Palarnie kawy

Profesjonalne i domowe metody palenia kawy
Awatar użytkownika
coretto
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: coretto » pt 25 lip 2008, 23:51

A czy mógłby ktoś polecić palarnie kawy, które sprzedają zestawy do testowania (niewielkie ilości różnych kaw)? Ale ja bardzo proszę!

Awatar użytkownika
Long Johnny
ojciec chrzestny
ojciec chrzestny

Postautor: Long Johnny » pt 25 lip 2008, 23:53

Prosz...
Samplerek od BCR.
coretto leniuszek, po Forum mu się nie chce poszukać ;).
Upadek nie jest klęską. Nisko zawieszona poprzeczka — i owszem

.: Isomac Tea : Innova Ascaso i-mini | Ocaree TCA-3 : Solis Maestro Plus :.

Awatar użytkownika
coretto
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało

Postautor: coretto » pt 25 lip 2008, 23:57

Dzięki wielkie,
już mi brakuje słów kluczowych :-)

kawaiherbata.com
Kontaktowanie:

Postautor: kawaiherbata.com » pt 19 wrz 2008, 10:23

Zapraszam do naszej palarni. Można wynegocjować dobrą cenę, a kawa rzeczywiście palona jest dopiero po złożeniu zamówiania. Możemy potargować się na forum :)

slawek
zagląda od święta
Kontaktowanie:

Postautor: slawek » pt 19 wrz 2008, 14:47

A najlepiej kupić palarkę i palić samemu :D
granoverde.com

zlociutki
stale zagląda do filiżanki
Sprzęt: VBM Domobar Super, Demoka M-205, moka, miedziany tygielek

Postautor: zlociutki » pn 06 paź 2008, 14:33

Zizas, niezłe targowisko się zrobiło...

Awatar użytkownika
kat-kos

Postautor: kat-kos » wt 07 paź 2008, 18:55

Mac Qudy napisał:
"Nie lepiej wytargować w "naszych", forumowych palarniach rabacik w postaci darmowej dostawy . Jakość będzie pewna i świeżość gwarantowana".

Niestety nie zawsze. Właśnie ostatnio zdarzyło mi się zakupić dwie kawy w palarni Cafe Roma. I...ogromne rozczarowanie. Nikomu nie polecam. Kawa niedobra /data na torebce 01.2009 cóż.../, a na maile z prośbą o wyjaśnienie -brak odzewu.

O moich perturbacjach z tą kawa można przeczytać sobie tutaj:
http://caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic.p ... c&start=15
--------------------------
Mały dopisek, bo cała historia z zamówieniem zakończyła się pozytywnie o czym można przeczytać tutaj:
http://caffeprego.pl/phpBB2/viewtopic.php?p=40262#40262
Ostatnio zmieniony śr 22 paź 2008, 19:31 przez kat-kos, łącznie zmieniany 1 raz.
Gaggia Classic + Ascaso I-mini

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Postautor: antonio » wt 07 paź 2008, 21:06

...brak odzewu, bo pewnie Cafe Roma przebywa w jakimś egzotycznym zakątku? ;-) Może ukrył głowę w gorącym piasku? Może zamiast mailować, trzeba zadzwonić i zrobić mu awanturę? --- przecież kobiety mają wrodzone do tego predyspozycje ;-)

zlociutki
Sprzęt: VBM Domobar Super, Demoka M-205, moka, miedziany tygielek

Postautor: zlociutki » śr 08 paź 2008, 7:13

przecież kobiety mają wrodzone do tego predyspozycje ;-)
:? 8) :lol:

Awatar użytkownika
axam
zagląda od święta

gk - sponsor

Postautor: axam » śr 08 paź 2008, 13:12

Czy macie doświadczenia z zakupami w tej palarni (gk - sponsor), weszłam na stronę tej firmy, mają atrakcyjne ceny ale czy też dobry towar?
GBT + Demoka M-207

Awatar użytkownika
tarmac

Postautor: tarmac » wt 14 paź 2008, 17:08

Zaopatrzylem się u GK-Sponsor kilka razy w zeszlym roku.

Ceny rzeczywiscie atrakcyjne ale jakosc IMO kiepska.
Z tego co udało mi się wywnioskować po rozmowie z Panem GK to jest raczej nastawiony na odbiorców hurtowych - firmy, biura.
Mozna tez kupic mniejsze ilosci (min. 200g i samplery) ale wtedy musisz liczyc się z ograniczonym wyborem (GK stwierdzil, ze nie oplaca się palic mniej niz kilka kg.) i z tym ze kawa nie bedzie pierwszej swiezosci.

Innymi slowy - jezeli zamawiasz male ilosci to dostajesz to co bylo wypalone (nie wiadomo kiedy) dla wiekszego odbiorcy ale troche zostalo i zalega w magazynie - takie odnioslem wrazenie (byc moze się myle)

Awatar użytkownika
blackcoffeeroasters
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: ekspres

Postautor: blackcoffeeroasters » wt 14 paź 2008, 18:34

Myślę, że w takich palarniach warto zapytać kiedy i co będą palili i wtedy dostosować się z zamówieniem. Większość palarni w Polsce bazuje na odbiorcach hurtowych.

Awatar użytkownika
tarmac

Postautor: tarmac » wt 14 paź 2008, 19:33

Zgadza się, nie oczekuje, ze ktos bedzie specjalnie dla mnie wypalal 0,5 kg malo chodliwej kawy w piecu o pojemnosci 15 kg.

Zawsze przy zakupie pytalem czy jest cos swiezo palonego albo co bedzie palone w najblizszych dniach.

Zawsze na drugi dzien dostawalem kawe z datą palenia "dzien wstecz" - na początku nawet zostawialem ja do odgazowania - nigdy nie byla to swieza kawa - nie trzeba byc znawcą zeby odroznic kawe wypalona przed kilkoma dniami od kilku-tygodniowej.

Z podobna polityka spotkalem się zreszta rowniez w innej palarni. Na opakowaniu niemal zawsze data palenia = data pakowania co jest absurdem. Raz tylko trafilem na swiezo wypalone ziarno i to dalo się nie tylko wyczuc w smaku ale tez zaobserwowac po "napuchnietej" torebce.

Zastanawia mnie tylko dlaczego palarnie oklamuja klientow i nie podaja prawdziwej daty palenia.

Główna przewagą konkurencyjną lokalnych palarni nad znanymi markami produkujacymi na duza skale jest to ze dostarczaja swieza kawe i wypalaja ziarno na zamowienie - niestety realia sa takie, ze popularnosc malych palarni wsrod konsumentow detalicznych jest niewielka, a zamowienia raczej nie przekraczaja 1 kg - dlatego musimy liczyc się z tym, ze palarnie przy realizacji zamowien dla stalych hurtowych odbiorcow wypalaja dodatkowo kilka kilogramow wiecej z mysla o zamowieniach detalicznych i kawa ktora pozniej dostajemy nie koniecznie musi byc swieza.

EDIT:
Zeby bylo jasne - wypowiadam się tylko na temat palarni z ktorymi mialem do czynienia i tylko ich dotycza powyzsze uwagi. Dodam, ze nie mialem jeszcze przyjemnosci korzystac z uslug zadnej z palarni obecnej na tym Forum.

Awatar użytkownika
cafe roma
Kontaktowanie:

Postautor: cafe roma » wt 14 paź 2008, 21:07

Witam
No to już za wiele jeżeli chodzi o kat-kos .Co to za opinie o kawie i o mnie ?Jeżeli jesteś znawcą kawy to przy zamówieniu trzeba było podać stopień palenia (chociaz nie wiem czy wiesz ile ich jest i jakie?) .

Jezeli ktos zaczyna przygode z kawą to powinien poczytac ,popróbować i zobaczyć która kawa nadaje się do jego ekspresu i co chce osiągnać.Ograniczanie się do zamówień z różnych palarni tej samej kawy może zaowocować ty że w kazdej ta sama bedzie inna.

Kawy wysłane przeze mnie były jasno palone pomiędzy 1a2 stopniem tak jak większosć detalistów kupuje (jak oni ją parza? nie wiem ale taka zamawiaja).Nie mogło nic z tego dobrego wyjść z singla i z ekspresu ale to nie wina kawy tylko" znawcy" który ja zamawiał .

Jeżeli możesz powiedziec że wiesz o kawie i robieniu espresso prawie wszystko to napewno wszyscy na tym forum będą się z twoją opinią liczyć .
I właśnie przez takich "znawców kawy " małe palarnie nie chcą sprzedawać kawy pojedyńczym klientom(napewno nie w cenach hurtowych).Moze troche samo krytyki ?I zawsze mozna pisać na priva.

Awatar użytkownika
jarma
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Kontaktowanie:

Postautor: jarma » wt 14 paź 2008, 21:47

Ja tylko nieśmiało wtrące że kat kos pisała na maila (jak zaznacza) i zwlekała kilka dni czekając na wyjaśnienie zanim podała nazwę palarnii.
A swoją drogą, dlaczego data przydatności 01.2009 a nie ma daty palenia?
Dodaje że nie próbowałam tej kawy i myślę że sobie między sobą wszystko wyjaśnicie, ale brak daty palenia trochę dziwny.
Andrejka Premium, Mazzer nie-taki-znowu-Mini, kawa: od rogera :)

Wróć do „Palenie kawy”