Palarnie kawy

Profesjonalne i domowe metody palenia kawy
bazant52
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: ECM Giotto +Rocky
Deloghni 3000b

Re: Palarnie kawy

Postautor: bazant52 » czw 14 maja 2015, 9:36

Witam.Jestem po swoich pierwszych paleniach. Przed podjęciem wyzwania przeczytałem chyba cały internet i spędziłem sporo czasu na YouTube :) Zamówiłem kilka rodzai arabik. Wczoraj wytypowałem Peru SHB oraz Honduras SHG. Peru wypalałem... opalarką :D Natomiast Honduras w piecu. Wydaje mi się że wypalanie w piecu poszło mi lepiej. Jest bardziej stabilnie temperaturowo oraz można regulować sporo parametrów( elementy grzewcze, nadmuch, wilgotność itp). Ogólnie starałem się wypalać do drugiego cracka. W piecu wypalałem około 17 minut , temperatura 230-245C.Ziarno chłodziłem poprzez przesypywanie z durszlaka do durszlaka.
Na efekty smakowe poczekam kilka dni. Wczoraj świeżo po wypale kawa była "dzika", w espresso wychodziło dużo cremy oraz ciężko było dobrać mielenie. Peru miała intensywny smak gorzkiej czekolady, Honduras był dziwny, trochę owocowy ale były to jakby owoce wyciągnięte z alkoholu.
Załączniki
honduras.JPG

klaudia2000
Sprzęt: Saeco

Postautor: klaudia2000 » wt 27 lut 2018, 13:18

Macie jakieś palarnie do polecenia?

tratwa1
Sprzęt: express ciśnieniowy philips
Kontaktowanie:

Postautor: tratwa1 » wt 24 lip 2018, 9:32

I co z tym sklepem internetowym / działa już?

andrzejt
zagląda od święta
Sprzęt: nie mam

Postautor: andrzejt » pt 05 paź 2018, 10:41

nie mam pojęcia gdzie są jakieś palarnie w okolicach Bydgoszczy

Wróć do „Palenie kawy”