektować swoje miejsce pracy zrobił bym je jak najwygodniejsze, Jednemu wygodniej będzie wyżej drugiemu nizej jeden chce mieć młynek po prawej drugi zaś po lewej, a inny powie że mu młynek niepotrzebny :P :P Myślę, ze tutaj każdy powinien indywidualne podejść do tego jeśli barista będzie chciał mieć "coś" wyżej to niech sobie to podniesie.W końcu im wygodniejsze stanowisko pracy tym przyjemniejsza praca. :D

Wróć do „Pozostałe”