Kopi Luwak

Tutaj Forumowicze mogą ogłosić jakiej kawy mają za dużo i na jaką chcieliby się wymienić. Dział niekomercyjny. Tutaj handlowcom stanowczo mówimy nie.
seba21
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic + Ascaso i-Steel, Bialetti Moka Express 1 i 2, Bialetti Brikka 4, french press Bialetti, Hario V60/02, Hario Mizudashi, phin, Kalita Wave 185
Kontaktowanie:

Kopi Luwak

Postautor: seba21 » sob 01 lip 2017, 13:52

Czesc wszystkim po dłuższej przerwie. :)

Jako, że jestem aktualnie w Indonezji - a nie może się obyć oczywiście bez zwiedzania roznych plantacji kawy - i udało mi się namierzyć ciekawe miejsce, gdzie Kopi Luwak jest produkowany tak jak powinien (cywety nie są trzymane w klatkach), mam zamiar zaopatrzyć się w trochę zielonych ziaren tejże kawy. Niestety z racji sposobu produkcji najtańsza, nawet tutaj, to ona nie jest. W związku z tym chciałbym zapytać czy ktoś z Was byłby zainteresowany wspólnymi zakupami? :)

Rodzine od której mam zamiar kupić ziarna poznałem osobiscie. Nawet trochę kawy z nimi "zebrałem". :D Żeby nie było wątpliwości - nie jest to jakaś wielka korporacja ani posrednik. Widziałem osobiście każdy etap produkcji. Dlatego tym bardziej im ufam. :)

PS: można oczywiście tutaj dostac duzo taniej kawę pozyskiwana z chowu klatkowego cywet (która namietnie sprowadza się także do polski), a raczej ich torturowania, jednak ja tego nie wespre. Miałem okazję spróbować jednej i drugiej kopi Luwak i zdecydowanie wersja WILD jest lepsza. Pewnie dlatego, że zwierzaki same wybierają sobie najsłodsze owoce (tak, owoc kawy jest słodkawy - próbowałem 😋).

Pozdrawiam ;)

antonio
S Z A M A N
S Z A M A N
Sprzęt: E61, FB70, Sublima, MSJ, K30, R55, W15A, W1
Kontaktowanie:

Re: Kopi Luwak

Postautor: antonio » wt 04 lip 2017, 17:05

Ale po co komu nawet ten wild kopi luwak? ;)

seba21
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic + Ascaso i-Steel, Bialetti Moka Express 1 i 2, Bialetti Brikka 4, french press Bialetti, Hario V60/02, Hario Mizudashi, phin, Kalita Wave 185
Kontaktowanie:

Re: Kopi Luwak

Postautor: seba21 » śr 05 lip 2017, 5:35

A po co komu każda inna kawa, która sprzedajesz? :D

Choćby z ciekawości, bo to na pewno nie jest kawa do codziennego picia przez dłuższy czas, niemniej warto spróbować moim zdaniem.

Nikomu na siłę jej nie wciskam. ;)

Wróć do „Wymiana drogocennych ziarenek”