Ekspres Kolbowy z młynkiem do 1000 zł

MuzzyCoo
Sprzęt: Zelmer MAESTRO

Ekspres Kolbowy z młynkiem do 1000 zł

Postautor: MuzzyCoo » sob 06 gru 2014, 17:38

Witam, jestem od 3 lata posiadaczem Zelmera maestro. Kawę kupuje mieloną i piję głównie late. Mój zelmer jednak się wziął i zepsuł (chyba jakiś czujnik, bo strasznie się grzeje) i wpadł do głowy pomysł odświeżenia ekspresu. Założenie jest takie, że ma byc nie gorszy od Zelmera, ale chciałbym, aby miał wbudowany młynek. Nie jest to jeszcze moment na młynek zewnętrzny, a więc te kryterium jest istotne.
Chce przeznaczyć do 1000 zł. Znalazłem już pierwszego kandydata Ariete Roma Deluxe http://www.ceneo.pl/2195550, który spełnia moje oczekiwania, ale może możecie podrzucić coś innego, aby mieć jakiś wybór.

Dziękuję serdecznie za sugestie.

pozdrawiam

Sławek

nowicjusz
zagląda śmielej
zagląda śmielej
Sprzęt: nie mam

Re: Ekspres Kolbowy z młynkiem do 1000 zł

Postautor: nowicjusz » pn 08 gru 2014, 0:21

Sławek, a spojrzałeś w opinie użytkowników tych ekspresów? One nie są zachęcające!!!
Ja też planowałem zakup ekspresu kolbowego, ale dzięki temu forum w porę się zreflektowałem, bo bym wtopił jak inni.
Chyba we wszystkich MM są w weekendy prezentacje ekspresów Saeco (z młynkiem). Trafiłem na taką zupełnie przypadkowo, ale spróbowałem kawy i ona mnie ostatecznie przekonała. Sprawdziłem w necie opinie użytkowników (wszędzie bardzo pozytywne), więc zakupiłem model za 1400 i jestem bardzo zadowolony. Może warto dołożyć 4 stówy do automatu? Pomyśl nad tym! A najlepiej przejdź się na taką prezentację, spróbuj kawy i potem zdecyduj.

MuzzyCoo
Sprzęt: Zelmer MAESTRO

Postautor: MuzzyCoo » pn 08 gru 2014, 10:32

Tak, widziałem opinie, są różne, od najgorszych do najlepszych. Podobnie miałem, kiedy kupowałem Zelmera, też mi odradzano i zachęcano, zaryzykowałem i uważam, że na tamten moment to był bardzo dobry wybór.
A teraz... no jakoś przyzwyczaiłem się do kolbowego i chciałbym właśnie taki mieć. 400 zł to nie jest jakiś wielki problem ale w sumie jak porównam do tego Ariete to wychodzi x2. Ale generalnie zacząłem wątek, aby właśnie poznać różne zdania. Dzięki więc za podsunięcie pomysłu.

pozdrawiam

Sławek

Awatar użytkownika
thesiu
zagląda całkiem śmiało
zagląda całkiem śmiało
Sprzęt: Gaggia Classic + Graef CM 70,
Ascaso Steel Uno Prof + Graef CM 800,
Aeropress

Postautor: thesiu » pn 08 gru 2014, 14:02

Automat nigdy nie da Ci tego co kolbowiec :) pozdrawiam

Awatar użytkownika
daniels1
kawa w żyłach
kawa w żyłach
Sprzęt: DeLonghi EC 850 M, GAT VIP AROMA, MAZZER SJ, MACAP MC4, Rocket GIOTTO v2 plus, CM-1C
Kontaktowanie:

Postautor: daniels1 » pn 08 gru 2014, 16:31

Święta prawda :D
Palenie ( kawy ) to nałóg i ja nigdy go nie rzucę
Kawa Czy Herbata - Palarnia Kawy

Wróć do „Ekspresy kolbowe domowe”