Strona 1 z 1

Kopi Luwak

: sob 01 lip 2017, 13:52
autor: seba21
Czesc wszystkim po dłuższej przerwie. :)

Jako, że jestem aktualnie w Indonezji - a nie może się obyć oczywiście bez zwiedzania roznych plantacji kawy - i udało mi się namierzyć ciekawe miejsce, gdzie Kopi Luwak jest produkowany tak jak powinien (cywety nie są trzymane w klatkach), mam zamiar zaopatrzyć się w trochę zielonych ziaren tejże kawy. Niestety z racji sposobu produkcji najtańsza, nawet tutaj, to ona nie jest. W związku z tym chciałbym zapytać czy ktoś z Was byłby zainteresowany wspólnymi zakupami? :)

Rodzine od której mam zamiar kupić ziarna poznałem osobiscie. Nawet trochę kawy z nimi "zebrałem". :D Żeby nie było wątpliwości - nie jest to jakaś wielka korporacja ani posrednik. Widziałem osobiście każdy etap produkcji. Dlatego tym bardziej im ufam. :)

PS: można oczywiście tutaj dostac duzo taniej kawę pozyskiwana z chowu klatkowego cywet (która namietnie sprowadza się także do polski), a raczej ich torturowania, jednak ja tego nie wespre. Miałem okazję spróbować jednej i drugiej kopi Luwak i zdecydowanie wersja WILD jest lepsza. Pewnie dlatego, że zwierzaki same wybierają sobie najsłodsze owoce (tak, owoc kawy jest słodkawy - próbowałem 😋).

Pozdrawiam ;)

Re: Kopi Luwak

: wt 04 lip 2017, 17:05
autor: antonio
Ale po co komu nawet ten wild kopi luwak? ;)

Re: Kopi Luwak

: śr 05 lip 2017, 5:35
autor: seba21
A po co komu każda inna kawa, która sprzedajesz? :D

Choćby z ciekawości, bo to na pewno nie jest kawa do codziennego picia przez dłuższy czas, niemniej warto spróbować moim zdaniem.

Nikomu na siłę jej nie wciskam. ;)

Re: Kopi Luwak

: śr 04 kwie 2018, 21:20
autor: pawelira
Z tym zaufaniem do Indonezyjczyków to bym uważał. Dla nich zawsze jesteśmy "bule" :)

Re: Kopi Luwak

: pn 09 kwie 2018, 21:04
autor: antonio
Warto spróbować kopii luwak? Dlatego, że cywety karmi się tylko owocami kawowca, trzyma się je w klatkach, ziarna wyciąga się z gówna...