Palenie kawy w domu

Profesjonalne i domowe metody palenia kawy
antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Palenie kawy w domu

Postautor: antonio » sob 11 lip 2015, 21:25

Ice, jest to przepis na przypalanie kawy... Parę rzeczy mi się nie podoba: aluminium, teflon, arabika i robusta ;).
Ale w sumie ok :).

kretgdynia
Sprzęt: Amica

Postautor: kretgdynia » wt 27 lut 2018, 13:25

I jak udało Ci się przetestować?

Sasia
zagląda od święta
Sprzęt: młynki: Tchibo i Porlex Mini
sprzęt: Aeropress/Phin/wazon a`la Chemax / FP/ Handpresso Wild Hybrid /Nivona CafeRomatica 767/ Tchibo espresso TCM 211951

Postautor: Sasia » czw 26 kwie 2018, 17:21

Odkopię wątek. Temat ciekawy, a jednak dawno nie było zdjęć, nikt się swoimi wyczynami nie chwali, nie palicie już kawy, czy co? Ja z kilkoma pytaniami przychodzę. Przeczytałam cały temat, zaraz zaglądnę do innych. Czy coś się zmieniło w temacie domowych opalarek? Niestety wiele linków z poprzednich lat nie działa już :( min. ten z dostępnością opalarek u nas w PL i teraz jak sama takowej szukałam w internecie, nie znalazłam ich w żadnym sklepie. Pomożecie? Czy skupić się na poszukiwaniach na zagranicznych stronach? Powstały jakieś nowe, godne polecenia modele?
No i kolejna sprawa, pod wpływem niżej linkowanego filmiku, naszło mnie na palenie kawy w popcornicy, jednak kupiłam jakąś najtańszą z all i niestety, pali ziarno w niespełna minutę. Więc tym razem zakupiłam dokładnie taki sam model jak na filmie, dopiero ma przyjść, ma słabszą moc, wiec liczę na palenie min. kilku minutowe. To początki mojego wypalania. W późniejszym czasie zdecydowanie będę chciała zakupić palarkę, chyba że maszynka tak mnie zauroczy i zadowoli, że odpuszczę temat :)

Sasia
zagląda od święta
sprzęt: Aeropress/Phin/wazon a`la Chemax / FP/ Handpresso Wild Hybrid /Nivona CafeRomatica 767/ Tchibo espresso TCM 211951

Postautor: Sasia » czw 26 kwie 2018, 17:23

Sasia
zagląda od święta

Postautor: Sasia » sob 28 kwie 2018, 16:14

moje dzisiejsze palenie w popcornicy( Brazil Santos)

Obrazek

Obrazek

wczoraj była pierwsza próba z nową popcornicą, dzisiaj była degustacja i kawa wyszła bardzo dobra, a że cały wypalony "materiał" trafił do męża pracy, wypaliłam dzisiaj kolejną turę :)
Nabrałam teraz ochoty na inne single :)

Wróć do „Palenie kawy”