Gustino (Saszetki Senseo) - podwójny uchwyt

Dyskusje ogólne, porównania sprzętu, tematy nie dające się jednoznacznie zakwalifikować do powyższych kategorii sprzętu.
mxx_rs
Sprzęt: Bosch Gustino

Gustino (Saszetki Senseo) - podwójny uchwyt

Postautor: mxx_rs » wt 21 sie 2012, 22:58

Witam.

Stałem się właśnie posiadaczem ekspresu Bosch Gustino (system saszetek Senseo).
Wiem, że daleko mu do ekspresów jakie posiadają niektórzy z Was ale myślę, że to i tak o krok lepiej niż nescafe 3 w 1 :)
Chciałbym się podpytać o jedną rzecz. Przewertowałem całą instrukcję ale nigdzie o tym nie wspomniano.
W zestawie otrzymałem dwa uchwyty na kawę. Jeden na 1 a drugi na 2 saszetki. Ponieważ piję kawę w dużym kubku potrzebuję dwóch saszetek (2 x 7g kawy).
Domownicy natomiast piją również mniejsze porcje gdzie wystarcza 1 saszetka.
Nie jest to dużym problemem ale za każdym razem trzeba przekładać uchwyty, które mocowane są na plastikowym zatrzasku i wiadomo, że takie przekładanie non-stop w końcu skończy ich połamaniem.
Czy coś się stanie jeżeli będę zaparzał jedną saszetkę w uchwycie na 2 ?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi !
Pozdrawiam,
Maciek

Awatar użytkownika
trickykid
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: Bezzera BZ07 | Anfim Haus | Chemex | AP | Hario | Bosch filtrowy | IIKONE
Kontaktowanie:

Re: Gustino (Saszetki Senseo) - podwójny uchwyt

Postautor: trickykid » śr 22 sie 2012, 0:02

Nie to, żebym nie wierzył w możliwości tego forum, ale prawdopodobnie najszybciej dowiesz się gdy sam spróbujesz. Raczej nic nie wybuchnie, najwyżej wyjdzie jeszcze gorsza lura niż zazwyczaj.

EDIT : A z tym "niewybuchaniem", to może nie bierz sobie tego tak dosłownie do serca, bo chyba się trochę pospieszyłem... :mrgreen: http://www.youtube.com/watch?v=ewVFaZBsF5k
W młynku : Rwanda Iwacu (Czarny Deszcz)

mxx_rs
Sprzęt: Bosch Gustino

Re: Gustino (Saszetki Senseo) - podwójny uchwyt

Postautor: mxx_rs » czw 23 sie 2012, 23:05

Hahaha, nieźle. Dla pewności będę się teraz osuwał od swojego. Pachnie ładnie nawet z 2 metrów a jednak jak widać bezpieczniej :D

A co do uchwytów (gdyby ktoś szukał tak jak ja):
Jeśli robimy kawę na kubek 250-300 ml to potrzebne są 2 saszetki (14g). Z jednej kawa jest rozwodniona. Sprawdzone na kilku wariantach kawy.
W przypadku kiedy chcemy z jednej (na filiżankę) - technicznie daje radę ale lepiej jeśli saszetka jest dociśnięta do ekspresu czego w uchwycie na 2 padsy nie da się osiągnać.

Wróć do „Pozostałe”